Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Čeferin poslal FIFA otvorený list, žiada o zmenu kontroverzného pravidla

Prezident Únie európskych futbalových zväzov (UEFA) Aleksander Čeferin. (Autor: TASR/Jakub Kotian)
TASR|5. nov 2020 o 20:39

Vášne vzbudil aj zápas v Lige majstrov.

PARÍŽ. Európska futbalová únia (UEFA) požiadala prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianniho Infantina, aby zmenil pravidlo pri hre rukou.

UEFA argumentuje tým, že vo viacerých prípadoch sa u hráčov prejavila frustrácia po tomto často kontroverznom priestupku.

V liste šéf UEFA Aleksander Čeferin požiadal Infantina, aby zákonodarcovia futbalu upravili pravidlo, ktoré platí od marca minulého roka. Žiada, aby rozhodcovia mohli opäť posúdiť, či hráč pri hre rukou konal úmyselne.

Obsah listu zverejnila agentúra SID. Píše sa v ňom:

"Pokus o striktné vymedzenie prípadov, v ktorých sa hráč dotkne lopty rukou, vyústil do mnohých nespravodlivých rozhodnutí, ktoré sa stretli s rastúcou frustráciou a nepohodou vo futbalovej komunite."

Otvorený list napísal Čeferin deň po kontroverznom vylúčení obrancu Dalberta v zápase Ligy majstrov Chelsea - Rennes.

Hráč hostí mal na konte žltú kartu, keď sa po strele Tammyho Abrahama odrazila lopta v šestnástke od jeho nohy do paže. Po posúdení systémom VAR ho arbiter poslal predčasne pod sprchy.

Čeferin napísal list Infantinovi z dôvodu, že pravidlá schvaľuje Medzinárodná komisia pre pravidlá (IFAB), ktorú kontroluje FIFA.

Súvisiace články