Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Má trpezlivosť ako málokto. Hrivík vie, že musí zaujať

Marek Hrivík. (Autor: ARCHÍV M.H.)
Prémiový obsah
Matej Grošek|7. dec 2016 o 18:06

Slovenský hokejista odohral svoj prvý zápas v NHL v tejto sezóne a v New Yorku chce ostať čo najdlhšie.

NEW YORK. Je jedným z najvytrvalejších čakateľov na šancu v NHL. Opakovane podpisoval dvojcestné zmluvy a dúfal, že raz bude pravidelne hrávať v najlepšej lige sveta.

Pravidelne absolvoval solídny predsezónny kemp, ale zakaždým ho tréneri poslali na farmu, zväčša medzi poslednými. A na telefonát z prvého tímu čakal roky márne.

Marek Hrivík sa však nevzdával. Hoci vybojovať si miesto v zostave New Yorku Rangers je ťažšie než inde v NHL. Bohatý klub z Manhattanu totiž potrebuje hviezdy.

„Neviem to porovnať, lebo som zatiaľ nikde inde nebol. Ale čo viem od ostatných chalanov, v klube sú neuveriteľné podmienky,“ potvrdzuje Hrivík.

Slovenskému útočníkovi sa napokon čakanie vyplatilo. Vlani odohral v prestížnej lige svojich prvých päť zápasov. Premiéry sa dočkal až ako 24-ročný. Len málo hráčov má takú trpezlivosť a odhodlanie. Ak sa im nedarí dostať sa do prvého tímu, zvyčajne vzdajú svoju snahu oveľa skôr a vrátia sa do Európy. Hrivík však nie.

„Bola to veľká skúsenosť. Bol som šťastný, že som si v NHL konečne zahral. Len škoda, že som neostal dlhšie,“ spomína na krátke vlaňajšie pôsobenie v Rangers.

Bol prvou voľbou

Pred touto sezónou opäť podpísal ročnú dvojcestnú zmluvu a opäť v kempe neuspel.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články