Silvester Kusko.
Silvester Kusko. (Autor: Profimedia)
TASR|4. okt 2024 o 21:26

V drese Třinca sa presadili traja Slováci.

PRAHA. Slovenský hokejový útočník Silvester Kusko zaznamenal hetrik a výrazne tak pomohol k triumfu Olomouca nad Hradcom Králové 4:1 v piatkovom stretnutí 8. kola českej extraligy.

Svojho krajana v bránke súpera Stanislava Škorvánka prekonal v 30. minúte, keď otvoril skóre duelu, v 37. minúte zvýšil na 2:0 a v 52. na 4:0.

Hanáci si pripísali štvrté víťazstvo v sezóne, všetky dosiahli v uplynulých piatich dueloch.

Úradujúci šampióni z Třinca zdolali Liberec 6:3, v drese víťazov sa presadili traja Slováci - Libor Hudáček, Patrik Hrehorčák a Marko Daňo, ktorý pridal aj asistenciu.

Do streleckej listiny sa zapísali aj dvaja Slováci z tímu Brna, Kometa však prehrala v Karlových Varoch 4:5 po predĺžení. Nestačili tak dva góly Mareka Ďalogu a jeden Tomáša Marcinka, či tri asistencie Kristiána Pospíšila.

Rekordná víťazná séria Litvínova sa skončila na čísle sedem. Lídra tabuľky ako prvé v sezóne zdolali Pardubice, ktoré triumfovali doma 3:1.

Česká extraliga - 8. kolo:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 6:3 (0:0, 3:1, 3:2)

Góly: 22. Addamo, 35. Sikora, 36. HUDÁČEK (DAŇO), 57. Kundrátek, 59. DAŇO, 60. HREHORČÁK (DRAVECKÝ) – 37. Filippi (FAŠKO-RUDÁŠ, IVAN), 47. Vlach, 49. Filippi (LANTOŠI)

HC Energie Karlove Vary - HC Kometa Brno 5:4 pp (1:1, 2:1, 1:2 – 1:0)

Góly: 10. Čihař, 23. Beránek, 40. Koffer, 48. Beránek, 63. Jiskra – 9. MARCINKO (Beaudin), 25. ĎALOGA (POSPÍŠIL, MARCINKO), 46. Flek (POSPÍŠIL), 56. ĎALOGA (POSPÍŠIL)

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 16. Lakatoš (JÁNOŠÍK) - 51. Kemiläinen, 60. Forman

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 30. KUSKO, 37. KUSKO, 41. Fridrich, 52. KUSKO – 52. Pavlík