Juraj Slafkovský v zápase Montreal Canadiens - Edmonton Oilers
Juraj Slafkovský v zápase Montreal Canadiens - Edmonton Oilers (Autor: Sebastien Gervais)
Oh my Hockey|14. feb 2024 o 06:25

"Stále sa môžem zlepšovať," zhodnotil po stretnutí.

NEW YORK. Juraj Slafkovský sa v predvečer sviatku sv. Valentína môže pochváliť, že je historickým rekordérom najstaršieho klubu v NHL.

Pri výhre Montrealu nad Anaheimom 5:0 totiž trikrát bodoval. Znamená to natiahnutie bodovej šnúry už na šesť stretnutí, čo sa v dejinách Canadiens spomedzi tínedžerov podarilo len Dougovi Wickenheiserovi.

Rekord pokoril vo veľkom štýle. Zažil totiž úplne prvý trojbodový duel v NHL.

Bodové ťaženie začal v 30. minúte, keď si pripísal primárnu asistenciu pri góle Suzukiho. Tomu istému strelcovi prihrával v 37. minúte do tutovky v presilovke a aktéri si úlohy vymenili v čase 47:26 pri góle na 4:0.

Mladík odohral 20 minút a 51 sekúnd, mal plusku, tri strelecké pokusy a dva bodyčeky. Vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia.

"Pomaly sa dostávam, kde chcem byť, ale musím tvrdo pracovať, lebo stále sa môžem zlepšovať," zhodnotil po stretnutí.

"Je skvelé, že je tu a mohol to vidieť na vlastné oči. Už sa neviem dočkať, keď sa stretneme a porozprávame sa," povedal pre zámorské médiá bezprostredne po zápase 19-ročný Slafkovský o tom, že sa naňho prišiel pozrieť otec.

V tom si upevnil pozíciu lídra v kanadskom bodovaní Slovákov. Na prvom mieste má už sedembodový náskok pred Tomášom Tatarom.

Černák skóroval

Erik Černák strelil v zápase proti Bostonu Bruins svoj prvý gól v prebiehajúcej sezóne. Pomohol útoku z druhej vlny a prispel k výhre 3:2 po samostatných nájazdoch.

Urastený bek strávil na ľade 21 minút a 19 sekúnd, strelil gól z jedinej strely na bránku, odsedel si menší trest, rozdal osem bodyčekov a zablokoval dve strely.

Bodoval aj Martin Fehérváry. Jeho asistencia však Washingtonu nestačila, doma prehral s Coloradom 3:6.

Obranca asistoval na gól Malenstyna v čase 9:16. Išlo o jeho 10. asistenciu v ročníku, vyrovnal si osobné maximum zo sezóny 2022/23. Za 22 minút a 45 sekúnd stihol ešte tri strelecké pokusy a tri bodyčeky.

Šimon Nemec sa radoval z výhry New Jersey 4:2 na ľade Nashvillu. Polepšil si o dva plusové body, s 18 minútami a 33 sekundami dvakrát vystrelil a zablokoval jeden pokus.

Tomáš Tatar odohral pri výhre Seattlu na ľade New Yorku Islanders 2:1 po samostatných nájazdoch 11 minút a 45 sekúnd. Zaznamenal strelu na bránku a bodyček.

Premenil samostatný nájazd. Dostal dôveru v druhej sérii a bol jediným úspešným exekútorom.

NHL - základná časť - 14. február:

Boston - Tampa Bay 2:3sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 23. McAvoy (Marchand, Pastrňák), 37. J. van Riemsdyk (Marchand, Pastrňák) – 4. Černák (Hagel, Cirelli), 22. Kučerov, rozh. náj. Point

Brankári: Ullmark 23/25 - Vasilevskij 36/38

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 19 sekúnd, strelil gól z jedinej strely na bránku, odsedel si menší trest, rozdal osem bodyčekov a zablokoval dve strely/

Buffalo - Los Angeles 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Góly: 5. Peterka (Greenway, Bryson), 17. Greenway, 20. Okposo (Cozens, Dahlin), 27. Dahlin (Ry. Johnson, Krebs), 35. Benson (Bryson, Peterka), 45. Tuch, 48. Greenway (Tuch, Mittelstadt)

