Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Hossov gól vyvolal v NHL polemiku

Marián Hossa (v červenom) a Ty Conklin (Autor: TASR/AP)
SITA|7. apr 2011 o 10:48

Najdiskutovanejším momentom stredajšej noci v zámorskej hokejovej NHL sa stal 24. gól Mariána Hossu v sezóne, o ktorom po takmer siedmich minútach rozhodla až videomiestnosť.

CHICAGO. Chicago, ktoré neustále bojuje o ôsmu priečku v Západnej konferencii NHL zabezpečujúcu účasť v play-off, začalo domáci duel proti St. Louis veľmi zle. Už po 17 sekundách prekonal Coreyho Crawforda David Backes a na začiatku druhého dejstva využil Frolíkovo vylúčenie T.-J. Oshie.

Chicago na hranici postupu

Domácich "jastrabov" vrátil do zápasu práve Hossov sporný gól. V 28. min po obliehaní Conklinovej svätyne sa puk cez bránkovisko dostal pred 32-ročného trenčianskeho odchovanca, ktorý ho nohou usmernil do úplne odkrytej bránky. Korčuľa však nie je kopačka, a tak puk trafil len ľavú žrď bránky, od nej sa odrazil a putoval po bránkovej čiare k opačnej žŕdke, kde ho Conklin prikryl lapačkou.

Rozhodcovia na ľade sa spoľahli na videomiestnosť v Toronte, tam však evidentne mali problém s rozhodnutím. Puk, ktorý mohol skončiť za bránkovou čiarou až pri pravej žrdi, však v inkriminovanom momente zakrývala pri pohľade z hornej kamery konštrukcia bránky.

Pohľadu spredu, ktorý naznačoval, že puk bol za bránkovou čiarou, zase chýbala perspektíva a navyše nedokumentoval, či puk prešiel bránkovú čiaru celý objemom. Napriek tejto neistote bol verdikt z Toronta v prospech Mariána Hossu a Chicaga. To vyvolalo veľkú nespokojnosť hráčov aj trénerov St. Louis.

Ironický Conklin: NHL chce mať Chicago v play off

"Musia to robiť až takto okato, že ich chce mať liga v play-off?" ironicky sa spýtal gólman Ty Conklin, ktorý dostal v stredu prednosť pred Jaroslavom Halákom, a dodal:

"Ležal som pri tom v bránkovisku. Videl som to na vlastné oči. Bolo to tesné, no puk sa nikdy nedostal za bránkovú čiaru." Rozhodca Dan O’Halloran po porade s videorozhodcom oznámil, že puk bol po kopnutí ešte tečovaný hokejkou a prešiel celým objemom za bránkovú čiaru.

"Z môjho uhla pohľadu som puk nevidel celým objemom za bránkovou čiarou a už vôbec, že by zasiahol niekoho hokejku. Tento verdikt sa mi vôbec nepáčil," skonštatoval tréner "bluesmanov" David Payne.

Chicago v 34. min vyrovnalo, keď Tomáš Kopecký dorazil za Conklinov chrbát strelu obrancu Seabrooka a v 39. min obrat dokonal Nick Leddy. V záverečnom dejstve však vyrovnal Chris Stewart.

O dôležitom víťazstve Chicaga 4:3 napokon rozhodol v 4. min predĺženia Jonathan Toews. Chicago si aj po 80. zápase udržalo 8. priečku v Západnej konferencii o dva body pred Calgary (majú o zápas viac) a štyri body pred Dallasom (má o zápas menej).

Súvisiace články