Nemec ťahá unikátnu sériu. Strelil gól v treťom zápase po sebe

Šimon Nemec v drese New Jersey Devils.
Šimon Nemec v drese New Jersey Devils. (Autor: Twitter New Jersey Devils)
Oh my Hockey|13. mar 2023 o 07:45

Okrem Nemca skóroval aj Chromiak.

NEW YORK. Šimon Nemec sa v ostatnom období gólovo rozbehol. Skóroval v treťom zápase po sebe.

Po Belleville a Wilkes-Barre/Scranton spoznali jeho šikovnosť aj obrancovia Lehigh Valley Phantoms. Mladík si šikovne nakorčuľoval pred bránku a využil prihrávku pozorného spoluhráča.

Nemec týmto zásahom prekonal historický rekord klubu v počte gólov obrancu do 19 rokov, ktorý stanovil Slava Vojnov v ročníku 2008/09. Presadil sa už po deviaty raz.

Utica však vyhrať nedokázala a z Lehigh Valley odišla s prehrou 2:5. Nemec trikrát vystrelil a zaznamenal mínusový bod.

Gól strelil aj Martin Chromiak, a to po šesťzápasovej odmlke. V trinástej minúte nezaváhal, hneď po buly vystrelil a otvoril skóre stretnutia.

Pri prehre 3:4 si rozšíril osobné štatistiky a po 41 zápasoch má na konte 14 gólov a 13 asistencií. Zaknihoval aj mínusku, dvakrát ohrozil brankára.

Bodoval i tretí Slovák v akcii. Marián Studenič sa predviedol asistenciou v tretej tretine pri treťom góle Texasu, vďaka čomu si pripísal plusový bod, no ani on sa netešil z výhry. Stars podľahli Coachella Valley 3:6.

AHL - základná časť - 13. marec:

Providence - Hershey 5:3

Rochester - Toronto 3:6

Chicago - Grand Rapids 1:3

Iowa - Manitoba 4:2

Lehigh Valley - Utica 5:2

/Šimon Nemec (Utica), strelil gól, využil jednu z troch striel a zaznamenal mínusový bod/

Coachella Valley - Texas 6:3

/Marián Studenič (Texas) asistoval, dvakrát vystrelil na bránku a zaknihoval plusku/

Ontario - Calgary 3:4

/Martin Chromiak (Ontario) strelil jeden gól z dvoch striel, pridal mínusku/

Colorado - Abbotsford 2:1 sn

Tabuľka AHL

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Nemec ťahá unikátnu sériu. Strelil gól v treťom zápase po sebe