Juraj Slafkovský v súboji s Jackom Roslovicom.
Juraj Slafkovský v súboji s Jackom Roslovicom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|24. nov 2022 o 06:11 (aktualizované 24. nov 2022 o 06:33)

V bohatom programe mali zastúpenie viacerí Slováci.

NEW YORK. Juraj Slafkovský zaznamenal svoju druhú asistenciu a celkovo piaty bod v NHL pri výhre Montrealu 3:1 nad Columbusom. Odohral pritom len 10 minút a 20 sekúnd, pripísal si strelu na bránu, bodyček a blok.

V čase 42:38 prihrával na vyrovnávajúci gól. Strelil ho Arber Xhekaj, ktorý duel predtým sledoval z tribúny ako zdravý náhradník.

Už o necelú minútu sa trafil Savard a strelil víťazný gól. Dva body pre hostí poistil v závere gólom do prázdnej brány Monahan.

Gól za New Jersey proti Torontu strelil v tretej tretine Erik Haula. Fínov presný zásah však nebol uznaný. Už predtým arbitri neuznali ani gól jeho spoluhráča Bastiana.

"Diabli" tak strelili len jeden gól zásluhou Dougieho Hamiltona. Maple Leafs však dali dva a ukončili dlhú sériu trinástich po sebe idúcich výhier New Jersey.

Devils dominovali, na strely vyhrali 35:20. Zaskvel sa brankár Matt Murray.

Tatar odohral 16 minút a 6 sekúnd. Pripísal si mínusový bod, rozdal dva bodyčeky.

Calgary Flames prehrali 1:2 po samostatných nájazdoch proti Pittsburghu Penguins. Adam Ružička nastúpil opäť v prvom útoku. Nebodoval, odohral 14 minút a 22 sekúnd, pripísal si tri strely na bránu a štyri bodyčeky.

Washington Capitals získali dva body po výhre 3:2 po predĺžení nad Philadelphiou. Obranca Martin Fehérváry odohral 20 minút a 13 sekúnd, zaknihoval dve strely na bránu. dva bodyčeky a blok.

Regenda neodohral ani štyri minúty

Útočník Pavol Regenda bol pri výhre Anaheimu 3:2 nad New Yorkom Rangers. Odohral však iba 3 minúty a 42 sekúnd, stihol strelu na bránu aj blok.

Išlo o prvú výhru Ducks v riadnom hracom čase v prebiehajúcej sezóne. Prišla v ich dvadsiatom zápase.

V bránke Rangers stál kritizovaný Jaroslav Halák. Slovenský veterán ešte v tejto sezóne nevyhral. Tentoraz inkasoval trikrát z 22 striel, jeho náprotivok John Gibson pochytal 41 pokusov Panarina a spol.

Artemij Panarin zaznamenal 400. asistenciu v NHL. Potreboval na to 529 zápasov. Z aktívnych hráčov to rýchlejšie zvládli iba Connor McDavid (426 zápasov), Sidney Crosby (448) a Jevgenij Malkin (527).

Vygumoval McDavida

Edmonton Oilers prehrali na ľade New Yorku Islanders 0:3. Obrovskú zásluhu na tom má brankár Iľja Sorokin.

Vychádzajúca hviezda sa zaskvela 49 zákrokmi. McDavidovi, Draisaitlovi a spol. nedovolila streliť ani jeden gól.

Kapitán Edmontonu už na čele streleckej tabuľky NHL nie je sám. Dobehli ho Bo Horvat a Jason Robertson. Obaja sa po góloch a výhrach svojich tímov dostali na číslo šestnásť.

Prvý gól v NHL strelil Jake Sanderson. Obranca Ottawy sa presadil 15 sekúnd pred koncom prvej tretiny zápasu proti Vegas.

NHL - základná časť - 22. november:

Buffalo - St. Louis 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Góly: 1. J. Skinner (Tuch), 23. Cozens (Hinostroza, Peterka), 26. V. Olofsson (Power, Mittelstadt), 34. J. Skinner (Tuch), 53. Quinn, 59. Quinn – 21. Bučnevič (Kyrou, Thomas), 59. B. Schenn (Acciari, Barbašev)

Brankári: Luukkonen 34/36 - Binnington 26/32

Carolina - Arizona 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Góly: 2. Schmaltz (Keller), 42. Crouse (Moser, Hayton), 50. Bjugstad (Gostisbehere), 58. Crouse (Chychrun)

Brankári: Kočetkov 23/26 - Vejmelka 36/36

Columbus - Montreal 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Góly: 42. Olivier – 43. Xhekaj (Evans, Slafkovský), 44. Savard (Dach, Caufield), 59. Monahan

Brankári: Korpisalo 26/28 - Montembeault 30/31

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 10 minút a 20 sekúnd, zaznamenal asistenciu, strelu na bránu, bodyček a blok/

Detroit - Nashville 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 25. Larkin (Perron), 35. Hronek (Berggren), 60. Rasmussen (Erne, Hronek)

