Erik Černák.
Erik Černák. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|6. apr 2024 o 06:42 (aktualizované 6. apr 2024 o 06:56)

Účasť v play-off si zaistili tri tímy.

NEW YORK. Do nočného diania v NHL sa zapojil len jeden Slovák. Obranca Martin Fehérváry bol pri prehre jeho Washingtonu na ľade Caroliny 2:4. Zadák nebodoval, napriek prehre ale duel ukončil s plusovým bodom a dvoma hitmi, odohral 21 minút a 12 sekúnd.

Capitals bojujú o posledné pozície play-off, ale v poslednom čase sa im nedarí, prehrali už piaty duel v rade.

V stretnutí svoju streleckú bilanciu opäť vylepšil Alexander Ovečkin, ktorý strelil oba góly Washingtonu. Svoju kariérnu bilanciu v snahe dobehnúť historicky najlepšieho strelca Wayna Gretzkého posunul už na 851 gólov.

Tomáš Tatar bol pri výhre Seattlu v Anaheime 3:1 len zdravým náhradníkom a do zápasu nenastúpil. Do základnej zostavy nebol zaradený už piatykrát z posledných šiestich stretnutí.

Jediný gól Anaheimu strelil Leo Carlsson, dvojka draftu 2023. Dva z troch gólov Kraken si pripísal Shane Wright, štvorka draftu 2022. Bol to jeho 14. zápas v NHL a presné zásahy boli jeho tretím a štvrtým v kariére.

+14

Erik Černák síce v noci nehral, ale jeho Tampa Bay si vďaka prehre Philadelphie, Washingtonu a Detroitu zabezpečila účasť v play-off. Rovnako je na tom aj Toronto, ktoré do vyraďovacej časti postúpilo ôsmykrát v rade.

Vo Východnej konferencii tak ostávajú už len dve neobsadené postupové pozície. Pobije sa o nich New York Islanders, Philadelphia, Washington, Detroit, Pittsburgh a Buffalo.

Miesto v play-off si vďaka výhre 6:2 nad Coloradom vybojoval aj Edmonton. V zápase strelili po dva góly Evander Kane aj Connor McDavid. Kapitán "olejárov" opäť pokoril 30-gólovú hranicu a svoju bodovú bilanciu vylepšil na 128 v tejto sezóne. Na prvého Kučerova stráca päť bodov a na druhého MacKinnona tri body.

Dve asistencie v stretnutí zaznamenal Leon Draisaitl a piatykrát v kariére sa dostal cez sto bodov v ročníku. Dokázal to ako siedmy hráč v súčasnej sezóne.

Hokejisti Arizony Coyotes sa postarali o skvelý obrat. V nočnom dueli proti Vegas išli do tretej tretiny s mankom 1:4, avšak v priebehu desiatich minút strelili šesť gólov a zápas vyhrali 7:4.

Aspoň jeden kanadský bod si v stretnutí pripísalo až 15 hráčov "kojotov".

NHL - základná časť - 6. apríl:

Buffalo - Philadelphia 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 11. T. Thompson (Peterka, Tuch), 35. Dahlin (T. Thompson, Tuch), 40. Quinn (Benson, Power), 54. Quinn (Benson, Cozens) – 30. N. Cates (Tippett, York), 50. Tippett (Sanheim, Laughton)

Brankári: Luukkonen 32/34 - Fedotov 15/19

Carolina - Washington 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Góly: 35. Guentzel (Slavin, Fast), 52. Nečas (Skjei, Je. Kuzněcov), 59. S. Aho II (Burns, Guentzel), 60. Guentzel (Slavin) – 4. Ovečkin (D. Strome, T. van Riemsdyk), 20. Ovečkin (Carlson, D. Strome)

Brankári: Kočetkov 14/16 - Kuemper 41/44

/Martin Fehérváry (Washington) nebodoval, pripísal si dva hity a jeden plusový bod, odohral 21 minút a 12 sekúnd/

Detroit - NY Rangers 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 8. Copp (Veleno, Seider), 22. Compher (Petry, Perron), 34. Larkin (Perron, Gostisbehere) – 6. Cuylle, 20. Goodrow (Vesey, Brodzinski), 34. Goodrow (Vesey, Brodzinski), 51. Kreider (Zibanejad, Panarin)

Brankári: Lyon 34/38 - Quick 31/34

Edmonton - Colorado 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)

Góly: 2. Perry (Nurse, Ceci), 18. McDavid (Ekholm, Draisaitl), 29. Ekholm, 40. E. Kane (R. McLeod, Ceci), 45. McDavid (Bouchard), 52. E. Kane (R. McLeod) – 12. Drouin (MacKinnon, Rantanen), 16. Colton (Lehkonen, Makar)

Brankári: Skinner 21/23 - Georgijev 41/47

Anaheim - Seattle 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 37. Carlsson – 17. Wright (Bjorkstrand, Dumoulin), 23. Wright (Schwartz, Schultz), 32. Beniers (Wright, Bjorkstrand)

Brankári: Dostál 24/27 - Grubauer 13/14

Arizona - Vegas 7:4 (0:0, 1:4, 6:0)

Góly: 27. Kerfoot (Kesselring), 49. Doan (McBain, Maccelli), 50. Bjugstad (Keller, Schmaltz), 50. Carcone (O'Brien), 55. Carcone (Kerfoot, Dermott), 56. J. Brown (Keller, Schmaltz), 58. L. Cooley (Crouse, Guenther) – 28. Eichel (McNabb, Theodore), 32. W. Karlsson (Brisson, Theodore), 35. Mantha (W. Karlsson, Dorofejev), 39. Stephenson (Cotter, Whitecloud)

Brankári: Vejmelka 20/24 - Thompson 25/31