Je poslednou Slovenkou na turnaji. Kužmová si v Trnave zahrá o titul

Viktória Kužmová. (Autor: TASR)
SITA|19. máj 2018 o 15:21

V semifinále triumfovala po trojsetovej bitke.

TRNAVA. Slovenská tenistka Viktória Kužmová zvíťazila nad nasadenou osmičkou Jekaterinou Alexandrovovou z Ruska za 132 minút 7:5, 5:7, 6:4 v sobotňajšom stretnutí semifinále dvojhry na turnaji ITF Empire Slovak Open v Trnave.

Dvadsaťročná Košičanka je poslednou slovenskou zástupkyňou na domácom turnaji. V nedeľňajšom finále sa stretne s Verónicou Cepedeovou-Roygovou z Paraguaja.

"Do finále dám určite všetko, budem sa ho snažiť vyhrať. Myslím si, že nezáleží na mojej súperke, treba ísť na kurt a vydať zo seba všetko," uviedla podľa empireslovakopen.sk Kužmová.

Dvojhra - semifinále:

Viktória Kužmová (SR) - Jekaterina Alexandrovová (Rus.-8) 7:5, 5:7, 6:4 za 132 min

Verónica Cepedeová-Roygová (Parag.) - Anna Blinkovová (Rus.) 6:3, 6:0

"Bol to neuveriteľne ťažký zápas, cítila som už aj únavu zo včerajška. Súperka síce robila veľa dvojchýb, ale aj dobre podávala. Niekedy vytiahla servis, pri ktorom som nevedela, čo mám robiť. Hlavne ten druhý.

Bol to jeden z mojich najťažších zápasov na tomto turnaji. Hralo sa rýchlo, aj súperka hrala veľmi agresívne. Pomáha mi, keď sú diváci na mojej strane. Je to super. Povzbudzovali skvelo, za to im ďakujem," poznamenala Slovenka.

Na trnavskom podujatí má nahustený program. V piatok absolvovala 2. kolo i štvrťfinále.

"Zaspala som asi do piatich minút. Bola som dosť unavená. Ale celkom fajn som zregenerovala. Nie je to jednoduché, ale keď sa cítim na tom kurte dobre, padá mi to a ešte ide k tomu aj servis, je to fajn. Som rada, že som v semifinále uspela," povedala tenistka s dominantnou pravou rukou.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: