Skvelý Černák! Ukradol prihrávku na Ovečkina a strelil gól v oslabení

Erik Černák sa teší po strelenom góle.
Erik Černák sa teší po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|31. mar 2023 o 06:51 (aktualizované 31. mar 2023 o 10:50)

Boston sa stal víťazom základnej časti NHL.

NEW YORK. Slovenský obranca Erik Černák sa zaskvel v zápase Tampy Bay proti Washingtonu Capitals. Jeho súperom bol Martin Fehérváry.

Černák zaznamenal druhý gól a šestnásty bod v sezóne. V čase 58:06 skompletizoval stav stretnutia na 5:1, keď v oslabení trafil prázdnu bránku.

Gólu predchádzala vynikajúca obranná činnosť zadáka. Vystihol prihrávku na Alexandra Ovečkina, s pukom sa rozkorčuľoval smerom do útoku.

Dokopy odohral 21 minút a 3 sekundy, strelil gól, pozbieral štyri plusové body, štyri strely na bránku, štyri bodyčeky a blok. Fehérváry na druhej strane strávil na ľade 16 minút a 26 sekúnd, zaznamenal mínusku, štyri bodyčeky a blok.

Hráči Tampy Bay zatiaľ nemajú definitívnu istotu play off, no víťazstvami v uplynulých dvoch zápasoch sa k nej výrazne priblížili.

"Musíme v tom pokračovať. Chceme byť tím, proti ktorému sa bude hrať ťažko. V nedávnych zápasoch sme hrali výborne a naďalej musíme pokračovať v eliminovaní šancí súperov," povedal útočník Anthony Cirelli.

K slovenskému súboju napokon nedošlo v zápase medzi New Jersey a New Yorkom Rangers (2:1), keďže pred brankárom "jazdcov" Jaroslavom Halákom dostal prednosť ruský gólman Igor Šesťorkin.

Tomáš Tatar odohral za Devils takmer 16 minút, počas ktorých si pripísal na konto jeden plusový bod a zaznamenal tri strely.

Hráči Bostonu dosiahli proti Columbusu už 58. víťazstvo v sezóne, o ktoré sa víťazným gólom v predĺžení (2:1 pp) postaral český útočník David Pastrňák.

Doteraz nazbierali 121 bodov a pred druhou Carolinou majú sedem zápasov pred koncom základnej časti nedostihnuteľný 18-bodový náskok.

Prezidentskú trofej, ktorá sa udeľuje od roku 1986, získali štvrtýkrát v histórii. Predtým triumfovali aj v rokoch 1990 a 2014.

"Zatiaľ je to magická sezóna," povedal tréner Jim Montgomery.

"Samozrejme, že sme hrdí na to, čo sme doteraz dosiahli. Máme za sebou mnohé zápasy a veľa tvrdej práce. Je výborné, že sa naďalej držíme nášho procesu a rastieme ako tím," povedal kapitán Patrice Bergeron.

Edmonton Oilers vyhrali na domácom ľade nad Los Angeles Kings 2:0, pričom druhý gól zápasu strelil vo vlastnom oslabení Connor McDavid.

Hviezdny Kanaďan strelil už svoj 300. gól v NHL. McDavid čakal na prekonanie tohto míľnika 563 zápasov. Spomedzi aktívnych hráčov boli rýchlejší len Alexander Ovečkin (473) a Steven Stamkos (550).

V play off nebude chýbať ani Vegas Golden Knights, ktorý si ako prvý tím Západnej konferencie zabezpečil postup do vyraďovacích bojov.

A to aj napriek prehre na ľade San Jose 3:4 po predĺžení. O víťazstve "žralokov" rozhodol Logan Couture, keď zachytil nepresnú prihrávku Alexa Pietrangela a svoj samostatný nájazd zakončil presnou strelou švihom.

"Chceli sme mať istotu čo najskôr. Teraz hráme výhodu domáceho prostredia na začiatku sérií. To však chce každý tím, takže my sa musíme sústrediť na zostávajúcich sedem zápasov," povedal útočník William Karlsson.

