Útočník Calgary Flames Martin Pospíšil uštedril hit Blakeovi Lizotteovi z Los Angeles Kings. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|28. feb 2024 o 06:29 (aktualizované 28. feb 2024 o 07:25)

Šimon Nemec na ľade strávil najmenej času v rámci svojej kariéry v NHL.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu Canadiens sa po piatich prehrách tešili z výhry. Arizonu zdolali doma 4:2. Slovenský útočník Juraj Slafkovský vyšiel už vo štvrtom zápase za sebou bodovo naprázdno.

Pri výhre odohral takmer 18 minút, raz vystrelil na bránu a uštedril štyri hity. Zaujal najmä reverzným bodyčekom na Liama O´Briena. Dvakrát sa nechal vylúčiť a v oboch prípadoch išlo o nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

K výhre Habs pomohol brankár Sam Montembeault, ktorý zastavil 36 striel súpera.

Martin Pospíšil sa v dueli Calgary proti Los Angeles síce bodovo nepresadil, ale opäť zaujal svojou tvrdou hrou. V zápase uštedril osem hitov, čím len o jeden zaostal za svojím vlastným sezónnym klubovým rekordom.

Slovenský útočník odohral 16 minút a 25 sekúnd, čo je najviac od 24. novembra. "Plamene" zvíťazili 4:2.

New Jersey aj so Šimonom Nemcom vyhrali v San Jose jasne 7:2. Pomohol im k tomu hlavne výborný úvod tretej tretiny, keď sa v priebehu piatich minút a 16 sekúnd presadili štyrikrát.

Tím potiahli najväčšie hviezdy a bývalé draftové jednotky Nico Hischier a Jack Hughes, ktorí zaznamenali štyri, respektíve tri body.

Nemcov čas na ľade bol vôbec najnižší v celej sezóne a aj celkovo v NHL. Odohral 15 minút a 23 sekúnd a vyšiel bodovo naprázdno. Raz vystrelil na bránu a pripísal si jeden plusový bod.

Šimon Nemec (napravo) v súboji s Fabianom Zetterlundom.
Šimon Nemec (napravo) v súboji s Fabianom Zetterlundom. (Autor: TASR/AP)

Erik Černák s Tampou Bay prehral na ľade Philadelphie 2:6. Uštedril jeden hit a odohral 17 minút a 34 sekúnd.

Rovnakým pomerom vyhrali hráči Vegas v Toronte a ukončili sedemzápasovú víťaznú sériu "javorových listov". Aj keď je Slovák Jakub Demek s tímom Golden Knights, ani do tohto zápasu nezasiahol.

Stankoven strelil ďalší gól, Makar sa stal najproduktívnejším obrancom klubu

Kanaďan so slovenskými koreňmi Logan Stankoven skóroval v druhom zápase po sebe. Nováčik v NHL tak má v troch zápasoch na konte dva góly a asistenciu. Tentokrát sa presadil v drese Dallasu proti Coloradu, keď už v prvej minúte otváral skóre zápasu.

Na jeho presný zásah ale spoluhráči nenadviazali a Dallas podľahol "lavínam" v Denveri 1:5.

Coloradu pomohol asistenciou zadák Cale Makar, ktorý sa vďaka ďalšiemu bodu dostal na prvé miesto v klubovej produktivite obrancov. S 308 bodmi predbehol Tysona Barrieho, ktorý držal rekord doteraz. Makar na to potreboval len 293 zápasov.

Crosby má 1000 bodov už aj vo vyrovnanom počte hráčov

Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby sa stal len deviatym hráčom v histórii NHL, ktorý dosiahol na tisíc bodov pri vyrovnanom počte hráčov.

Podarilo sa mu to v zápase proti Vancouveru, keď v druhej tretine asistoval na zásah Rakella, ktorý znižoval na 1:2. "Tučniaci" nakoniec zápas otočili a zvíťazili 4:3 po predĺžení.

Crosby na tento míľnik dosiahol vo svojom 1246. zápase ako štvrtý najrýchlejší hráč v histórii profiligy. Celkovo má na konte už 1564 bodov.

Hviezdny Patrick Kane sa v Detroite dostal do veľmi dobrej formy. V klube hrá v prvom útoku s Larkinom a DeBrincatom a bodoval už v deviatich zápasoch v rade.

V noci pri výhre nad Washingtonom 8:3 asistoval na dva góly. Detroit posilnil len počas sezóny, ale v 28 zápasoch stihol nazbierať už 30 bodov za 12 gólov a 18 asistencií.

