Šimon Nemec.
Šimon Nemec. (Autor: X / New Jersey Devils)
Oh my Hockey, TASR|21. feb 2024 o 06:27 (aktualizované 21. feb 2024 o 08:55)

Šimon Nemec zaznamenal 15. bod v NHL.

NEW YORK. Na programe severoamerickej NHL bolo v noci z utorka na stredu osem zápasov, no priestor v nich dostal len jeden Slovák.

Šimon Nemec nastúpil proti Washingtonu Capitals. Črtal sa slovenský súboj, no Martina Fehérváryho vyradilo z hry zranenie.

Nemec si síce pripísal asistenciu a 15. bod v ročníku, ale z výhry sa netešil. "Diabli" napriek jednoznačnej streleckej prevahe prehrali 2:6.

Slovenský mladík asistoval v 16. minúte pri vyrovnávajúcom góle na 1:1. Vnikol do pásma v protiútoku, poradil si s dobiedzajúcim Oshiem a krásnou prihrávkou našiel strieľajúceho Holtza.

Nemec strávil na ľade 18 minút a 26 sekúnd, zaznamenal aj tri bloky.

Devils prehrali vonku štvrtý z uplynulých piatich duelov, hoci domácich prestrieľali 39:26. Dvomi gólmi sa na víťazstve Capitals podieľal útočník Alexander Ovečkin, ktorý dosiahol osem presných zásahov z predchádzajúcich ôsmich zápasov.

Panthers vládnu východu

Hráči Floridy potvrdili pozíciu favorita a proti Ottawe dosiahli šieste víťazstvo za sebou a desiate z uplynulých jedenástich zápasov. Zo súboja, v ktorom proti sebe nastúpili bratia Matthew a Brady Tkachukovci vzišiel spokojnejší útočník Floridy, ktorý asistoval na víťaznom góle Antona Lundella v predĺžení.

Pre Ottawu to bola tretia prehra z predchádzajúcich štyroch duelov. "Panteri" sa udržali na priebežnom 1. mieste vo Východnej konferencii, keď majú na svojom konte 78 bodov. O jeden menej nazbierali hokejisti Bostonu a New Yorku Rangers.

Aj "jazdci" zabodovali naplno, keď zdolali Dallas 3:1. Bolo to pre nich už ôsme víťazstvo v rade. Stars neuspeli v uplynulých troch dueloch a k lepšiemu výsledku im nepomohlo ani 42 striel na bránku.

Veľké víťazstvo Pittsburghu

Hráči Pittsburghu prehrali na domácom ľade s New Yorkom Islanders 4:5 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 61. minúte obranca Adam Pelech.

"Hráči súpera akoby stáli na mieste a tak som to skúsil využiť. Je to pre nás veľké víťazstvo. Pri pohľade na tabuľku v tejto sezóne je jasné, že sa musíme naštartovať k úspešnej sérii, aby sme si upevnili pôdu pod nohami," uviedol Pelech.

Islanders odohrali tretí zápas za sebou, o ktorého výsledku sa muselo rozhodnúť po riadnom hracom čase a zvíťazili prvýkrát po troch prehrách.

Pre "tučniakov" to bola piata prehra z prechádzajúcich šiestich zápasov.

"Myslím si, že sme hrali dobre, zaslúžili sme si dva body a zvíťaziť v riadnom hracom čase. Viem však, že z mojej strany to dnes nebolo najlepšie," povedal brankár Alex Nedeljkovic, ktorý mal 84,85-percentnú úspešnosť zákrokov po tom, čo inkasoval 5 gólov z 28 striel.

Hokejisti Winnipegu zvíťazili nad Minnesotou 6:3 a dosiahli štvrté víťazstvo z uplynulých piatich duelov. Po prehre 3:6 s Calgary si napravili chuť víťazstvom s rovnakým skóre a naďalej sú na priebežnom 4. mieste v Západnej konferencii.

"V každom zápase sa vyskytnú nejaké chyby, nikdy to nebude dokonalé. Ale sme, samozrejme, radi, že sme zvíťazili a máme dôvod na lepšiu náladu," uviedol Adam Lowry, útočník Winnipegu.

Wild inkasovali druhýkrát v rade minimálne 6 gólov, keď predtým zvíťazili nad Vancouverom divoko 10:7.

"Dovolili sme im príliš veľa. Bolo tam viacero striel, ktoré som nevidel i také, ktoré v poslednom momente zmenili smer," uviedol Marc-Andre Fleury, brankár Minnesoty.

Johansen hrdinom šlágru

V nočnom šlágri Západnej konferencie zvíťazilo Colorado nad lídrom celej súťaže Vancouverom 3:1.

