Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: X / Montreal Canadiens)
Oh my Hockey|27. mar 2024 o 06:21

Bodoval aj Fehérváry, Tatar bol zdravý náhradník.

NEW YORK. Pred zápasom Colorada a Montrealu bola veľká časť pozornosti nasmerovaná na Juraja Slafkovského. Stačil jeden bod, ktorý by znamenal tri historické zápisy.

Otázku, či sa mu ho podarí získať, rozlúskol mladý Slovák už po 52 sekundách. Keď Suzuki vyrovnával na 1:1, pripísal si primárnu asistenciu vďaka úspešnému súboju v rohu.

Gólová prihrávka bola 40. bodom Juraja Slafkovského v sezóne. Taký produktívny ročník ešte nemal žiaden hráč Canadiens mladší ako 20 rokov. Slafkovský prekonal zápis Maria Tremblaya.

Okrem toho si natiahol bodovú šnúru na osem zápasov, vďaka čomu vyrovnal vlastný juniorský klubový rekord. Dosiahol okrúhly 50. bod v NHL a zaradil sa na druhú pozíciu medzi tínedžermi v klubových dejinách v celkovom počte bodov.

Pre Habs je najdôležitejšie, že pomohol k výhre na ľade favorita. Remíza netrvala dlho a už v prvej tretine rozhodol o víťazstve 2:1 Armia.

Spomedzi Slovákov bodoval ešte Martin Fehérváry. Pri výhre Washingtonu 4:3 po predĺžení asistoval na gól Connora McMichaela.

Šimon Nemec odohral menej ako zvyčajne, len 16 minút a 57 sekúnd. Pri výhre 6:3 nad Torontom zaknihoval mínusku, bodyček a blok.

Pospíšil pri jedinom góle

Útočník Martin Pospíšil skončil napriek prehre jeho Calgary so Chicagom 1:3 s pluskou na konte.

Okrem toho vyslal na domáceho brankára jednu strelu a rozdal štyri bodyčeky počas 13:31 minútového pobytu na ľade.

Pri jedinom góle svojho tímu urobil veľmi dobrú prácu pred súperovým brankárom. Dvomi gólmi zariadil triumf Blackhawks Jason Dickinson, brankár Petr Mrázek sa blysol 39 zákrokmi.

Prvé body v NHL zaznamenal Landon Slaggert, ktorý rovnako ako Joey Anderson dvakrát asistoval. Flames prehrali štvrtý zápas za sebou.

Tatar len na tribúne

Seattle zdolal Anaheim 4:0 a zastavil osemzápasovú sériu prehier. Matty Beniers a Eeli Tolvanen zaznamenali po góle a dvoch asistenciách, brankár Joey Daccord zlikvidoval všetkých 12 striel súpera a dosiahol tretie čisté konto v sezóne i profiligovej kariére.

Ducks prehrali deviaty zápas z uplynulých desiatich, do zostavy sa im po 31-zápasovej absencii vrátil center Trevor Zegras.

Slovenský útočník Tomáš Tatar sa nezmestil do zostavy Seattlu, duel sledoval z tribúny ako zdravý náhradník.

Florida - Boston 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

Góly:1. Rodrigues (Barkov, Tarasenko), 19. Reinhart (Luostarinen, Kulikov), 50. Verhaeghe (Ekman-Larsson, M. Tkachuk) – 18. McAvoy (Grzelcyk, Zacha), 36. Pastrňák (McAvoy), 56. Frederic (Marchand, Swayman), 58. Zacha (Pastrňák, P. Wotherspoon)

Brankári: Bobrovskij 17/21 - Swayman 18/21

NY Rangers - Philadelphia 6:5pp (0:0, 1:2, 4:3 - 1:0)

Góly: 36. Zibanejad (Panarin, Fox), 42. Brodzinski (Kakko), 43. Lafrenière, 50. Trocheck (Zibanejad), 54. Lafrenière, 61. Fox (Trocheck, Panarin) – 23. Laughton (Konecny, Sanheim), 32. Poehling (Laughton, Zamula), 47. Konecny, 52. Tippett (Frost), 57. Foerster

Brankári: Šesťorkin 36/41 - Ersson 21/27

Pittsburgh - Carolina 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 23. Puljujärvi (Eller, Puustinen), 39. Rust (Crosby), 59. D. O'Connor, 60. Crosby – 32. Orlov