NHL - základná časť - 31. marec:

Boston - Columbus 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 31. Bertuzzi (Zacha, McAvoy), 61. Pastrňák (H. Lindholm, Nosek) – 9. Roslovic (L. Foudy)

Brankári: Ullmark 25/26 - Hutchinson 29/31

Montreal - Florida 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly: 2. Farrell (Evans), 59. Harvey-Pinard (Hoffman, Matheson) – 5. Lundell (Luostarinen, M. Tkachuk), 24. M. Tkachuk (Reinhart, Montour), 26. M. Tkachuk (Lundell, Ekblad), 51. Lundell, 60. M. Tkachuk (Barkov, Reinhart)

Brankári: Montembeault 25/29 - Lyon 18/20

New Jersey - NY Rangers 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 6. Haula (Hamilton, Siegenthaler), 18. Meier (J. Hughes, Hischier) – 34. Kreider (Zibanejad)

Brankári: Vaněček 24/25 - Šesťorkin 29/31

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 15 minút a 52 sekúnd, zaznamenal plusový bod, tri strely na bránku a blok/

Ottawa - Philadelphia 5:4 pp (1:0, 2:1, 1:3 - 1:0)

Góly: 11. Watson (Hamonic), 28. Stützle (B. Tkachuk, Holden), 37. Pinto (M. Joseph), 43. Giroux (Stützle, Kleven), 62. DeBrincat – 23. DeAngelo (York, Hayes), 46. York (Frost, Provorov), 50. N. Cates (Ristolainen, DeAngelo), 58. Tippett (Sanheim, Bellows)

Brankári: Talbot 7/11 - Sandström 41/46

Pittsburgh - Nashville 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 35. Zucker (Dumoulin, Malkin), 54. Guentzel (Rakell, Letang)

Brankári: Jarry 28/28 - Saros 43/45

Tampa Bay - Washington 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Góly: 10. Killorn (Sergačov, Stamkos), 20. Stamkos (Bellemare), 45. Maroon (Cirelli), 57. Maroon (Cirelli, Killorn), 59. Černák – 37. Cr. Smith

Brankári: Vasilevskij 30/31 - Kuemper 29/33

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 3 sekundy, strelil gól, pozbieral štyri plusky, štyri strely na bránku, štyri bodyčeky a blok/

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 16 minút a 26 sekúnd, zaznamenal mínusku, štyri bodyčeky a blok/

Detroit - Carolina 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 1. Kubalík (Perron, Seider), 28. Larkin (Chiasson, Perron), 60. Walman (Copp, Erne) – 21. Burns (Slavin, Fast), 25. Slavin (S. Aho II, J. Staal)

Brankári: Nedeljkovic 31/33 - Andersen 19/22

Chicago - St. Louis 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)

Góly: 31. Athanasiou (T. Johnson, T. Raddysh), 41. T. Johnson (T. Raddysh, L. Reichel), 51. Katchouk (S. Jones, C. Jones) – 25. Vrána (Saad, B. Schenn), 33. L. Brown (Faulk, Leivo), 34. Toropčenko (T. Pitlick, Faulk), 50. Kyrou (Blais, Kapanen), 59. Saad

Brankári: Mrázek 24/28 - Binnington 30/33

Edmonton - Los Angeles 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 20. E. Kane (Draisaitl, Yamamoto), 44. McDavid

Brankári: Skinner 43/43 - Korpisalo 35/37

Seattle - Anaheim 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 8. Schwartz (Borgen, Oleksiak), 11. Beniers (McCann), 56. Sprong (Schwartz, Beniers), 58. Wennberg - 39. McGinn (Grant, Silfverberg)

Brankári: Jones 18/19 - Dostál 35/38

San Jose - Vegas 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 5. Ferraro (Thrun, Bordeleau), 15. Lindblom (Ferraro, Thrun), 32. Hertl (Kaut, Peterson), 61. Couture - 17. Hague (Hutton), 22. Barbašev (N. Roy, Eichel), 51. Amadio (Stephenson, Hutton)

Brankári: Reimer 23/26 - Brossoit 21/25

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Skvelý Černák! Ukradol prihrávku na Ovečkina a strelil gól v oslabení