Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Hološko by mal začať trénovať o tri týždne

Filip Hološko v drese Besiktasu. (Autor: SITA/AP)
SITA|5. jan 2011 o 11:56

Filip Hološko pokračuje v rehabilitácii zlomenej nohy. Liečiť sa možno bude aj na Slovensku.

ISTANBUL. Slovenský futbalový útočník Filip Hološko neodcestoval na sústredenie Besiktasu Istanbul do Antalye, ale pokračuje v rekonvalescencii po operácii zlomenej malíčkovej kosti na pravej nohe. Na čoskoro 27-ročného rodáka z Piešťan (nar. 17. januára 1984, pozn.) dohliada lekársky tím v Istanbule.

Účastník MS 2010 v JAR pricestoval do Turecka po sviatočnom voľne v nedeľu a v pondelok sa hlásil na vstupných testoch, ako aj na prvom tréningovom zraze Besiktasu v novom roku. O tri týždne by už podľa vlastných slov mohol začať s postupným tréningom.

"Boli na ňom už aj nové posily, ktorých mená určite všetci poznajú. Pozdravili sme sa a zaželali všetko dobré. Okrem spoluhráčov sa na moje zdravie pýtal aj samotný tréner Schuster. Hovoril, že ma rád vidí a zaželal mi skoré uzdravenie," povedal odchovanec trenčianskeho futbalu pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

Hološko sa zranil v polovici decembra, v stretnutí 16. kola Süper Lig na pôde Eskisehirsporu (0:2), a následne sa podrobil operačnému zákroku.

"Výsledky vyšetrení ukázali, že kosť sa zrastá veľmi dobre. Spevňuje ju špeciálna dlaha, ktorú nosím na pravom chodidle, vyrobili mi ju na mieru. Lekári povedali, že tri týždne by som ju ešte mal nosiť, potom začnem s postupným tréningom," nechal sa počuť Hološko. Do úvahy prichádza aj scenár, podľa ktorého by bývalý hráč Trenčína, Liberca a Manisasporu absolvoval niektoré liečebné procedúry na Slovensku. Ako reálna možnosť sa javí kúpeľná liečba v Piešťanoch, či špeciálne tréningy pod dohľadom kondičného trénera slovenskej reprezentácie Martina Rusňáka.

"Klubový tréner mi dal v tomto úplne voľno, ak bude potrebné, prídem na chvíľu na Slovensko," uzavrel F. Hološko, ktorý sviatkoval v Českej republike. Vianoce strávil v Liberci a rok 2011 privítal v Prahe.

Súvisiace články