Slovenský hokejista Marko Daňo.
Slovenský hokejista Marko Daňo. (Autor: HC Oceláři Třinec/ X)
TASR|8. sep 2024 o 19:05 (aktualizované 8. sep 2024 o 21:00)

Třinec predviedol v tretej tretiny skvelý obrat.

BRATISLAVA. Hokejisti víťaza českej extraligy HC Oceláři Třinec zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 2. kola Ligy majstrov vo francúzskom Rouene 5:3, hoci ešte po druhej tretine prehrávali 1:3.

K obratu výrazne prispeli slovenskí hokejisti, ktorí sa postarali o štyri z piatich gólov "oceliarov". Dva z nich zaznamenal Marko Daňo.

Daňo otvoril skóre duelu v 12. minúte, keď ťažil zo šťastného odrazu puku od mantinelu. Brankár si chcel preňho prísť za bránku, no napokon inkasoval gól, ktorý prekvapil všetkých v hale.

Potom však trikrát rozvlnili sieť domáci. Na 2:3 znížil v 45. minúte obranca Martin Marinčin a v 52. minúte sa postaral o víťazný zásah Daňo. Skóre uzavrel v 54. minúte Libor Hudáček. Třinec má na konte 5 bodov.

Hráči švédskeho Färjestadu aj v druhom vystúpení zabodovali naplno, keď zdolali na domácom ľade v Karlstade Klagenfurt 6:2.

V drese domácich nastúpil v prvej formácii aj slovenský útočník Marián Studenič, no do kanadského bodovania sa nezapísal.

Liga majstrov - 2. kolo:

Straubing - Skelleftea 3:2 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 33. Klein, 53. Fonstad, rozh. nájazd Lipon - 9. Forsfjäll, 30. Johnsson

Salzburg - SonderjyskE 6:2 (1:0, 4:0, 1:2)

Góly: 1. a 22. Rowe, 21. Robertson, 23. Schneider, 35. Huber, 46. Thaler - 42. Krag-Christensen, 60. Wiklund

Pelicans Lahti - Servette 5:4 sn (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 12. Tukiainen, 25. Horký, 38. Zábranský, 58. Jordán, rozh. nájazd Tukiainen - 19. a 39. Granlund, 34. Hischier, 60. Hartikainen

Färjestad - Klagenfurt 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)

Góly: 13. a 14. Steen, 8. Alba, 38. Bergkvist, 47. Björklund, 50. Berglund - 16. Hundertpfund, 52. Peeters

Rouen - Oceláři Třinec 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)

Góly: 16. Duquette, 32. Simonsen, 34. Rech - 12. a 52. Daňo (Hudáček), 45. Marinčin, 47. Vrána, 54. Hudáček (Daňo)

Bremerhaven - Lausanne 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 54. Vikingstad - 22. Kuokkanen, 57. Holdener

Tabuľka hokejovej Ligy majstrov

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Slováci excelovali v drese Třinca. Strelili štyri góly, Daňo prekvapil celý štadión