Brankári: Luukkonen 33/33 - Rittich 12/17, Talbot 5/7

Montreal - Anaheim 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Góly: 22. J. Evans (Pearson, Jos. Anderson), 30. Suzuki (Slafkovský, Struble), 37. Suzuki (Slafkovský, Newhook), 48. Slafkovský (Suzuki, Caufield), 58. Gignac (Guhle)

Brankári: Primeau 13/13 - Dostál 33/38

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 20 minút a 51 sekúnd, strelil gól, pridal dve asistencie, mal plusku, tri strelecké pokusy a dva bodyčeky/

Ottawa - Columbus 6:3 (3:1, 2:2, 1:0)

Góly: 10. B. Tkachuk (Norris, Giroux), 11. B. Tkachuk, 15. Giroux (Kelly), 26. Greig (Tarasenko, Pinto), 37. B. Tkachuk (Giroux, Chabot), 60. Brännström – 8. Voronkov (K. Johnson, Marčenko), 31. Jenner (J. Gaudreau, Werenski), 34. Roslovic (Gudbranson, Bean)

Brankári: Forsberg 37/40 - Tarasov 25/29

Toronto - St. Louis 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 6. McMann (Gregor), 17. W. Nylander, 49. McMann (Brodie, Benoit), 59. McMann (Giordano, Kämpf) – 26. Toropčenko (N. Walker, Kessel)

Brankári: Samsonov 14/15 - Binnington 28/31

Washington - Colorado 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)

Góly: 10. Malenstyn (Fehérváry, Dowd), 10. McMichael (Mantha), 49. Ovečkin (Carlson) – 3. Colton (Wood, Lehkonen), 5. Toews (R. Johansen, Cogliano), 29. Lehkonen (Colton, Byram), 38. Rantanen (Lehkonen, MacKinnon), 60. Lehkonen (MacKinnon, Rantanen), 60. Wood (Byram)

Brankári: Lindgren 31/35 - Georgijev 24/27

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 22 minút a 45 sekúnd, zaknihoval asistenciu, tri strelecké pokusy a tri bodyčeky/

NY Islanders - Seattle 1:2sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 35. Palmieri (Barzal, Dobson) – 6. Beniers (McCann), rozh. náj. Tatar

Brankári: Sorokin 29/30 - Grubauer 26/27

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 11 minút a 45 sekúnd so strelou na bránku a bodyčekom, strelil rozhodujúci samostatný nájazd/

Dallas - Carolina 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 10. Hintz (Pavelski, J. Robertson), 26. Marchment (Lundkvist, Duchene), 45. J. Robertson (Pavelski, Hakanpää), 58. Duchene (Hakanpää) – 21. J. Staal (Jarvis, Martinook), 36. Fast (Martinook, J. Staal)

Brankári: Oettinger 32/34 - Kočetkov 19/22

Nashville - New Jersey 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Góly: 5. O'Reilly (Glass, Josi), 28. Novak (Josi, Glass) – 22. J. Hughes (L. Hughes, Marino), 43. Hischier (Bratt, Palát), 55. Meier (Lazar, Mercer), 60. Hischier

Brankári: Saros 43/46 - Daws 30/32

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 18 minút a 33 sekúnd, pripísal si dve plusky, dve strely na bránku a blok/

Chicago - Vancouver 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 37. T. Johnson (Kurashev, N. Foligno), 54. Korchinski (Donato, Reichel) – 11. Garland (Joshua, Hronek), 29. Garland (Hronek, Joshua), 39. Höglander (E. Lindholm), 47. Joshua (Blueger, Q. Hughes)

Brankári: Mrázek 34/38 - Demko 21/23

Edmonton - Detroit 8:4 (2:1, 1:2, 5:1)

Góly: 9. Draisaitl (Nurse, Ceci), 12. Ceci (Nurse, McDavid), 31. Bouchard (Nugent-Hopkins, McDavid), 41. Holloway (Bouchard, McDavid), 44. Nugent-Hopkins (McDavid, Bouchard), 53. Hyman (Draisaitl), 54. E. Kane (McDavid, Desharnais), 58. Nugent-Hopkins (McDavid) – 16. DeBrincat (P. Kane, Seider), 32. Veleno (Sprong, DeBrincat), 35. P. Kane (Compher, Perron), 56. Perron (Chiarot, Compher)

Brankári: Skinner 34/38 - Husso 6/7, Lyon 22/29

Tabuľky NHL

Východná konferencia

Západná konferencia

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovský vyrovnal historický rekord. Zažil prvý trojbodový zápas v NHL