Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Hrbatý zverejnil nomináciu proti Česku, Kližan zatiaľ chýba

Filip Polášek (Autor: TASR)
TASR|25. feb 2020 o 11:11

Budú bojovať o postup na finálový turnaj.

BRATISLAVA. Kvarteto slovenských tenistov Andrej Martin, Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Filip Polášek figuruje v nominácii na kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára proti Česku.

Meno piateho člena tímu oznámi slovenský kapitán Dominik Hrbatý v najbližších dňoch.

Hrať sa bude 6.-7. marca na antuke v bratislavskom NTC. Víťaz prestížneho derby postúpi do Madridu, kde bude 18 tímov 23.-.29. novembra bojovať o cennú trofej.

Česi pricestujú do Bratislavy v najsilnejšom zložení s dvomi najlepšími singlistami Jiřím Veselým a Lukášom Rosolom. Okrem nich český kapitán Jaroslav Navrátil nominoval Víta Kopřivu, Zdenka Kolářa a talentovaného Jonáša Forejtka.

Úvodné piatkové dvojhry odštartujú v AXA aréne o 16.00 h. V sobotu od 17.30 h sú na programe štvorhra a ďalšie dva single.

Hlavnou rozhodkyňou prvého vzájomného daviscupového súboja medzi Slovenskom a Českom bude Talianka Maria Cristina Barbaranová, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Nemec Nico Helwerth a Francúz Alexandre Juge.

Rozhodne sa medzi Kližanom a Zelenayom

Slováci by mali odštartovať prípravu na zápas s Českom vo štvrtok 27. februára, keď bude pripravený antukový center v AXA aréne.

"Uvidíme, kedy sa naši hráči vrátia z turnajov. Andrej Martin s Jozefom Kovalíkom sú na antukovom podujatí ATP v čilskom Santiagu, Filip Polášek hrá debla na turnaji v Dubaji a Noro Gombos je na challengeri vo francúzskom Pau. Do prípravy sa zapoja aj Filip Horanský s Lukášom Kleinom.

Po dohode s Dominom Hrbatým sme sa rozhodli zatiaľ nominovať štvoricu hráčov. Piateho dodatočne nominujeme pred žrebom. V hre sú Martin Kližan i Igor Zelenay. S Maťom sme komunikovali, bol zranený, no už sa cíti dobre.

V Santiagu vyhral dva zápasy kvalifikácie a postúpil do hlavnej súťaže. Uvidíme, ako na tom bude," povedal tréner slovenského daviscupového tímu Tibor Tóth, ktorý na utorňajšej tlačovej konferencii zastupoval Hrbatého.

Moška: Chalani majú veľkú motiváciu

Podľa Tótha bude zápas s Českom veľmi vyrovnaný. "Česi postavili to najlepšie, čo majú. Bude to veľmi náročný duel, rozhodujúca môže byť štvorhra. Súboje s Českom majú vždy špeciálny náboj, či už ide o futbalové alebo hokejové zápolenia. Prvý vzájomný daviscupový duel nebude žiadna výnimka.

Bude tam viac emócií, no verím, že všetko prebehne v duchu fair play. Potešiteľné je, že naši hráči sú v dobrej forme. Andrej Martin bol v semifinále turnaja ATP v Cordobe, Noro Gombos vo štvrťfinále v Montpellieri, Filip Polášek v semifinále štvorhry na Australian Open a dobré výsledky dosiahol aj Jojo Kovalík."

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška dúfa, že českí fanúšikovia nebudú mať v hľadisku NTC prevahu.

"Zo strany českých priaznivcov je o tento zápas veľký záujem. Na duel sa príde osobne pozrieť aj legendárny trojnásobný grandslamový šampión Jan Kodeš. Zvláštne je, že s Českom sa v Davis Cupe stretneme po prvý raz.

Nenarazili sme na seba v rokoch 1998-2005, keď náš tím postúpil viackrát do štvrťfinále a zahral si aj vo finále. Verím, že diváci uvidia atraktívny zápas so šťastným koncom pre náš tím. Chalani majú veľkú motiváciu prebojovať sa na finálový turnaj v Madride medzi najlepších 18 tímov sveta."

Nominácie na kvalifikačné stretnutie svetovej skupiny Davisovho pohára o postup na finálový turnaj 2020 v Madride

Mužstvo Slovenska

Andrej Martin (95. / 362. vo štvorhre)

Norbert Gombos (103. / - )

Jozef Kovalík (120. / 392.)

Filip Polášek ( - / 7.)

Kapitán: Dominik Hrbatý

Mužstvo Česka

Jiří Veselý (71. / 581.)

Lukáš Rosol (169. / 509.)

Zdeněk Kolář (222. / 217.)

Vít Kopřiva (315. / 374.)

Jonáš Forejtek (479. / 347.)

Kapitán: Jaroslav Navrátil

Súvisiace články