Bondra plnil sny. Fanúšikov prekvapil lístkami, sledoval s nimi zápas

Peter Bondra s fanúšikmi na zápase Washington - NY Rangers.
Peter Bondra s fanúšikmi na zápase Washington - NY Rangers. (Autor: X / Peter Bondra)
Oh my Hockey, TASR|15. jan 2024 o 07:05

Washington prehral, Fehérváry nebodoval.

NEW YORK. Hokejisti Detroitu natiahli svoju bodovú sériu v zámorskej NHL už na šesť zápasov. V noci na pondelok zvíťazili v Toronte 4:2.

V drese Maple Leafs skóroval Mitchell Marner, zaznamenal svoj 600. bod v kariére. Dvadsaťšesťročný krídelník dosiahol tento míľnik vo svojom 548. zápase, z aktívnych hráčov boli rýchlejší len Connor McDavid (421), Sidney Crosby (430), Alex Ovečkin (464), Jevgenij Malkin (490), Artemij Panarin (536) a Leon Draisaitl (544).

V Toronte predtým dosiahol 600 bodov najrýchlejšie Darryl Sittler pred 45 rokmi, potreboval na to 584 zápasov. Hostia z Detroitu prišli v zápase o Patricka Kanea, duel nedohral pre zranenie v dolnej časti tela.

New York Rangers doma zdolal Washington 2:1, za domácich skórovali Artemij Panarin a Alexis Lafreniere. "Jazdci" tak ukončili štvorzápasovú sériu prehier.

Panarin dosiahol svoj 400. bod drese newyorského tímu, potreboval na to 310. zápasov. Mark Messier potreboval na tento zápis 322 duelov, ruský útočník tak vytvoril nový klubový rekord.

V drese hostí odohral 15 a pol minúty slovenský obranca Martin Fehérváry, dvakrát sedel na trestnej lavici.

+14

O krásne gesto sa pred zápasom postaral legendárny slovenský hokejista Peter Bondra. Prekvapil niekoľkých fanúšikov Washingtonu lístkami na zápas proti Rangers, ktorý následne sledoval spolu s nimi.

NHL - základná časť - 15. január:

NY Rangers - Washington 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 1. Panarin (Trocheck, Trouba), 20. Lafreniere (Schneider) - 32. Oshie (Strome, Pacioretty)

Brankári: Šesťorkin 24/25 - Lindgren 29/31

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 15 minút a 33 sekúnd, zaknihoval štyri trestné minúty/

Toronto - Detroit 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

Góly: 21. Holmberg (Rielly), 39. Marner (Bertuzzi, McCabe) – 36. Larkin (Perron), 43. Sprong (DeBrincat), 59. Copp (Rasmussen), 60. Raymond (Chiarot, Larkin)

Brankári: Samsonov 20/23 - Reimer 28/30

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Bondra plnil sny. Fanúšikov prekvapil lístkami, sledoval s nimi zápas