Dvomi presnými zásahmi k tomu pomohol útočník Ryan Johansen, pre ktorého to bol tretí dvojgólový zápas v sezóne: "Je to skvelý pocit. Potvrdzuje sa mi, že stále treba tvrdo pracovať. Dúfam, že budem naďalej pomáhať nášmu tímu."

Canucks prehrávali v tretej tretine 1:2, keď sa snažili vystupňovať tlak, no podľa trénera Ricka Toccheta im nádej na vyrovnanie vzalo dvojminútové vylúčenie obrancu Iana Colea za podrazenie: "Je veľmi nepríjemné byť vylúčení v takej situácii. Nie som si istý, či to bolo správne posúdené."

Vancouver sa následne pokúsil vyrovnať počas hry bez brankára, ale do prázdnej bránky dostal tretí gól z hokejky Artturiho Lehkonena.

Prihral mu naň Nathan MacKinnon, ktorý vďaka tomu bodoval vo všetkých 27 domácich zápasoch sezóny. Canucks prvýkrát v sezóne nebodovali v troch zápasoch za sebou.

NHL - základná časť - 21 február:

Florida - Ottawa 3:2pp (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 1. Ekblad (Verhaeghe, Reinhart), 38. Montour, 62. Lundell (M. Tkachuk, Montour) – 46. Chabot, 49. Stützle (Giroux, Chabot)

Brankári: Bobrovskij 28/30 - Korpisalo 31/34

NY Rangers - Dallas 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 8. Fox (Panarin, R. Lindgren), 29. Kakko (E. Gustafsson, K. Miller), 59. Trocheck (Kreider, Zibanejad) – 30. Heiskanen (Benn, Pavelski)

Brankári: Šesťorkin 41/42 - Wedgewood 23/25

Pittsburgh - NY Islanders 4:5pp (1:0, 1:3, 2:1 - 0:1)

Góly: 13. M. Pettersson (Rakell, E. Karlsson), 37. Eller (Ruhwedel, Graves), 53. Puustinen (Letang, R. Smith), 54. D. O'Connor (Malkin) – 24. Nelson (Pulock, Pelech), 27. Barzal (Sorokin), 34. Holmström, 51. Reilly (Nelson, Lee), 61. Pelech (Barzal, Horvat)

Brankári: Nedeljkovic 28/33 - Sorokin 37/41

Washington - New Jersey 6:2 (1:1, 1:0, 4:1)

Góly: 1. McMichael (Protas, Sandin), 25. McMichael, 45. D. Strome (Ovečkin, Milano), 49. Ovečkin (D. Strome), 53. Sgarbossa (Carlson, Pacioretty), 60. Ovečkin (D. Strome, Oshie) – 16. Holtz (Nemec), 56. Haula (Toffoli, B. Smith)

Brankári: Lindgren 37/39 - Daws 20/26

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 18 minút a 26 sekúnd, zaznamenal asistenciu a tri bloky/

Winnipeg - Minnesota 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Góly: 10. Vilardi (Connor, Morrissey), 10. Appleton (Lowry, Niederreiter), 22. Connor (Vilardi, DeMelo), 50. Vilardi (Morrissey, Connor), 51. Monahan (DeMelo, Ehlers), 58. Niederreiter (Lowry) – 35. Rossi (Chisholm, F. Gaudreau), 53. Kaprizov (Eriksson Ek, Zuccarello), 55. Rossi (Kaprizov)

Brankári: Brossoit 36/39 - Fleury 24/29

Colorado - Vancouver 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 23. R. Johansen (J. Johnson, Toews), 42. R. Johansen (Parise), 60. Lehkonen (MacKinnon, Rantanen) – 11. J. Miller (Boeser, Q. Hughes)

Brankári: Georgijev 24/25 - Demko 24/26

Vegas - Nashville 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)

Góly: 15. Pietrangelo (Martinez, Stephenson), 41. W. Karlsson (N. Roy, Theodore), 58. Amadio (Martinez, Cotter) – 6. Evangelista (Josi, McDonagh), 20. Glass (Josi, Trenin), 29. Novak (McDonagh, A. Carrier), 36. Co. Smith (McCarron, Sherwood), 59. Nyquist

Brankári: Hill 35/39 - Lankinen 23/26

Los Angeles - Columbus 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 19. Byfield, 22. Dubois (B. Clarke), 32. Dubois (Byfield, Turcotte), 56. Fiala (Doughty, Kempe), 60. Doughty (Moore, Danault) – 25. A. Boqvist (Jenner, Roslovic)

Brankári: Talbot 33/34 - Merzlikins 31/36