Tomáš Tatar oslavuje gól proti Ottawe.
Tomáš Tatar oslavuje gól proti Ottawe. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|5. jan 2024 o 06:43 (aktualizované 5. jan 2024 o 06:58)

Strelil štvrtý gól v sezóne.

NEW YORK. Hokejový útočník Tomáš Tatar strelil za Seattle ďalší gól a pomohol k výhre nad Ottawou 4:1.

Gól bol jeho jedinou strelou na bránu. Presadil sa v druhej tretine, keď zvyšoval na 2:0, jeho zásah bol víťazný.

Tatar prebral puk po dobrej prihrávke Eberleho a v rýchlosti sa rútil na bránu. Nestrieľal hneď, brankára si položil, kľučkou obišiel a zakončil forehandom.

Pre rodáka z Ilavy to bol štvrtý gól v ročníku, tri z nich strelil v drese Seattlu, za ktorý odohral osem zápasov. Má v nich dohromady päť bodov.

V predošlom pôsobisku v Coloradu získal deväť bodov v 27 stretnutiach.

V noci odohral 14 minút a 27 sekúnd a pripísal si aj jeden plusový bod. Jeho Seattle hrá vo veľmi dobrej forme, vyhral šiestykrát v rade a bodoval už v desiatom stretnutí za sebou. V tabuľke Západnej konferencii poskočil na postupovú ôsmu priečku.

Juraj Slafkovský bol pri prehre Montrealu s Buffalom 1:6. Nebodoval, pripísal si jeden mínusový bod, hit a dve strely na bránu, odohral 19 minút a 46 sekúnd.

Martin Pospíšil a Adam Ružička pomohli Calgary k výhre nad Nashvillom 6:3, avšak ani jeden nebodoval. Pospíšil počas 11 minút a 23 sekúnd uštedril jeden hit a pripísal si mínusový bod. Ružička zaznamenal dve strely a jeden hit, na ľade strávil 9:49 min.

V druhej tretine ho kolenom trafil Tomasino a Slovák nepríjemne padol. S ťažkosťami sa dvíhal z ľadu, v zápase pokračoval.

Erik Černák kvôli zraneniu stále nehrá. Jeho Tampa vyhrala v Minnesote 4:1.

+14

Nathan MacKinnon pomohol Coloradu k výhre 5:4 po predĺžení na ľade Dallasu dvoma gólmi a asistenciou. Strelil aj víťazný gól a už v druhom zápase za sebou rozhodol v predĺžení a výhre svojho tímu. Dokázal to len ako druhý v klubovej histórii.

MacKinnon dorovnal Rusa Kučerova na čele bodovania NHL. Obaja majú po 39 zápasoch na konte 64 bodov. Pred trojicou Panarin, Pastrňák a McDavid na treťom mieste majú jedenásťbodový náskok.

Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby proti Bostonu zaknihoval tri body a odohral už svoj 173. zápas s takýmto alebo väčším bodovým ziskom. Prekonal tak Stevea Yzermana, ktorý mal 172 takýchto duelov. Viac ako Crosby ich má v histórii NHL len šestica hokejistov.

Proti "medveďom" sa darilo aj Krisovi Letangovi, ktorý bodoval takisto trikrát. Obranca má za sebou už tretí zápas v rade na súperových klziskách, v ktorom získal minimálne tri body.

Mathew Barzal si pri výhre NY Islanders v Arizone pripísal dve asistencie a dosiahol na 400. bod v kariére. Potreboval na to 457 zápasov. V klubovej histórii to rýchlejšie dokázali šiesti hráči.

V odvete minuloročného finále Stanley Cupu Florida vrátila Vegas prehru a tešila sa z výhry 4:1 a ovládla už šesť zápasov v rade. Nedarí sa obhajcom, ktorí utrpeli prehru v šiestich z posledných siedmich duelov.

Brankár Winnipegu Connor Hellebuyck pomohol k výhre 2:1 nad San Jose 27 zákrokmi a predĺžil svoju sériu stretnutí, v ktorých jeho tím bodoval, už na číslo jedenásť, čím zároveň utvoril nový klubový rekord.

Prekonal Michaela Garnetta, ktorý s klubom, ktorý vtedy sídlil v Atlante, bodoval v desiatich zápasoch za sebou.

Jets vďaka výhre bodovali desiatykrát v rade, Sharks naopak desiatykrát prehrali.

