Studenič strelil gól, Chromiak zaznamenal až štyri mínusky

Marián Studenič.
Marián Studenič. (Autor: Twitter / Dallas Stars)
Oh my Hockey|9. mar 2023 o 07:57

Z dua Slovákov v AHL sa presadil jeden.

NEW YORK. Texas Stars prehrali v zápase severoamerickej AHL proti Brudgeportu 5:6. K bodom nepomohol ani gól Mariána Studeniča.

Slovák skóroval v čase 50:18, keď znižoval na 4:5 v presilovej hre. Hoci sa jeho spoluhráčom podarilo vyrovnať, súper im uštedril posledný úder v 58. minúte.

Studenič zaznamenal dva plusové body a tri strely na bránu.

Za akciu zápasu bol zvolený gól Čecha Matěja Blümela. Ten strelil sedemnásty gól v sezóne, keď v prvej tretine zvýšil na 2:0.

Druhým Slovákom v dianí v severoamerickej AHL bol Martin Chromiak. Tomu sa však zápas proti San Jose vôbec nepodaril a pri prehre 2:6 nazbieral až štyri mínusové body.

Bakersfield - Texas 6:5

/Marián Studenič (Texas) strelil gól, zaknihoval dve plusky a tri strely na bránku/

Abbotsford - Manitoba 3:2 pp

Ontario - San Jose 2:6

/Martin Chromiak (Ontario) si pripísal štyri mínusové body, dve trestné minúty a strelu na bránku/

Coachella Valley - Henderson 6:3

Tabuľka AHL

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Studenič strelil gól, Chromiak zaznamenal až štyri mínusky