Šimon Nemec.
Šimon Nemec. (Autor: X / New Jersey Devils)
Oh my Hockey|13. feb 2024 o 06:15

Adam Ružička debutoval v drese Arizony Coyotes.

NEW YORK. Súboj dvoch Slovákov priniesol v noci z pondelka na utorok zápas medzi New Jersey Devils a Seattlom Kraken.

Radovali sa domáci "diabli" so Šimonom Nemcom v zostave. Vyhrali 3:1 vďaka presným zásahom Toffoliho, Hughesa a Mercera.

Slovenský zadák nebodoval, hoci bol ofenzívne aktívny. Odohral 19 minút a 57 sekúnd, štyrikrát vystrelil na bránku a zablokoval dve strely.

Vypracoval si výbornú príležitosť, keď sa sám spoza vlastnej bránky prekľučkoval až pred súperovho brankára Daccorda.

Gól mu nebol dopriaty. Raz ho dokonca strelil, keď zvýšil na 4:0, no rozhodcovia jeho presný zásah neuznali pre nedovolené bránenie brankárovi.

Do štatistík sa nezapísal ani Tomáš Tatar v drese Seattlu. Šlo preňho o špeciálny zápas.

Ešte v minulej sezóne totiž hrával za New Jersey. "Vždy im budem fandiť," odpovedal pred duelom na otázku, aký má vzťah ku klubu.

V drese Arizony debutoval Adam Ružička. Postavili ho do stredu štvrtého útoku medzi Alexa Kerfoota a Jasona Zuckera.

Jeho tím síce prehral 3:5, no Slovák si do štatistík pripísal plusku. Odohral 9 minút a 20 sekúnd, najmenej spomedzi hráčov "kojotov".

Jeho bývalé mužstvo Calgary Flames aj s Martinom Pospíšilom nezvládlo koniec tripu a na ľade New Yorku Rangers nestrelilo ani gól. Víťazná séria "plameňov" sa teda skončila na čísle 4.

Na brankára Igora Šesťorkina nenašli recept ani napriek 30 strelám.

V tvrdom dueli bol Pospíšil dvakrát vylúčený za hrubosť a rozdal až osem bodyčekov. Chýbal mu jeden k vyrovnaniu osobného rekordu.

+14

V celom pondelkovom programe NHL bol len jeden zápas bez slovenskej účasti. Vegas hostili Minnesotu a ich obranca Alex Pietrangelo oslavoval veľký míľnik, 1000. stretnutie v lige.

NHL - základná časť - 13. február:

New Jersey - Seattle 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 14. Toffoli (Hischier, J. Hughes), 21. J. Hughes (Haula), 25. Mercer (Meier, Hatakka) – 50. Borgen (Eberle, McCann)

Brankári: Daws 27/28 - Daccord 34/37

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 19 minút a 57 sekúnd, štyrikrát vystrelil na bránku a zablokoval dve strely/

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 12 minút a 19 sekúnd, zaznamenal dva strelecké pokusy/

NY Rangers - Calgary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 33. Cuylle (Kakko, Brodzinski), 60. Vesey

Brankári: Šesťorkin 30/30 - Markström 29/30

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 15 minút a 21 sekúnd, rozdal osem bodyčekov, odsedel si štyri trestné minúty a zablokoval strelu/

Philadelphia - Arizona 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)

Góly: 25. Frost (t.s.), 30. Konecny (Laughton), 47. Drysdale (Konecny), 51. Laughton (Sanheim, M. Staal), 59. Tippett (Konecny, Couturier) – 17. Dumba (Keller, Dermott), 28. Maccelli (Moser, Kesselring), 35. Kerfoot (Zucker, Moser)

Brankári: Ersson 20/23 - Vejmelka 29/33

/Adam Ružička (Arizona) odohral 9 minút a 20 sekúnd, pripísal si plusku a bodyček/

Vegas - Minnesota 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)

Góly: 1. Marchessault (N. Roy, Pietrangelo), 18. Amadio (Pietrangelo, Brisson), 50. Stone (Stephenson, Whitecloud) – 11. Zuccarello (Kaprizov, Hartman), 13. Eriksson Ek (Boldy, Kaprizov), 47. Rossi (Boldy, Faber), 48. Boldy (Hartman, Faber), 60. Eriksson Ek

Brankári: Hill 24/28 - Gustavsson 27/30

Tabuľky NHL

Východná konferencia

Západná konferencia

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Nemec mal na hokejke výstavný gól. Prešiel celé klzisko, zastavil ho brankár