Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Husárová vyhrala 1. kolo štvorhry na turnaji v Luxemburgu

Janette Husárová. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. okt 2011 o 16:54

Janette Husárová sa v auguste vrátila do oficiálneho medzinárodného turnajového diania po takmer dvoch rokoch.

LUXEMBURG. Slovenská tenistka Janette Husárová a Rumunka Simona Halepová zvíťazili v stredajšom stretnutí 1. kola štvorhry na turnaji WTA BGL BNP Paribas Luxembourg Open v Luxemburgu nad takisto nenasadeným nemecko-luxemburským tímom Angelique Kerberová, Mandy Minellová suverénne 6:1, 6:0.

Pre 37-ročnú deblovú majsterku sveta zo sezóny 2002 Husárovú (vtedy triumfovala na koncoročnom šampionáte po boku Rusky Jeleny Dementievovej) išlo o premiérový zápas na hlavnej profesionálnej úrovni od 2. septembra 2009, keď pre zranenie Jarmily Grothovej nemohla dohrať súboj 1. kola štvorhry žien na US Open v New Yorku.

Grandslamové turnaje sú pritom v správe Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), takže bývalá trojka deblového svetového rebríčka Husárová (teraz 247. pozícia) čakala na svoje vystúpenie na úrovni Tenisovej asociácie žien (WTA) už od 23. augusta 2009, keď v New Havene neuspela spolu s Ruskou Mariou Kirilenkovou.

Spoludržiteľka Pohára federácie 2002 Husárová sa v auguste vrátila do oficiálneho medzinárodného turnajového diania po takmer dvoch rokoch odmlky, počas ktorých napríklad dlhodobo pobudla v Nepále a začala sa činorodo venovať organizovaniu tenisových turnajov, ale aj podujatí v iných športových odvetviach.

Od leta 2011 sa skúšobne a na spestrenie predstavila na šiestich turnajoch ITF a získala tituly vo štvorhre v Trnave a talianskej Foggii (zhodne s Češkou Renatou Voráčovou).

Husárová počas svojej kariéry, ktorej ukončenie oznámila vlani v októbri, získala od sezóny 1996 (Palermo, Maria Lankowitz) do roku 2008 (Budapešť) dovedna 24 titulov vo štvorhre na hlavnom profesionálnom okruhu.

Finalistka US Open 2002 Husárová a Halepová si vo štvrťfinále debla v Luxemburgu zmerajú sily s trojkami pavúka, Poľkou Klaudiou Jansovou-Ignacikovou a Nemkou Jasmin Wöhrovou. Už majú istotu 70 bodov do príslušného renkingu a spoločného šeku na 1650 USD.

Husárová má z Luxemburgu na konte dva tituly: vo svojej "životnej" sezóne 2002 sa radovala s Belgičankou Kim Clijstersovou a v roku 2007 po boku Češky Ivety Benešovej.

ico

Štvorhra - 1. kolo:

Simona Halepová, Janette Husárová (Rum./SR) - Angelique Kerberová, Mandy Minellová (Nem./Lux.) 6:1, 6:0 za 44 minút

Súvisiace články