Noc prehier Slovákov. Tatar v prvej lajne, Chára zbieral strely

Zdeno Chára v objatí spoluhráčov.
Zdeno Chára v objatí spoluhráčov. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|20. dec 2021 o 00:45 (aktualizované 20. dec 2021 o 06:30)

Hrali štyria Slováci, všetci prehrali.

NEW YORK. Hokejisti Vegas Golden Knights zvíťazili v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL na ľade New Yorku Islanders 4:3 po samostatných nájazdoch a natiahli víťaznú sériu na päť duelov.

Hrdinom bol obranca Shea Theodore, ktorý strelil dva góly. Najskôr vyrovnal 48 sekúnd pred koncom tretej tretiny a potom premenil aj rozhodujúci nájazd.

Slovenský bek domácich Zdeno Chára odohral 18:06 minút a do štatistík si pripísal tri strely, dve trestné minúty a jeden plusový bod.

V druhom stretnutí vyhrali Winnipeg Jets doma nad St. Louis Blues 4:2. Paul Stastny strelil dva góly a pridal asistenciu, Nikolaj Ehlers mal bilanciu 1+3.

Slováci zasiahli aj do dvoch ranných stretnutí. V drese New Jersey nastúpili Tomáš Tatar v prvom a Marián Studenič v druhom útoku.

"Diabli" však pokračujú v negatívnej sérii prehier. Prehra 2:3 znamenala už šiestu porážku tímu v rade. Ich súper, Pittsburgh Penguins, zvíťazil v siedmom dueli po sebe.

Ani jeden zo Slovákov nebodoval. Asistenciu si pripísal ich spoluhráč, Čech Pavel Zacha. V drese súpera bodoval Dominik Simon

Nevyhral ani Martin Fehérváry, ktorého Washington podľahol na domácom ľade Los Angeles 2:3.

Slovenský obranca odohral 19 minút a 31 sekúnd. Dvakrát vystrelil na bránu, zblokoval dve strely a raz hitoval.

Stastného míľnik

Paul Stastny bol v nočnom stretnutí proti St. Louis Blues pri chuti. Nielenže strelil dva góly a asistoval, ale dosiahol aj zaujímavý míľnik.

Dostal sa na métu 500 gólových prihrávok v NHL. Bol pri prvom góle "stíhačiek" v zápase, ktorý strelil Nikolaj Ehlers.

Na dosiahnutie hranice potreboval 1 023 zápasov v NHL, dokopy v nej má 770 bodov. Práve v St. Louis pôsobil syn Petra Šťastného medzi rokmi 2014-2018.

Greenova tisícka

Andy Greene odohral pred časom svoj tisíci zápas v NHL. Pred duelom New Yorku Islanders a Vegas Golden Knights bol preňho pripravený ceremoniál.

V spomienkovom videu sa mu prihovorili bývalí i súčasní spoluhráči. Zhodli sa na tom, že hráča ako Andy chcete mať v tíme.

Bývalý kapitán New Jersey Devils hrá v New Yorku od sezóny 2019/20.

O olympiáde sa rozhodne čoskoro

Okrem toho prišli zo zámoria aj negatívne správy.

Vedenie NHL odložilo ďalších dvanásť zápasov pred Vianocami v dôsledku nárastu počtu pozitívnych testov na koronavírus. Ide o stretnutia, pri ktorých by museli tímy cestovať z USA do Kanady a naopak.

Predstavitelia ligy zároveň informovali, že v najbližších dňoch by malo padnúť rozhodnutie o účasti hráčov na zimných olympijských hrách v Pekingu.

NHL - základná časť - 20. december:

NY Islanders - Vegas 3:4 sn (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Nelson (Dobson, Wahlstrom), 55. Bellows (Parise), 58. Pageau (Wahlstrom, A. Lee) - 7. Marchessault (Whitecloud, R. Smith), 46. Theodore, 60. Theodore (Pietrangelo), rozhodujúci nájazd Theodore

Brankári: Sorokin 31/34 - Lehner 29/32

/Zdeno Chára (Islanders) odohral 18 minút a 6 sekúnd, do štatistík si pripísal tri strely, dve trestné minúty a jeden plusový bod/

Winnipeg - St. Louis 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Góly: 25. Ehlers (Scheifele, P. Stastny), 37. Scheifele, 45. P. Stastny (Ehlers, Dillon), 55. P. Stastny (Ehlers, Lowry) – 34. Tarasenko (I. Barbašev, Bučnevič), 55. Mikkola (Bučnevič, I. Barbašev)

Brankári: Hellebuyck 26/28 - Binnington 30/34

New Jersey - Pittsburgh 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 23. Kuokkanen (Ty Smith, Šarangovič), 52. Bastian (D. Hamilton, Zacha) – 10. Blueger, 22. D. Heinen (M. Pettersson, Zucker), 50. Matheson (D. Simon, Ruhwedel)

Brankári: Gillies 19/22 - Jarry 17/19

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 53 sekúnd, pripísal si strelu na bránu a hit/

/Marián Studenič (New Jersey) odohral 12 minút a 24 sekúnd, pripísal si mínusový bod, strelu na bránu a dva hity/

Washington - Los Angeles 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 8. McMichael (Snively), 34. J. Schultz (Sheary, Hathaway) – 38. B. Lizotte (Iafallo, Kopitar), 43. Wolanin (M. Roy), 50. A. Kempe (M. Roy, D. Brown)

Brankári: Vaněček 21/24 - Sparks 33/35

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 31 sekúnd. Dvakrát vystrelil na bránu, zblokoval dve strely a raz hitoval/