Fotogaléria (12)
Juraj Slafkovský. (Autor: Sportnet / SEBASTIEN GERVAIS)
Oh my Hockey|13. mar 2024 o 06:30

Pospíšil asistoval pri návrate do zostavy Flames.

NEW YORK. Juraj Slafkovský strelil v noci z utorka na stredu svoj 14. gól v prebiehajúcej sezóne NHL. Montreal aj vďaka jeho zásahu vyhral 3:0 nad Columbusom.

Mladík v čase 3:15 zvyšoval na 2:0. Stál na pravom kruhu, keď dostal prihrávku od obrancu Mathesona, nerozpakoval sa a vypálil.

Košičan odohral 17 minút a 38 sekúnd, pripísal si strelu na bránku a dva bloky.

Bodovo sa presadil aj Martin Pospíšil. Tomu vypršal trojzápasový dištanc a hneď pri návrate asistoval proti Coloradu pri prvom góle Daniila Miromanova v drese "plameňov".

Flames však toto stretnutie nezvládli. Prehrali 2:6, a to najmä pre zlú druhú tretinu, v ktorej inkasovali až päť gólov.

Fotogaléria: Juraj Slafkovský v zápase Montreal - Columbus (NHL)

Pospíšil strávil na ľade 17 minút a 49 sekúnd, zaznamenal strelecký pokus, päť bodyčekov a menší trest. V prvom striedaní ho vylúčili za seknutie a hneď po návrate z trestnej lavice asistoval.

Tatarov Seattle si zo zápasu z Vegas odnáša bod za prehru 4:5 po predĺžení. Najstarší Slovák v NHL si zveľadil štatistiky.

Zaznamenal sekundárnu asistenciu pri dôležitom góle v treťom dejstve. Beniers ním vyrovnal na 2:2.

Tatar odohral 13 minút a 11 sekúnd, do štatistík si zapísal aj plusku, bodyček, dva bloky a dve trestné minúty.

Zápas rozhodol v prospech Vegas Jack Eichel. V predĺžení strelil svoj 200. gól v NHL presnou strelou na lapačkovú stranu v úniku.

Jediným Slovákom bez bodu bol Pavol Regenda. Pri prehre Anaheimu v Chicagu 2:7 odohral 11 minút a 3 sekundy, dvakrát vystrelil, rozdal dva bodyčeky a zablokoval jednu strelu.

Päť bodov pozbieral v onom zápase Connor Bedard, ktorý to zvládol po prvý raz v kariére. Strelil gól a pridal štyri asistencie.

Buffalo - Detroit 7:3 (4:1, 3:1, 0:1)

Góly: 2. Tuch, 11. Byram (Benson, Greenway), 13. Benson (Greenway, Dahlin), 16. J. Skinner (Benson, Cozens), 25. Clifton (T. Thompson), 30. Byram (T. Thompson, Girgensons), 34. Peterka – 13. Chiarot (Raymond, Berggren), 30. Raymond (Fabbri, P. Kane), 58. Walman (Gostisbehere, Määttä)

Brankári: Luukkonen 22/25 - Lyon 9/13, Reimer 23/26

Carolina - NY Rangers 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 20. Fox (Kreider, R. Lindgren)

Brankári: Kočetkov 23/24 - Šesťorkin 28/28

Montreal - Columnus 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Góly: 1. Gallagher (J. Evans), 4. Slafkovský (Matheson, Caufield), 6. J. Roy (Xhekaj, Newhook)

Brankári: Primeau 41/41 - Merzlikins 1/4, Tarasov 19/19

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 17 minút a 38 sekúnd, pripísal si gól, strelu na bránku a dva bloky/

Ottawa - Pittsburgh 2:1pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 52. Sanderson (M. Joseph, Giroux), 64. Batherson (Stützle, Sanderson) – 60. Bunting (E. Karlsson, Malkin)

Brankári: Korpisalo 34/35 - Jarry 37/39

Philadelphia - San Jose 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 4. Farabee (Frost), 30. Frost (Konecny, York), 46. Tippett (Konecny, York) – 20. Zadina (Kunin, Barabanov), 34. Zadina (Kunin, Kostin)

Brankári: Ersson 27/29 - Chrona 38/41

Dallas - Florida 3:4 (1:0, 2:1, 0:3)

Góly: 4. Pavelski (J. Robertson, W. Johnston), 28. J. Robertson (Pavelski, Benn), 29. W. Johnston (Marchment) – 33. Reinhart (Barkov, M. Tkachuk), 52. Barkov (Verhaeghe, Montour), 54. Bennett (M. Tkachuk, Forsling), 55. Barkov (Verhaeghe, Montour)

Brankári: Oettinger 26/30 - Bobrovskij 27/30

Minnesota - Arizona 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 7. Kaprizov (Faber, Merrill), 39. Hartman (Kaprizov, F. Gaudreau), 58. Kaprizov (Middleton), 58. M. Foligno – 29. Bjugstad (Carcone, Kesselring)

Brankári: Fleury 21/22 - Vejmelka 27/29

Chicago - Anaheim 7:2 (1:1, 3:1, 3:0)

Góly: 12. T. Raddysh (Donato, Athanasiou), 24. Kurashev (Bedard, N. Foligno), 32. S. Jones (N. Foligno, Kurashev), 40. Bedard (Kurashev, N. Foligno), 43. Entwistle (Athanasiou), 44. Kurashev (Bedard, N. Foligno), 51. T. Johnson (Bedard) – 11. Leason (Fowler), 22. Leason (Vaakanainen)

Brankári: Mrázek 27/29 - Gibson 20/26, Dostál 4/5

/Pavol Regenda (Anaheim) odohral 11 minút a 3 sekundy, dvakrát vystrelil, rozdal dva bodyčeky a zablokoval jednu strelu/

Calgary - Colorado 2:6 (2:1, 0:5, 0:0)

Góly: 4. Miromanov (Kadri, Pospíšil), 7. Duehr (Huberdeau, Pachal) – 3. Rantanen (Ničuškin, MacKinnon), 25. Manson (Se. Walker, Cogliano), 26. MacKinnon (Ničuškin, Rantanen), 28. Ničuškin (Rantanen, Toews), 35. Mittelstadt (Duhaime, Toews), 40. Rantanen (Makar)

Brankári: Vladař 29/35, Wolf 3/3 - Annunen 25/27

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 17 minút a 49 sekúnd, zaznamenal asistenciu, strelecký pokus, päť bodyčekov a menší trest/

Seattle - Vegas 4:5pp (0:0, 1:2, 3:2 - 0:1)

Góly: 25. Burakovsky (McCann, Kartye), 42. Beniers (Borgen, Tatar), 46. B. Tanev (Bellemare, Yamamoto), 52. Bjorkstrand (Tolvanen, Gourde) – 27. Marchessault (Barbašev, Eichel), 35. Dorofejev (W. Karlsson), 53. W. Karlsson (McNabb, Theodore), 60. Marchessault (Stephenson, Eichel), 64. Eichel (Pietrangelo)

Brankári: Grubauer 29/34 - Hill 26/30

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 13 minút a 11 sekúnd, do štatistík si zapísal asistenciu, plusku, bodyček, dva bloky a dve trestné minúty/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovský z prvej prepálil brankára. Bodovali takmer všetci Slováci