NHL - základná časť - 28. február:

Detroit - Washington 8:3 (2:0, 3:2, 3:1)

Góly: 6. Gostisbehere (Veleno, Perron), 17. Raymond (Compher), 25. Veleno (Perron), 30. Gostisbehere (Raymond), 40. Compher (Copp, Seider), 45. Fabbri (P. Kane, Sprong), 52. DeBrincat (Larkin, P. Kane), 55. Larkin (Raymond, Määttä) – 23. Lapierre (Ovečkin, Mantha), 37. Sgarbossa (Carlson), 48. Pacioretty (Ovečkin, McMichael)

Florida - Buffalo 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Góly: 13. Bennett (Cousins, Montour), 16. M. Tkachuk (Verhaeghe, Montour), 50. Montour (M. Tkachuk, Reinhart) – 10. Cozens (Greenway, Power), 53. T. Thompson (Dahlin, Tuch)

Montreal - Arizona 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 8. Armia (Newhook, J. Roy), 25. Harris, 46. Pearson (Harris, J. Evans), 60. Suzuki (Armia, J. Evans) – 28. Kerfoot (Moser, Schmaltz), 55. Bjugstad (Maccelli, Kesselring)

/Juraj Slafkovský (Montreal) nebodoval, pripísal si štyri trestné minúty, strelu na bránu, štyri hity a mínusový bod, odohral 17:54 min./

Philadelphia - Tampa Bay 6:2 (1:0, 0:1, 5:1)

Góly: 3. Brink (Frost, M. Staal), 41. Foerster (Frost), 44. Sanheim (N. Cates, Poehling), 47. Se. Walker (Farabee, Foerster), 56. N. Cates, 58. York (Sanheim) – 25. Paul (Hagel), 55. Stamkos (Point, Kučerov)

/Erik Černák (Tampa Bay) nebodoval, pripísal si jeden hit a na ľade strávil 17 minút a 34 sekúnd./

Toronto - Vegas 2:6 (0:0, 1:3, 1:3)

Góly: 38. Bertuzzi (McCabe, W. Nylander), 55. Reaves (Holmberg) – 30. Barbašev (Amadio, Theodore), 33. Morelli (Theodore), 40. W. Karlsson (Marchessault), 51. Marchessault (W. Karlsson), 59. Pietrangelo, 60. N. Roy (Theodore, McNabb)

Minnesota - Carolina 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 11. Dewar (Chisholm, Hartman), 20. Brodin (Duhaime, Hartman) – 16. J. Staal (Martinook, Slavin), 40. Svečnikov (Jarvis, J. Staal), 52. Noesen (Drury, Teräväinen)

Nashville - Ottawa 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 4. McCarron (Josi, Co. Smith), 6. Josi (Nyquist, Novak), 39. Josi (Nyquist, McDonagh), 54. Nyquist (F. Forsberg, O'Reilly) – 19. Batherson (Sanderson, Stützle)

Winnipeg - St. Louis 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Góly: 9. Monahan (Ehlers, Morrissey), 11. Dillon (Scheifele), 16. Connor (Morrissey), 51. Iafallo (Ehlers, Monahan) – 11. Bučnevič (Scandella, Thomas), 30. Saad

Calgary - Los Angeles 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly: 33. Mangiapane (Hanifin, Markström), 34. Coleman (Huberdeau, C. Tanev), 53. Šarangovič (Dr. Hunt, Pelletier), 59. Backlund (C. Tanev) – 33. Danault (Fiala, Doughty), 39. Fiala (Kopitar, Byfield)

/Martin Pospíšil (Calgary) nebodoval, uštedril až osem hitov, pripísal si jeden mínusový bod a odohral 16:25 min./

Colorado - Dallas 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Góly: 3. Kiviranta (Cogliano, Toews), 6. Rantanen (MacKinnon), 28. Cogliano (C. Wagner), 28. MacKinnon (Lehkonen, Makar), 35. Lehkonen (Drouin, Rantanen) – 1. Stankoven (W. Johnston, J. Robertson)

Vancouver - Pittsburgh 3:4pp (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)

Góly: 11. Höglander (T. Myers, E. Pettersson), 18. Boeser (J. Miller, Hronek), 31. J. Miller (E. Pettersson, Demko) – 23. Rakell (Crosby), 30. Rakell (Crosby, Malkin), 50. Eller (Puustinen, Letang), 62. E. Karlsson (Eller, R. Smith)

San Jose - New Jersey 2:7 (1:0, 0:3, 1:4)

Góly: 19. Sturm (Barabanov), 53. Bailey (Carpenter, Thrun) – 24. Bratt (Meier, Hischier), 25. J. Hughes, 34. Bahl (Hischier, J. Hughes), 43. C. Miller (Hischier, Meier), 46. B. Smith (Palát, Tierney), 47. Mercer (J. Hughes, Marino), 48. Hischier (Bratt, Siegenthaler)

/Šimon Nemec (New Jersey) nebodoval, pripísal si jednu plusku, strelu na bránu a odohral 15:23 min./

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský nezbieral body, ale trestné minúty. Pospíšil hral tvrdo a siahal na rekord