Boston vytvoril nový rekord NHL, Tatar dal štýlový gól a Černák sa pobil

Tomáš Tatar strieľa gól do prázdnej brány Montrealu Canadiens.
Tomáš Tatar strieľa gól do prázdnej brány Montrealu Canadiens. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|11. mar 2023 o 22:22 (aktualizované 12. mar 2023 o 04:12)

Bruins si zaistili účasť v play off.

NEW YORK. V NHL bolo v sobotu na programe až pätnásť zápasov.

New Jersey Devils nastúpili proti Montrealu. Slovenský útočník Tomáš Tatar sa proti svojmu bývalému tímu presadil štýlovým gólom bekhendom do rohu prázdnej brány, "diabli" zvíťazili 3:1.

Pre Tatara to bol pätnásty presný zásah v ročníku. Celkovo má na konte 39 bodov v 65 zápasoch.

Tatarov spoluhráč z útoku Dawson Mercer opäť bodoval a svoju šnúru s bodom natiahol už na dvanásť zápasov. 21-ročný mladík v tejto sezóne zaknihoval 49 bodov.

V noci nastúpil aj Erik Černák. Obranca Tampy síce nebodoval, ale stihol rozdať šesť hitov a pripísal si päť trestných minút za bitku s Jujharom Khairom.

"Blesky" porazili Chicago 3:1. Hviezdny útočník Steven Stamkos zápas nedohral. Po strete s Jasonom Dickinsonom zamieril do šatní so zranením nohy.

Martin Feherváry nastúpil proti New Yorku Islanders. V zápase nebodoval, ale podobne ako Černák, uštedril až šesť hitov. Pri výhre 5:1 strávil na ľade až 21 minút a 26 sekúnd a patril k najvyťažovanejším hráčom.

Suverénny líder súťaže z Bostonu zdolal na domácom ľade Detroit 3:2, hoci po prvej tretine prehrával o dva góly.

Bruins v druhej časti vyrovnali a víťazný gól strelil šesť minút pred koncom útočník Garnet Hathaway, čerstvá posila z Washingtonu.

Bruins sa postarali o nový ligový rekord, keď dokázali najrýchlejšie v celej histórii získať 50 víťazstiev v základnej časti. Potrebovali na ne iba 64 stretnutí..

Prekonali doterajší zápis práve Detroitu zo sezóny 1995/96 a Tampy Bay z ročníka 2018/2019, oba tímy vybojovali 50. výhru v 66. zápase.

"Medvedi" si napravili chuť po predchádzajúcej prehre s Edmontonom (2:3), zaknihovali desiate víťazstvo v jedenástich súbojoch.

Bruins sa zároveň stali prvým tímom v tejto sezóne, ktorý si zaistil postup do play off. Podarilo sa im to viac ako mesiac pred koncom základnej časti.

Colorado sa na víťazstvo proti Arizone natrápilo. "Lavíny" mali v snahe vziať zápas do svojich rúk až 18 striel na bránu v tretej tretine, pričom "kojotom" nedovolili ani jednu.

Colorado nakoniec zvíťazilo 3:2, ale až v predĺžení. Víťazným gólom rozhodol Cale Makar. Arizonu podržal brankár Connor Ingram, ktorý v zápase zastavil 41 striel.

NHL - základná časť - 11. marec:

Boston - Detroit 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 33. H. Lindholm (Coyle, Frederic), 35. Bergeron (DeBrusk, Orlov), 54. Hathaway (Greer, Nosek) – 2. Copp, 5. Chiasson (Perron, Larkin)

Brankári: Ullmark 29/31 - Hellberg 35/38

Pittsburgh - Philadelphia 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Góly: 6. Rakell (M. Pettersson, Granlund), 27. Crosby (Guentzel, Letang), 55. Zucker (M. Pettersson, Malkin), 59. Guentzel (Carter, Dumoulin), 60. Granlund (Kulikov, Rutta) – 11. Bellows (Braun)

Brankári: DeSmith 31/32 - Hart 27/31

Buffalo - NY Rangers 1:2pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 28. J. Skinner (Ljubuškin, Ta. Thompson) – 32. P. Kane (K. Miller, Trouba), 63. Panarin (Fox, Zibanejad)

Brankári: Luukkonen 24/26 - Šesťorkin 32/33

Colorado - Arizona 3:2pp (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 2. Malgin (B. Hunt, Newhook), 32. MacKinnon (Rantanen, Lehkonen), 62. Makar (MacKinnon, Rantanen) – 7. McBain (Crouse, Maccelli), 18. Keller (Hayton)

Brankári: Georgijev 18/20 - Ingram 41/44

Carolina - Vegas 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly: 5. Marchessault (Pietrangelo), 38. R. Smith (W. Karlsson), 54. Cotter (Pietrangelo, Stephenson), 59. Howden