Brankári: Husso 26/26 - Lankinen 26/28

Florida - Boston 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Góly: 2. Reinhart (M. Tkachuk, Barkov), 25. Lundell (Cousins, Reinhart), 36. Barkov (Montour, Ekblad), 40. M. Tkachuk (Barkov, Ekblad), 58. Ekblad – 18. McAvoy (DeBrusk), 47. Pastrňák (Bergeron)

Brankári: Knight 36/38 - Swayman 26/30

Minnesota - Winnipeg 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Góly: 9. Shaw (Dumba, Petan), 23. Addison (Merrill, Boldy), 24. M. Foligno (Dumba, Eriksson Ek), 41. Kaprizov (Boldy, Zuccarello), 47. M. Foligno (Eriksson Ek), 50. Boldy (Kaprizov, Addison) – 35. Connor (Morrissey, Eyssimont)

Brankári: Gustavsson 28/29 - Hellebuyck 33/39

New Jersey - Toronto 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 55. Hamilton (Šarangovič, Zetterlund) – 12. Tavares (Marner), 15. Holmberg (Kerfoot)

Brankári: Vaněček 18/20 - Murray 34/35

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 16 minút a 6 sekúnd, pripísal si mínusový bod a dva bodyčeky/

Pittsburgh - Calgary 2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 3. Rutta (Carter, Heinen), rozh. náj. Malkin – 29. Dubé (C. Tanev, Gilbert)

Brankári: Jarry 33/34 - Vladař 38/39

/Adam Ružička (Calgary) odohral 14 minút a 22 sekúnd, pripísal si tri strely na bránu a štyri bodyčeky/

NY Islanders - Edmonton 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Góly: 25. Pageau (Parise, Pelech), 27. Pageau (Barzal, Lee), 37. Aho (Wahlstrom, Cizikas)

Brankári: Sorokin 49/49 - Campbell 28/31

Washington - Philadelphia 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 12. Ovečkin (Oshie, D. Strome), 58. Milano (Kuzněcov, Oshie), 62. Ovečkin (D. Strome, E. Gustafsson) – 6. Frost (Sanheim, Farabee), 35. P. Brown (Provorov, Deslauriers)

Brankári: Kuemper 21/23 - Sandström 29/32

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 13 sekúnd, zaknihoval dve strely na bránu. dva bodyčeky a blok/

Dallas - Chicago 6:4 (1:0, 0:3, 5:1)

Góly: 14. J. Robertson, 51. Ja. Benn (Hintz, Pavelski), 54. Marchment (Seguin, Gurianov), 55. Dellandrea (Hakanpää, Ja. Benn), 59. Faksa (C. Miller, R. Suter), 60. J. Robertson (Ja. Benn, Hakanpää) – 25. Set. Jones (P. Kane, J. Johnson), 34. Athanasiou (Domi, Cal. Jones), 37. Murphy (J. Toews, Tinordi), 50. Domi (Blackwell, McCabe)

Brankári: Oettinger 27/31 - Mrázek 33/38

Anaheim - NY Rangers 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 10. McTavish (Kulikov, Max Jones), 21. Kulikov (Henrique, Fowler), 26. Terry (Zegras) – 9. Goodrow, 39. Schneider (Zibanejad, Panarin)

Brankári: Gibson 41/43 - Halák 19/22

/Pavol Regenda (Anaheim) odohral 3 minúty a 42 sekúnd, raz vystrelil na bránu a pripísal si blok/

Colorado - Vancouver 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)

Góly: 12. Rantanen (D. Toews, Lehkonen), 18. Rantanen (Compher, MacKinnon), 36. Makar – 1. Michejev (E. Pettersson, Kuzmenko), 31. Horvat (Bear, J. Miller), 46. Dries (Ekman-Larsson, Boeser), 52. Bear (Ekman-Larsson, Dries)

Brankári: Francouz 21/25 - Martin 33/36

Seattle - San Jose 8:5 (1:2, 3:1, 4:2)

Góly: 10. Burakovsky (Dunn, McCann), 26. Dunn (Beniers), 28. Donato (Sprong, Geekie), 31. Oleksiak (Schultz, Burakovsky), 43. Bjorkstrand (B. Tanev, Gourde), 44. Schwartz (Burakovsky, Beniers), 56. Beniers (McCann, Soucy), 60. Schwartz – 5. Couture (Cicek, Nieto), 19. Meier (E. Karlsson, Couture), 34. Meier (Hertl), 41. Barabanov (Benning, Vlasic), 49. Meier (Labanc, Hertl)

Brankári: Jones 22/27 - Kähkönen 19/26

Vegas - Ottawa 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 18. Ma. Stone (Eichel, Marchessault), 37. W. Carrier (Whitecloud, Hague), 43. W. Karlsson (Pietrangelo), 59. Eichel (McNabb) – 20. Sanderson (DeBrincat, Batherson)

Brankári: Thompson 37/38 - Talbot 31/34

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský bodoval, Regenda neodohral ani štyri minúty. Séria Devils sa skončila