Martin Fehérváry.
Martin Fehérváry. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|19. mar 2022 o 06:22

V piatok bolo na programe NHL šesť zápasov.

NEW YORK. Martin Fehérváry sa v piatok priblížil k svojmu osobnému maximu, keď v zápase proti Caroline Hurricanes odohral až 24 minút a 2 sekundy. Je to len po druhý raz v jeho kariére, čo strávil na ľade viac ako 24 minút.

Jeho osobný rekord je 24 minút a 14 sekúnd z 22. januára, keď Caps na domácom ľade privítali Ottawu.

Pri piatkovej výhre Capitals 4:3 po samostatných nájazdoch zaznamenal slovenský zadák dva plusové body, štyri bodyčeky, tri strely na bránu a zblokoval dve strely.

Duel v nájazdoch rozhodol Alexander Ovečkin, ktorý v 55. minúte vyrovnával na 3:3.

Stretnutie medzi Calgary a Buffalom sa po riadnom hracom čase skončilo bezgólovou remízou. Podiel na tom majú brankári, ktorí miestami prekonávali sami seba.

V 64. minúte prisúdil Buffalu druhý bod Tage Thompson.

Duel medzi Floridou a Anaheimom bol druhým v histórii NHL, keď si pripísal bod hráč starší ako štyridsať rokov a čisté konto vychytal brankár vo veku dvadsať a menej rokov.

Joe Thornton strelil gól na konečných 3:0 v 24. minúte stretnutia. Ducks nenašli recept na Spencera Knighta, ktorý zaknihoval svoju prvú nulu v NHL.

Prvý takýto duel v NHL sa odohral 7. novembra 2002, keď bodoval Mark Messier a čisté konto si pripísal Dan Blackburn. New York Rangers vtedy zdolali Calgary.

Cale Makar strelil svoj 22. gól v sezóne. Pomohol Coloradu k výhre nad San Jose a je jeden gól od vyrovnania rekordu histórie Colorada Avalanche, resp. Quebecu Nordiques.

Viac gólov strelil v jednej sezóne z bekov, ktorí za "lavíny" hrali, len Lotyš Sandis Ozolinš - 23 v ročníku 1996/97.

NHL - základná časť - 19. marec:

Carolina - Washington 3:4 sn (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Jarvis (Lorentz), 28. Trocheck (Bear), 40. Jarvis (J. Staal, A. Svečnikov) – 8. Kuznecov, 11. Carlson (McMichael, Hathaway), 55. Ovečkin (Bäckström), rozh. náj. Ovečkin

Brankári: Raanta 37/40 - Samsonov 17/20

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 24 minút a 2 sekundy so ziskom dvoch plusových bodov, štyroch bodyčekov, troch striel na bránu a dvoch blokov/

Ottawa - Philadelphia 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 11. Stützle (Formenton, C. Brown), 50. Norris (Brännström, C. Brown), 58. Formenton (N. Zajcev) – 27. Atkinson (Braun, J. van Riemsdyk)

Brankári: Forsberg 28/29 - Jones 33/35

Winnipeg - Boston 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Góly: 43. J. Svečnikov (N. Schmidt), 44. Ehlers (Connor) – 25. B. Marchand (DeBrusk, Studnicka), 28. Frederic (Coyle, Craig Smith), 56. T. Hall (Coyle, McAvoy), 60. McAvoy (T. Nosek, Coyle)

Brankári: Hellebuyck 41/44 - Ullmark 27/29

Calgary - Buffalo 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 64. Thompson

Brankári: Markström 33/34 - Tokarski 24/24

Anaheim - Florida 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 14. Huberdeau (Duclair, S. Reinhart), 20. Huberdeau (Barkov, Marchment), 24. J. Thornton (Acciari, Verhaeghe)

Brankári: Gibson 39/42 - Knight 17/17

San Jose - Colorado 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Góly: 40. Viel (M.-É. Vlasic, Meloche), 54. Balcers (Barabanov, Hertl), 59. E. Karlsson (Couture) – 11. Kadri (Rantanen, Makar), 15. Helm (Burakovsky), 21. Makar (MacKinnon, D. Toews), 36. Ničuškin (Makar, MacKinnon), 60. Ničuškin (MacKinnon, Rantanen)

Brankári: Sawchenko 24/29 - Francouz 25/28