Chára bol svedkom šialenej minúty, Islanders vyhrali po infarktovom závere

Hokejisti New Yorku Islanders.
Hokejisti New Yorku Islanders. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|9. apr 2022 o 06:21

Makar vyrovnal zápis Bourquea, Florida opäť otočila skóre a vyhrala.

NEW YORK. V piatkových zápasoch NHL zasiahli do diania dvaja slovenskí obrancovia.

Zdeno Chára z New Yorku Islanders bol pri výhre jeho mužstva na ľade Caroliny Hurricanes 2:1. Odohral 20 minút a 38 sekúnd, pripísal si strelu na bránu a blok.

Isles viedli ešte minútu pred koncom 1:0. 57 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby pri hre bez brankára vyrovnal stav stretnutia Vincent Trocheck, no ani to nestačilo "hurikánom" na bod.

O dvoch bodoch pre "ostrovanov" rozhodol 15 sekúnd pred koncom stretnutia veterán Kyle Palmieri, jediný dvojbodový hráč toho zápasu.

Ako porazený odchádzal Erik Černák. Jeho Tampa Bay podľahla Bostonu 1:2 po predĺžení. Košičan odohral rovných 20 minút, zaznamenal mínusový bod, tri hity, dva bloky a strelu na bránu.

Doma (takmer) neporaziteľní

Florida Panthers zdolali na domácom ľade Buffalo Sabres 4:3. Výrazne im dopomohol Claude Giroux. Posila z poslednej uzávierky prestupov strelila gól a pridala asistenciu.

Cats museli opäť čeliť nepriaznivému stavu. "Šable" viedli po prvej tretine o dva góly - 3:1. Rozhodujúci gól na 4:3 strelil v čase 59:22 Sam Bennett.

"Panteri" sú doma takmer neporaziteľní. Vyhrali už tridsiaty domáci zápas, potrebovali na to len 36 duelov na svojom štadióne. V celej histórii NHL sa rýchlejšie na túto métu dostali len tri kluby - Philadelphia (34 zápasov v sezóne 1975/76), Boston (34 v sezóne 1970/71 a 35 v 1973/74) a Detroit (35 v 1995/96).

"Je to frustrujúce. Zahodili sme možnosť získať bod a bojovať v predĺžení o druhý," zhodnotil kouč Sabres Don Granato.

Bodovú šnúru ťahá líder tímu Jonathan Huberdeau. Presadil sa v desiatich dueloch po sebe. V boji o Art Ross Trophy je so 103 bodmi druhý s päťbodovým mankom na Connora McDavida.

Obhajca na divokej karte

Boston Bruins aj po štvrtý raz v sezóne vydolovali proti Tampe Bay Lightning body. Tentoraz dva, zvíťazili 2:1 po predĺžení aj bez chýbajúceho Davida Pastrňáka.

Výborný výkon v ich bráne predviedol Linus Ullmark. Švédsky brankár pochytal 28 striel súpera. Tréner Bostonu opísal zápas ako bitku brankárov, Vasilevskij mal až 35 zákrokov.

Duel bol zároveň súbojom o pozíciu v Atlantickej divízii. "Medvedi" sa vďaka výhre posunuli na tretie miesto a odsunuli Tampu Bay na pozíciu divokej karty.

"Je vždy zábava hrať takéto zápasy," zhodnotil Ullmark, ktorý v play off NHL ešte nikdy v kariére nechytal. "Stále nám však v základnej časti zostáva odohrať jedenásť stretnutí, nemôžeme sa nechať uniesť."

Makar s ďalším gólom

Cale Makar sa v stretnutí jeho Colorada proti Winnipegu pripomenul asistenciou a rozhodujúcim gólom v predĺžení. Bol už jeho 25. v sezóne.

So 77 bodmi je druhým najproduktívnejším bekom súťaže po suverénnom Romanovi Josim, no s 25 gólmi je jasne najlepším strelcom. Po ňom sú Josi a Hedman, strelili po 19 gólov.

Makar pri góle ťažil z vynikajúcej prihrávky Mikka Rantanena a vypálil z prvej. Connor Hellebuyck sa nestihol presunúť dostatočne rýchlo.

Kanadský zadák sa v klubových štatistikách Avalanche dotiahol na Raya Bourquea. Zaznamenal 52. asistenciu v sezóne a presne toľko dosiahol Bourque vo svojej poslednej sezóne, ktorú hral v Denveri. Viac asistencií v jednom ročníku v histórii klubu zaknihoval len Steve Duchesne (62 v sezóne 1992/93) ešte za Quebec Nordiques.

NHL - základná časť - 9. apríl:

Carolina - NY Islanders 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 60. Trocheck (Aho, A. DeAngelo) – 29. Pageau (M. Martin, Palmieri), 60. Palmieri (Parise)

Brankári: Andersen 19/21 - Sorokin 20/21

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 20 minút a 38 sekúnd, pripísal si strelu na bránu a blok/

Florida - Buffalo 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)

Góly: 9. Giroux (Huberdeau, S. Reinhart), 30. Hörnqvist (Montour, Luostarinen), 35. S. Reinhart (Barkov, Giroux), 60. S. Bennett (Barkov, Montour) – 7. V. Olofsson (Krebs, Jokiharju), 9. Pysyk, 16. J. Skinner (Tage Thompson)

Brankári: Bobrovskij 19/22 - Tokarski 19/43

Tampa Bay - Boston 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 24. Bellemare (Perry, Rutta) – 21. DeBrusk (B. Marchand, Bergeron), 64. Coyle (DeBrusk, McAvoy)

Brankári: Vasilevskij 35/37 - Ullmark 28/29

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral rovných 20 minút, zaznamenal mínusový bod, tri hity, dva bloky a strelu na bránu/

St. Louis - Minnesota 4:3 pp (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 5. Bučnevič (R. Thomas, Faulk), 45. Faulk (Leddy), 51. B. Schenn (I. Barbašev), 62. R. Thomas (Tarasenko, Parayko) – 19. K. Fiala (Jost), 31. Kaprizov, 41. J. Middleton (Spurgeon, J. Eriksson Ek)

Brankári: Husso 35/38 - Talbot 24/28

Winnipeg - Colorado 4:5 pp (2:1, 0:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 11. Scheifele (Ehlers, P. Stastny), 18. Ehlers (Scheifele), 57. Scheifele (Morrissey), 60. Ehlers (Dubois, P. Stastny) – 6. Aube-Kubel (Newhook, Manson), 24. Burakovsky (Makar, Byram), 30. E. Johnson (Newhook, N. Sturm), 45. MacKinnon (Burakovsky, Rantanen), 63. Makar (Rantanen, MacKinnon)

Brankári: Hellebuyck 32/37 - Francouz 39/43

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Chára bol svedkom šialenej minúty, Islanders vyhrali po infarktovom závere