Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Hossa na operáciu chrbta nepôjde

Stan Bowman a naše duo na archívnej snímke. (Autor: SITA/AP)
TASR|14. júl 2013 o 07:57

Hossa priznal, že v posledných finálových dueloch sa necítil príliš užitočný pre mužstvo.

CHICAGO. Marián Hossa sa napokon nemusí podrobiť operácii chrbta respektíve platničky. Pre zámorské médiá to uviedol generálny manažér Chicaga Stan Bowman.

Tridsaťštyriročný Hossa, ktorý sa tešil z druhého triumfu jastrabov za posledné štyri roky, sa zranil v druhom zápase finálovej série s Bostonom a preto tretí duel vynechal. Problémy s chrbtom mu robili ťažkosti pri korčuľovaní.

"Už sa mu darí podstatne lepšie. Bol to jeden z hráčov, ktorí hrali vo finálovej série napriek bolestiam. Momentálne však jeho zdravotný stav nie je alarmujúci. V tomto ročníku sa nám napokon početnejšie zranenia dlho vyhýbali. Rozhodne mu teraz prospeje trochu oddychu," povedal Bowman.

Hossa sa s krajanom Michalom Handzušom síce tešil zo zisku Stanleyho pohára, ale priznal, že v posledných finálových dueloch sa necítil príliš užitočný pre mužstvo.

"Na ľade som neustále kríval a nemal som príliš dobrý pocit z toho, že všetci naokolo sú rýchlejšie pri puku. Takže pri posledných dueloch som bol dosť frustrovaný. Snažil som sa však s touto situáciou vyrovnať," poznamenal Hossa, ktorý v 22 dueloch play off zaznamenal sedem gólov a deväť asistencií.

Súvisiace články