Hrbatý na challengeri ATP v Aténach do štvrťfinále dvojhry

SITA|9. apr 2009 o 13:56

Slovenský tenista Dominik Hrbatý zvíťazil vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Status Athens Open v Aténach.

ATÉNY. Slovenský tenista Dominik Hrbatý zvíťazil vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Status Athens Open v Aténach (dotácia 85 000 eur, antuka) nad jednotkou tohto podujatia, Čechom Ivom Minářom, za 100 minút 6:4, 1:6, 6:3.

Tridsaťjedenročný Bratislavčan Hrbatý, tento týždeň 171. vo svetovom rebríčku, sa po upravení bilancie zo vzájomných duelov s 94. hráčom renkingu I. Minářom na 3:0 (predtým ho dvakrát zdolal na challengeri v Prostějove) v piatok stretne medzi najlepšími ôsmimi s takisto nenasadeným Portugalčanom Ruiom Machadom (136.), ktorému ešte nečelil. V tejto sezóne má v singli bilanciu 21 úspechov a 10 prehier.

Dvojnásobný spoludržiteľ perthského Hopmanovho pohára Hrbatý má teraz istotu 18 bodov do počítačového poradia a šeku na 2480 eur. V Aténach štartoval už ako 12-ročný na európskom mládežníckom šampionáte. V roku 2004 sa do gréckej metropoly vrátil ako hráč širšej svetovej špičky, ale na olympijskom tenisovom turnaji sa mu príliš nedarilo: v 2. kole podľahol Američanovi Taylorovi Dentovi.