Brankári: Nedeljkovic 38/39 - Kočetkov 18/20

Washington - Detroit 4:3pp (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)

Góly: 23. Dowd (Jensen, Malenstyn), 41. McMichael (Oshie, Fehérváry), 45. D. Strome (Carlson, Pacioretty), 62. D. Strome (Carlson, Lapierre) – 25. DeBrincat (Petry, Compher), 40. Perron (Compher, Larkin), 55. P. Kane (DeBrincat)

Brankári: Lindgren 30/33 - Lyon 26/30

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 59 sekúnd so ziskom asistencie a piatich bodyčekov/

Toronto - New Jersey 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Góly: 2. Bertuzzi (Domi, Brodie), 24. W. Nylander (Timmins, Knies), 25. Matthews (Ljubuškin, Brodie) – 5. L. Hughes (Bratt, Hischier), 18. Hischier (Bratt, Meier), 26. Meier (Bratt, Hischier), 34. Willman (Tierney), 57. J. Hughes (Lazar), 59. J. Hughes (Lazar, B. Smith)

Brankári: Woll 19/24 - Allen 42/45

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 16 minút a 57 sekúnd, zaknihoval mínusku, bodyček a blok/

Nashville - Vegas 5:4pp (0:3, 1:1, 3:0 - 1:0)

Góly: 35. Jankowski (Evangelista, Novak), 46. O'Reilly (Nyquist), 53. F. Forsberg (Zucker, Jankowski), 53. Nyquist (O'Reilly), 61. Josi (O'Reilly, F. Forsberg) – 3. Barbašev (Eichel, Marchessault), 6. Howden (Mantha, W. Karlsson), 17. Theodore (Cotter, Stephenson), 40. W. Karlsson (Hanifin, Mantha)

Brankári: Saros 31/35 - Patera 30/35

Winnipeg - Edmonton 3:4pp (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 25. Appleton (Lowry, Connor), 50. Dillon (Scheifele, Pionk), 51. Monahan (Ehlers, Pionk) – 32. Draisaitl (Foegele, McDavid), 34. C. Brown (Ekholm, Ceci), 47. Nugent-Hopkins (McDavid), 62. Hyman (Nugent-Hopkins)

Brankári: Hellebuyck 38/42 - Skinner 22/25

Chicago - Calgary 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 4. S. Jones (Kurashev, Bedard), 16. Dickinson (Joe. Anderson, Slaggert), 45. Dickinson (Joe. Anderson, Slaggert) – 53. Weegar (Kadri, Zary)

Brankári: Mrázek 38/39 - Markström 24/27

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 13 minút a 31 sekúnd, pripísal si plusový bod, strelecký pokus a štyri bodyčeky/

Colorado - Montreal 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 1. MacKinnon (Rantanen, Toews) – 1. Suzuki (Slafkovský, Savard), 15. Armia (Newhook, Guhle)

Brankári: Annunen 25/27 - Montembeault 27/28

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 21 minút a 57 sekúnd, zaznamenal asistenciu, dve strely na bránku, dva bodyčeky a tri bloky/

Arizona - Columbus 6:2 (0:1, 2:1, 4:0)

Góly: 35. Maccelli (Durzi, Keller), 37. Doan, 52. Doan (Maccelli, Kesselring), 55. Bjugstad (Schmaltz, Durzi), 57. Schmaltz (Vejmelka), 60. Guenther – 12. Jenner (J. Gaudreau, Werenski), 40. Werenski (Jenner, J. Gaudreau)

Brankári: Vejmelka 24/26 - Merzlikins 29/35

Seattle - Anaheim 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 8. Tolvanen (Beniers, Oleksiak), 17. Eberle (McCann, Schultz), 26. Bjorkstrand (Tolvanen, Beniers), 36. Beniers (Tolvanen)

Brankári: Daccord 13/17 - Gibson 32/32

San Jose - Dallas 3:6 (0:2, 3:3, 0:1)

Góly: 21. Barabanov (Eklund, Rutta), 22. Eklund (Bordeleau, Granlund), 29. Kostin (Granlund) – 13. W. Johnston (Benn), 17. Marchment (Steel), 21. J. Robertson, 29. Benn (W. Johnston, Lundkvist), 31. W. Johnston (Benn, Pavelski), 52. J. Robertson (Heiskanen, Hintz)

Brankári: Blackwood 35/41 - Wedgewood 19/22