Erik Černák v zápase proti Arizone. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|29. nov 2023 o 06:30

Do hry v severoamerickej NHL zasiahli dvaja Slováci.

NEW YORK. Duel medzi Arizonou a Tampou Bay v severoamerickej NHL priniesol v noci zo stredy na štvrtok slovenský súboj.

Po ňom bol spokojnejší Miloš Kelemen. Jeho Coyotes zvíťazili 3:1. Na strane porazených sa predstavil Erik Černák.

Kelemen naďalej čaká na prvý bod v prebiehajúcej sezóne. Odohral 7 minút a 2 sekundy, raz vystrelil na bránku a rozdal dva bodyčeky.

Černák strávil na ľade 20 minút a 33 sekúnd, pripísal si mínusku, dve strely na bránku a dva bodyčeky.

Oilers stúpajú tabuľkou

Connor McDavid odohral ďalší famózny zápas. Jeho Edmonton porazil Vegas 5:4 po samostatných nájazdoch.

Kapitán zaznamenal tri body v druhej tretine. V 26. minúte asistoval na gól na 2:1, potom skóroval v čase 27:54 a v 38. minúte po jeho asistencii zvýšil na 4:2 Evander Kane.

"Zlatí rytieri" sa nevzdali a vyrovnali v 58. minúte. V samostatných nájazdoch však opäť úradoval McDavid, ktorý strelil víťazný gól.

Oilers naďalej zostávajú v spoločnosti najhorších tímov v Západnej konferencii. Vyhrali však už tretí duel po sebe a na pozície zaručujúce play-off strácajú už len 5 bodov.

Mats Zuccarello z Minnesoty pozbieral v prvých 20 zápasoch sezóny 22 bodov. Siahal na klubový rekord Mariána Gáboríka, ktorý získal za rovnaké obdobie od úvodu sezóny 24 bodov v ročníku 2005/06.

Wild pod vedením nového trénera prerušili sedemzápasovú šnúru prehier. Vyhrali nad St. Louis Blues 3:1.

NHL - základná časť - 29. november

New Jersey - NY Islanders 5:4 (1:1, 1:3, 3:0)

Góly: 11. M. McLeod (Lazar), 25. Mercer (J. Hughes, Toffoli), 46. J. Hughes (Mercer, B. Smith), 52. Hischier (J. Hughes, L. Hughes), 60. Lazar (Bahl, Mercer) – 6. Horvat (Dobson, Barzal), 29. Barzal (Lee, Dobson), 30. Clutterbuck (Cizikas, Gauthier), 34. Pageau (Barzal, Romanov)

Brankári: Vaněček 14/18, Schmid 8/8 - Sorokin 28/33

Toronto - Florida 2:1sn (0:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 33. Gregor, rozh. náj. Gregor – 16. Stenlund (Gadjovich, Ekblad)

Brankári: Woll 38/39 - Stolarz 31/32

Philadelphia - Carolina 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 28. Konecny (Foerster) – 6. Bunting (S. Aho II, Orlov), 34. Lemieux, 57. Jarvis (Bunting, S. Aho II), 58. Kotkaniemi (Fast)

Brankári: Hart 32/35 - Kočetkov 28/29

Minnesota - St. Louis 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 3. Eriksson Ek (Zuccarello, Spurgeon), 19. F. Gaudreau (Maroon, M. Foligno), 58. Boldy (Brodin) – 11. Parayko (Blais, Toropčenko)

Brankári: Gustavsson 23/24 - Binnington 34/37

Nashville - Pittsburgh 3:2pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 11. McCarron (Barrie, Nyquist), 19. McCarron (Tomasino, F. Forsberg), 61. F. Forsberg (Josi, O'Reilly) – 26. Malkin (R. Smith), 43. Rust (Ludvig, Guentzel)

Brankári: Saros 29/31 - Jarry 23/26

Winnipeg - Dallas 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 33. Pavelski (Hintz, J. Robertson), 57. Seguin (Marchment, Duchene)

Brankári: Hellebuyck 19/21 - Oettinger 27/27

Chicago - Seattle 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)

Góly: 9. Katchouk (Donato, S. Jones), 11. Dickinson (I. Phillips, Joe. Anderson), 25. T. Johnson (T. Raddysh, Reichel), 31. Entwistle (Joe. Anderson) – 15. Beniers (McCann), 20. Wennberg (Larsson, Grubauer), 47. Kartye (Beniers)

Brankári: Mrázek 33/36 - Grubauer 19/23

Arizona - Tampa Bay 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 4. Carcone (Kesselring, Kerfoot), 26. Boyd (J. Brown, Ingram), 48. Carcone (Zucker, Kerfoot) – 36. Point (Kučerov, Hagel)

Brankári: Ingram 30/31 - Johansson 24/27

/Miloš Kelemen (Arizona) odohral 7 minút a 2 sekundy, raz vystrelil na bránku a rozdal dva bodyčeky/

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 33 sekúnd, pripísal si mínusku, dve strely na bránku a dva bodyčeky/

Edmonton - Vegas 5:4sn (1:0, 3:2, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 14. Gagner (Hamblin), 26. Janmark (McDavid, Nugent-Hopkins), 28. McDavid, 38. Kane (Bouchard, McDavid), rozh. náj. McDavid – 22. Stone (Korczak, Eichel), 26. Amadio (N. Roy), 54. B. Hutton (Cotter, Amadio), 58. Kolesar (Whitecloud, N. Roy)

Brankári: Skinner 23/27 - Thompson 30/34

Vancouver - Anaheim 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 7. Boeser (Hronek, J. Miller), 41. E. Pettersson (T. Myers, Michejev), 60. Boeser (J. Miller) – 26. R. Strome (Henrique, Vatrano)

Brankári: Demko 30/31 - Gibson 25/27

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Kelemen sa radoval z výhry proti Černákovi, Zuccarello siahal na Gáboríkov rekord