Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: Sportnet - Sébastien Gervais)
Oh my Hockey|18. okt 2023 o 06:25

Černák odohral 300. zápas v NHL.

NEW YORK. Juraj Slafkovský prišiel už v druhom zápase sezóny o svojho spoluhráča Kirbyho Dacha. V noci z utorka na stredu odohral prvý zápas bez jeho prítomnosti.

Nastúpil v pozmenenej druhej lajne. V role centra bol Alex Newhook a pridal sa k nim Josh Anderson.

Slovenský mladík tentoraz veľmi nepresvedčil. Pri prehre 2:5 proti Minnesote odohral 14 minút a 20 sekúnd, odsedel si štyri trestné minúty a zaznamenal strelu na bránku a bodyček.

Jeho vylúčenie v 36. minúte označil novinár Michael Russo za "najstupídnejšie vylúčenie v dejinách". Zrušil ním presilovku svojho tímu, keď blokujúcemu obrancovi vystrelil hokejku z rúk.

V drese Tampy Bay nastúpil na ľade Buffala Erik Černák. Jeho mužstvo vydolovalo bod za prehru po predĺžení.

Slovenský zadák odohral 17 minút a 57 sekúnd, pripísal si bodyček. Tréneri ho preradili do elitného obranného páru, hral po boku Victora Hedmana.

Išlo o jeho jubilejný 300. duel v zámorskej profilige. Pred ním toľko stretnutí za Bolts odohrali len 12 obrancovia.

Makar má Orrov skalp

Zadák Colorada Avalanche Cale Makar prekonal v zápase proti Seattlu hranicu 250 bodov. Stal sa najrýchlejším obrancom v histórii, potreboval na to iba 241 duelov.

Asistoval pri druhom góle Avalanche. Ten strelil Logan O'Connor a poslal tím po prvý raz v zápase do vedenia.

Avs napokon zvíťazili 4:1. Tomáš Tatar odohral 11 minút a 27 sekúnd, zaznamenal strelu na bránku a bodyček.

Zraneniami skúšaný Sean Couturier strelil v zápase jeho Philadelphie proti Vancouveru prvý gól od 10. decembra 2021. Presadil sa z trestného strieľania v uzavrel stav stretnutia na 2:0.

Prvé body v sezóne získali Edmonton Oilers. Nashville zdolali jednoznačným výsledkom 6:1, o čo sa postarali najmä štvorbodoví Draisaitl a Hyman.

Prvé víťazstvo v novom ročníku oslavujú aj Los Angeles Kings. Tí si poradili s Winnipegom taktiež presvedčivým skóre 5:1. Pierre-Luc Dubois strelil jeho prvý gól v drese "kráľov".

NHL - základná časť - 18. október:

Philadelphia - Vancouver 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 2. Zamula (Konecny, Laughton), 18. Couturier (t.s.)

Brankári: Hart 25/25 - Demko 40/42

Montreal - Minnesota 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 30. Pearson, 58. Newhook (Savard, Caufield) – 10. Duhaime (Middleton), 10. Dewar, 23. Eriksson Ek (Zuccarello, Kaprizov), 38. Kaprizov (Zuccarello, Addison), 46. Eriksson Ek (Kaprizov, Zuccarello)

Brankári: Montembeault 30/35 - Fleury 27/29

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 14 minút a 20 sekúnd, odsedel si štyri trestné minúty a zaznamenal strelu na bránku a bodyček/

Buffalo - Tampa Bay 3:2pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 9. Girgensons (Jost, Samuelsson), 16. J. Skinner (Power, Tuch), 62. Cozens (Greenway, Dahlin) – 38. Hagel (Jeannot, Cirelli), 60. Hagel (Point, Cirelli)

Brankári: Levi 21/23 - Johansson 28/31

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17 minút a 57 sekúnd, pripísal si bodyček/

NY Islanders - Arizona 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly: 24. Barzal (Dobson, Palmieri)

Brankári: Sorokin 14/14 - Vejmelka 31/32

Nashville - Edmonton 1:6 (0:4, 1:2, 0:0)

Góly: 23. Novak (O'Reilly) – 9. Draisaitl (Hyman, Nugent-Hopkins), 14. Hyman (Bouchard, Draisaitl), 17. Nugent-Hopkins (Foegele, Hyman), 18. McDavid (Draisaitl, Kane), 28. Draisaitl (Bouchard, McDavid), 36. Foegele (Nugent-Hopkins, Hyman)

Brankári: Saros 7/11, Lankinen 17/19 - Campbell 42/43

Winnipeg - Los Angeles 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Góly: 59. Scheifele (DeMelo, Namestnikov) – 32. Dubois (Kopitar, Fiala), 37. Moore (Danault, Kaliyev), 43. Kaliyev (Moore), 55. Moore (M. Anderson), 57. Danault (Byfield)

Brankári: Hellebuyck 24/29 - Talbot 26/27

Seattle - Colorado 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 16. Yamamoto (Dunn, Kartye) – 24. Lehkonen, 32. L. O'Connor (Makar, Toews), 54. Rantanen (Girard, Cogliano), 57. Ničuškin

Brankári: Grubauer 24/28 - Georgijev 37/38

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 11 minút a 27 sekúnd, zaznamenal strelu na bránku a bodyček/

San Jose - Carolina 3:6 (1:1, 2:1, 0:4)

Góly: 4. Zetterlund (Hertl), 30. Zadina (Zetterlund), 37. Eklund (Thrun, Hertl) – 5. Jarvis (Bunting, Teräväinen), 29. Slavin, 50. Noesen (Kotkaniemi, Skjei), 52. Jarvis (Nečas, Burns), 55. Nečas (Bunting), 56. Kotkaniemi (Pesce, Noesen)

Brankári: Blackwood 36/42 - Andersen 1/2, Raanta 12/14

Vegas - Dallas 3:2sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 34. Korczak (Howden, W. Karlsson), 58. W. Karlsson (Korczak, Stone), rozh. náj. Eichel – 26. Cr. Smith (Seguin, Harley), 43. Pavelski (Hintz)

Brankári: Hill 24/26 - Oettinger 32/34