Hudáček s Daňom asistovali, ich body na výhru nestačili. Proti ním stál Studenič

Libor Hudáček v drese HC Oceláři Třinec.
Libor Hudáček v drese HC Oceláři Třinec. (Autor: X/HC Oceláři Třinec)
TASR|8. okt 2024 o 21:38 (aktualizované 8. okt 2024 o 22:30)

V akcii bol aj Martin Štajnoch v drese Fehérváru.

BRATISLAVA. Hokejisti Färjestad BK v zostave so slovenským útočníkom Mariánom Studeničom zvíťazili aj v piatom zápase základnej časti Ligy majstrov.

Švédsky tím už mal istotu účasti v play off a potvrdil to triumfom nad Třincom 3:2 po predĺžení. V drese domácich sa blysol hetrikom David Tomášek.

Za úradujúceho českého majstra si pripísali zhodne po jednej asistencii Marko Daňo a Libor Hudáček.

Maďarský Fehérvár AV prehral na ľade švédskeho šampióna Skelleftea AIK 2:4. Za hostí nastúpil slovenský obranca Martin Štajnoch, ktorý však nebodoval.

Fínsky majster a víťaz súťaže spred dvoch rokov Tappara Tampere deklasoval dánsky SönderjyskE Ishockey na ich ľade 7:1.

Švajčiarsky HC Fribourg-Gottéron zdolal vysoko úradujúceho nemeckého šampióna Eisbären Berlín 9:3.

Za domácich dosiahol hetrik Jan Dorthe. Hráči Lions Zürich triumfovali nad Sheffieldom Steelers 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Liga majstrov - 5. kolo

Färjestad BK - HC Oceláři Třinec 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 9., 26. a 62. Tomášek - – 57. Nestrašil (Daňo), 58. Kurovský (Hudáček)

Skelleftea AIK - Fehérvár AV 19 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 3. Haara, 13. Johnson, 22. Heikkinen. 52. Lindgren – 18. Magosi, 48. Cheek

SönderjyskE Ishockey - Tappara Tampere 1:7 (1:2, 0:3, 0:2)

Góly: 5. Nielsen – 12. Keskinen, 14. Järventie, 22. a 30. Gallet, 32. Matinmikko, 52. Räsänen, 55. Rautiainen

Växjö Lakers - EC Salzburg 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Góly: 17. Nilsson – 51. Thaler, 59. Schneider, 59. Murphy

HC Fribourg-Gottéron - Eisbären Berlín 9:3 (3:0, 5:2, 1:1)

Góly: 8., 10. a 30. Dorthe, 16. a 26. Schmid, 22. Mottet, 27. a 31. Bertschy, 50. Näf – 21. Ronning, 36. a 44. Byron

Lions Zürich - Sheffield Steelers 2:1 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 17. Balcers, rozh. nájazd Balcers – 33. Leavens

Tabuľka hokejovej Ligy majstrov

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Hudáček s Daňom asistovali, ich body na výhru nestačili. Proti ním stál Studenič