Crosby zaznamenal 1400. bod v 1100. zápase. Černák s Fehérvárym oslávili výhry

Radosť Sidneyho Crosbyho so spoluhráčmi.
Radosť Sidneyho Crosbyho so spoluhráčmi. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|11. apr 2022 o 06:14 (aktualizované 11. apr 2022 o 09:01)

Marián Studenič a Andrej Sekera boli zdravými náhradníkmi.

NEW YORK. Martin Fehérváry odohral 21 minút a 12 sekúnd v domácom zápase Washingtonu Capitals, ktorí privítali Boston Bruins.

Caps zvíťazili 4:2 po góloch Carlsona, Wilsona, Ellera a Ovečkina. Náskok na poslednej postupovej priečke na deviatych New York Islanders zveľadili desať zápasov pred koncom základnej časti už na pätnásť bodov.

Fehérváry bol na ľade pri prvom góle Caps. Zaznamenal štyri bodyčeky, strelu na bránu a blok.

Do zápasového diania zasiahol aj Erik Černák. Pri jasnej výhre Tampy Bay nad Buffalom 5:0 odohral 19 minút a 26 sekúnd, zaznamenal dva plusové body, dve strely na bránu a tri hity.

Crosbyho noc

Sidney Crosby dvomi gólmi a asistenciou zariadil dva body Pittsburghu Penguins zo zápasu proti Nashvillu. "Tučniaci" vyhrali 3:2 po predĺžení.

Kapitán najprv v piatej minúte otvoril skóre stretnutia. V 49. minúte prihrával Jasonovi Zuckerovi, ktorý vyrovnával na 2:2, a v predĺžení rozhodol o výhre.

"Bojujeme o pozíciu pred play off, získali sme dôležité body. Takéto emotívne zápasy sú vždy zábava," tešil sa Crosby, ktorý strelil svoj devätnásty gól v predĺžení v kariére, čím sa v historickej tabuľke dotiahol na druhé miesto, delené s Jaromírom Jágrom. Prvý je Alexander Ovečkin s 24 zásahmi.

Crosby odohral 1100. duel v kariére a víťazný gól bol jeho 1400. bodom. Z 22 hráčov, ktorí takúto bodovú métu dosiahli, na to menej zápasov potrebovali len Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Marcel Dionne, Phil Esposito, Jaromír Jágr a Steve Yzerman.

Pittsburgh má siedmu najlepšiu bilanciu na východe, do play off smeruje aj Nashville, ktorý je na západe na šiestom mieste.

"Keď Sid pozdvihne svoju hru na vyššiu úroveň, vie nás to poriadne nakopnúť. Dnes bol jeden z tých dní. Išiel príkladom pre tím a neustále bol pre súpera hrozbou," vyzdvihol zverenca tréner Penguins Mike Sullivan.

Comeback a vysoká výhra

Minnesota Wild prehrávali na domácom ľade proti Los Angeles Kings v jedenástej minúte po góloch Kupariho, Grundströma a Kopitara už 0:3. Napokon sa však pozviechali a predviedli vynikajúci obrat.

Do konca prvej dvadsaťminútovky sa trafil Kaprizov a Boldy. V druhej skórovali Spurgeon, Zuccarello a Foligno. Výsledok uzavrel v poslednej časti hry Nick Bjugstad.

"Skrátka sme zostali verní taktike," prezrádza recept na úspech obranca Wild Jacob Middleton. "Je to síce klišé, ale práve takéto klišé vám v druhej polovici sezóny pred play off vyhrávajú zápasy."

Dallas si poradil s Chicagom na jeho ľade 6:4 bez Mariána Studeniča a Andreja Sekeru. Obaja boli zdravými náhradníkmi.

NHL - základná časť - 11. apríl:

Washington - Boston 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly: 25. Carlson (Sheary), 35. T. Wilson (Eller, Mantha), 48. Eller (Nick Jensen), 60. Ovečkin (Kuznecov, Carlson) – 28. Lazar (N. Foligno), 29. Haula (McAvoy)

Brankári: Vaněček 29/31 - Ullmark 27/30

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 21 minút a 12 sekúnd, zaznamenal štyri bodyčeky, strelu na bránu a blok/

Pittsburgh - Nashville 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 5. Crosby (Rakell, Letang), 49. Zucker (Crosby, Rakell), 63. Crosby (Rakell) – 19. Duchene (Mikael Granlund), 45. Cousins

Brankári: DeSmith 33/35 - Rittich 27/30

Minnesota - Los Angeles 6:3 (2:3, 3:0, 1:0)

Góly: 17. Kaprizov (Boldy, Spurgeon), 17. Boldy (K. Fiala, J. Middleton), 22. Spurgeon, 30. Zuccarello (Hartman), 34. M. Foligno (Jordie Benn, Greenway), 44. Bjugstad (J. Middleton) – 2. Kupari (T. Moore), 9. Grundström, 11. A. Kempe (Durzi, Danault)

Brankári: Fleury 31/34 - Petersen 27/33

Tampa Bay - Buffalo 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 10. Perry (Bogosian), 10. Palát (B. Point), 22. Hagel (Cirelli, Hedman), 25. Kučerov (McDonagh, Palát), 43. Colton (Stamkos, N. Paul)

Brankári: Elliott 28/28 - Anderson 23/28

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 26 sekúnd, zaznamenal dva plusové body, dve strely na bránu a tri hity/

Carolina - Anaheim 5:2 (3:2, 0:0, 2:0)

Góly: 2. A. Svečnikov (Skjei, Jarvis), 6. J. Staal (Niederreiter, Fast), 10. Martinook (Domi, A. Svečnikov), 54. J. Staal (Niederreiter, Slavin), 59. J. Staal (Fast, A. DeAngelo) – 7. Mahura (D. Simon), 12. T. Terry (Zegras, D. Grant)

Brankári: Andersen 23/25 - Gibson 38/42

Chicago - Dallas 4:6 (2:2, 1:3, 1:1)

Góly: 9. Kurashev (P. Kane), 12. J. Toews (P. Kane, Dach), 30. Katchouk (E. Gustafsson, Reese Johnson), 58. Dach (Lafferty, Entwistle) – 5. Jamie Benn (M. Heiskanen, R. Suter), 14. Pavelski (Seguin, J. Klingberg), 22. Hintz (Pavelski), 32. J. Robertson (Hintz), 35. J. Robertson (Hintz, R. Suter), 56. Seguin (Jamie Benn, M. Heiskanen)

Brankári: Lankinen 15/20, Delia 9/10 - Oettinger 36/40

Ottawa - Winnipeg 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Góly: 2. Norris (B. Tkachuk), 41. B. Tkachuk (Colin White, Stützle), 54. B. Tkachuk (Norris, Brännström) – 19. Ehlers (DeMelo, P. Stastny), 22. Dubois (Connor, Pionk), 30. P. Stastny (Ehlers, Scheifele), 46. Connor (Dubois, Ehlers)

Brankári: Sogaard 21/25 - Hellebuyck 31/34

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Crosby zaznamenal 1400. bod v 1100. zápase. Černák s Fehérvárym oslávili výhry