Brankári: Andersen 20/23 - Quick 33/33

Columbus - St. Louis 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

Góly: 10. Laine (J. Gaudreau, Blankenburg), 56. Jenner (K. Johnson, J. Gaudreau) – 8. Blais (B. Schenn, Krug), 14. Kyrou (Thomas, Blais), 19. Blais (Saad, B. Schenn), 53. Kyrou (Toropčenko), 59. Kyrou (Thomas, Bučnevič)

Brankári: Hutchinson 19/23 - Greiss 36/38

Florida - Winnipeg 4:5pp (1:3, 1:1, 2:0 - 0:1)

Góly: 17. M. Tkachuk (Montour, Verhaeghe), 25. Reinhart (Barkov, M. Tkachuk), 41. M. Staal (E. Staal, Reinhart), 47. M. Tkachuk (Barkov, Montour) – 7. Scheifele (Wheeler, Connor), 16. Ehlers (Niederreiter, Namestnikov), 20. Namestnikov (Ehlers, Connor), 33. Namestnikov (Ehlers, Wheeler), 65. Scheifele

Brankári: Bobrovskij 22/27 - Hellebuyck 44/48

Montreal - New Jersey 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 39. Gurianov (R. Pitlick) – 9. Bastian (Wood), 19. Hischier (Severson, Mercer), 59. Tatar (Hischier, Hamilton)

Brankári: Allen 34/36 - Schmid 23/24

/Tomáš Tatar (New Jersey) strelil gól, štyrikrát vystrelil na bránu, pripísal si jeden hit, odohral 15 minút a 53 sekúnd/

Tampa Bay - Chicago 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 27. Point (Hedman, Sergačov), 60. Point (Kučerov, Sergačov), 60. Hagel – 46. T. Raddysh (Guttman, T. Johnson)

Brankári: Elliott 23/24 - Mrázek 34/36

/Erik Černák (Tampa Bay) v zápase nebodoval, pripísal si jednu strelu na bránu, päť trestných minút a šesť hitov, odohral 20 minút a 19 sekúnd/

Toronto - Edmonton 7:4 (1:2, 4:1, 2:1)

Góly: 4. Acciari (Aston-Reese, Kämpf), 33. Marner, 35. W. Nylander (Marner), 36. Tavares (Matthews), 39. Tavares (Marner, W. Nylander), 51. Matthews (Tavares, Marner), 60. Acciari – 4. Ekholm (Bouchard, Nugent-Hopkins), 12. E. Kane (McDavid, Ceci), 23. McDavid (Bouchard, Bjugstad), 53. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid)

Brankári: Murray 22/26 - Skinner 31/37

NY Islanders - Washington 1:5 (1:2, 0:0, 0:3)

Góly: 6. Engvall – 7. D. Strome (Sandin, T. van Riemsdyk), 20. Oshie (Sandin, T. van Riemsdyk), 45. Mantha (Ovečkin, D. Strome), 53. Dowd, 54. Sandin

Brankári: Varlamov 22/27 - Kuemper 17/18

/Martin Feherváry (Washington) nebodoval, dvakrát vystrelil na bránu, uštedril šesť hitov a zblokoval jednu strelu súpera, odohral 21 minút a 26 sekúnd/

Seattle - Dallas 3:4 pp (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 28. Eberle (Beniers, Dunn), 51. Donato (Sprong, Soucy), 57. Bjorkstrand (Wennberg, Dunn) – 25. Hintz (Lindell, Hakanpää), 31. Marchment (R. Suter, Dellandrea), 59. Pavelski (Hintz, Heiskanen), 64. Heiskanen (Domi, Dadonov)

Brankári: Grubauer 21/25 - Oettinger 28/31

Vancouver - Ottawa 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Góly: 16. Kuzmenko (J. Miller, T. Myers), 25. J. Miller (Aman), 31. Aman (Joshua, Garland), 47. Dries (Joshua, Brisebois), 60. Kuzmenko (Boeser, E. Pettersson) – 54. Giroux (Chabot, Stützle), 56. Holden (Stützle, Hamonic)

Brankári: Demko 18/20 - Sogaard 25/29

Los Angeles - Nashville 1:2 sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 10. M. Anderson (Vilardi, Iafallo) – 20. Novak (Glass), rozh. náj. Duchene

Brankári: Copley 30/31 - Lankinen 26/27

San Jose - Minnesota 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Góly: 31. Couture (E. Karlsson, Hertl), 49. Hertl (Couture, Barabanov) – 2. Spurgeon (Zuccarello, Hartman), 39. F. Gaudreau (M. Johansson, M. Foligno), 41. M. Johansson (Klingberg, Boldy), 51. Zuccarello (Hartman, Klingberg), 59. Boldy

Brankári: Reimer 24/28 - Fleury 34/36

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Boston vytvoril nový rekord NHL, Tatar dal štýlový gól a Černák sa pobil