NHL - základná časť - 5. január:

Boston - Pittsburgh 5:6 (2:4, 2:1, 1:1)

Góly: 1. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 7. Pastrňák (H. Lindholm, Geekie), 30. Geekie (Pastrňák, McAvoy), 40. DeBrusk (Carlo, Geekie), 44. Marchand (Coyle) – 6. D. O'Connor (Letang, Eller), 7. Graves (Crosby, Rakell), 8. Guentzel (Crosby, Letang), 16. Eller (D. O'Connor, E. Karlsson), 27. Carter (Letang, Rust), 52. Crosby (E. Karlsson)

Montreal - Buffalo 1:6 (0:0, 1:2, 0:4)

Góly: 34. Armia – 26. Mittelstadt (J. Skinner, Dahlin), 27. J. Skinner (Tuch, T. Thompson), 47. Quinn (Peterka, Clifton), 49. T. Thompson (J. Skinner, Tuch), 55. Dahlin, 59. T. Thompson (J. Skinner, Quinn)

/Juraj Slafkovský (Montreal) nebodoval, pripísal si jeden mínusový bod, hit a dve strely na bránu, odohral 19:46 min./

NY Rangers - Chicago 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 13. Panarin (Lafrenière, Trocheck), 28. Kreider (Trocheck, Zibanejad), 42. Trouba (Panarin, Trocheck), 43. Vesey (Cuylle) – 38. Blackwell (Katchouk, Megna)

Philadelphia - Columbus 2:3sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

Góly: 18. Konecny (Farabee, Couturier), 45. Konecny (Farabee, Couturier) – 46. Severson (Fantilli, Christiansen), 51. Bean (Roslovic, Gudbranson), rozh. náj. J. Gaudreau

Dallas - Colorado 4:5pp (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 12. Dadonov, 22. Seguin (Duchene, Marchment), 31. Pavelski (Duchene, Heiskanen), 50. Seguin (Marchment) – 14. MacKinnon (Wood, J. Johnson), 40. Drouin (Toews, MacKinnon), 50. Drouin (J. Johnson), 59. Rantanen (L. O'Connor, Makar), 64. MacKinnon (Toews)

Minnesota - Tampa Bay 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Góly: 56. Bogosian (Goligoski, Hartman) – 25. D. Raddysh (Glendening), 27. D. Raddysh (Sheary, Motte), 42. Hedman (Kučerov, Paul), 60. Hagel

/Erik Černák (Tampa Bay) v zápase kvôli zraneniu nehral/

Nashville - Calgary 3:6 (2:4, 0:1, 1:1)

Góly: 7. F. Forsberg (O'Reilly, Nyquist), 16. Sissons (Fabbro, Josi), 43. McCarron (Tomasino, Novak) – 5. Zary (Šarangovič, R. Andersson), 6. Coleman (Backlund), 8. Kadri, 19. R. Andersson (Zary), 40. Hanifin (Mangiapane, Coleman), 55. Šarangovič (E. Lindholm)

/Martin Pospíšil (Calgary) nebododoval, počas 11 minút a 23 sekúnd uštedril jeden hit a pripísal si mínusový bod/

/Adam Ružička (Calgary) nebodoval, zaznamenal dve strely, jeden hit, na ľade strávil 9:49 min./

St. Louis - Vancouver 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 25. Parayko (Thomas, Kyrou), 49. Thomas (Perunovich, Bučnevič) – 2. Garland (Blueger, Joshua)

Arizona - NY Islanders 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)

Góly: 24. Schmaltz (Durzi, Kerfoot) – 8. Horvat (Dobson, Nelson), 13. Reilly (Barzal, Horvat), 45. Lee (Barzal), 46. Gauthier (Holmström, Dobson), 54. Horvat

Seattle - Ottawa 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 10. Gourde (Tolvanen), 36. Tatar (Eberle, Dunn), 40. Burakovsky (Yamamoto), 58. Dunn (Eberle) – 53. Kelly (Kubalík, Chabot)

/Tomáš Tatar (Seattle) strelil gól, raz vystrelil na bránu a pripísal si plusový bod, odohral 14 minút a 27 sekúnd/

Vegas - Florida 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 4. Dorofejev (Stone) – 15. Bennett (Ekman-Larsson, Ekblad), 27. M. Tkachuk (Montour, Reinhart), 39. Verhaeghe (Forsling, Montour), 46. Reinhart (M. Tkachuk, Verhaeghe)

Los Angeles - Detroit 3:4sn (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)

Góly: 2. Kempe (Laferriere, Dubois), 5. M. Roy (Kopitar, Byfield), 56. Kempe (Dubois, Laferriere) – 30. Fabbri (Määttä, Sprong), 38. Petry (Larkin, Veleno), 46. Fabbri (Sprong, P. Kane), rozh. náj. P. Kane

San Jose - Winnipeg 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 31. Barabanov (Eklund, Emberson) – 32. M. Barron (Pionk, Dillon), 44. Vilardi (Ehlers, Scheifele)