Z troch Slovákov nevyhral nikto. Debutový gól v NHL strelila draftová dvojka

Quinton Byfield sa raduje z prvého gólu v NHL.
Quinton Byfield sa raduje z prvého gólu v NHL. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|28. jan 2022 o 06:18

Desiatka zápasov priniesla zaujímavé míľniky.

NEW YORK. Traja Slováci nastúpili v bohatom štvrtkovom programe Národnej hokejovej ligy. Hralo sa desať stretnutí.

Zdeno Chára odohral 18 minút a 14 sekúnd pri prehre New Yorku Islanders doma proti Los Angeles Kings 2:3. Pripísal si tri hity, dva bloky, strelu na bránu a jednu mínusku.

Tomáš Tatar bol jediným hrajúcim Slovákom v drese New Jersey. Tí podľahli obhajcom titulu z Tampy Bay 2:3. Tatar strávil na ľade 12 minút a 22 sekúnd, nebodoval a nijako sa nezapísal do štatistík.

Tretí duel za sebou odohral Adam Ružička. Kým v predchádzajúcich dvoch bodoval, tento bol menej úspešný. Jeho Calgary podľahlo St. Louis 1:5. Slovenský mladík odohral 9 minút a 45 sekúnd, zapísal si dva mínusové body, jednu strelu na bránu a dve trestné minúty.

Prvý gól Byfielda

Dvojka draftu 2020 sa dočkala prvého gólu v Národnej hokejovej lige. Quinton Byfield ho strelil New Yorku Islanders.

Devätnásťročný urastený center potreboval na prvý zásah v lige desať duelov. Trafil sa v osemnástej minúte, skóre zápasu otváral po asistenciách Athanasioua a Browna.

Byfield sa stal najmladším hráčom s prvým gólom v NHL v drese Los Angeles Kings od roku 2008, keď dal svoj debutový gól Drew Doughty.

Začiatok mladíkovej kariéry poznačili zranenia, pre ktoré v ročníku 2021/22 odohral v NHL iba štyri duely, na farme ďalších jedenásť.

Míľniky

NHL si pripomenula aj zaujímavé štatistiky.

Drew Doughty odohral tisíci zápas v NHL. Celú kariéru strávil v Los Angeles. Za klub historicky odohralo viac duelov len päť hráčov, rekordérom je Dustin Brown s 1272 zápasmi.

Aleksander Barkov z Floridy zabil dve muchy jednou ranou. Gól proti Vegas bol jeho dvestým presným zásahom a zároveň päťstým bodom v NHL. Spomedzi Fínov sa na métu 500 bodov rýchlejšie ako on dostali len Jari Kurri, Teemu Selänne a Tomas Sandström.

Zápasové jubileum oslavuje i Tyler Bozak, hráč St. Louis Blues. V zámorskej profilige nastúpil na stretnutie číslo 800, oslávil ho výhrou nad Calgary.

Päťstý zápas v lige odohral útočník Winnipegu Jets, Adam Lowry.

Filip Forsberg si pripísal dvestý gól v NHL a čoskoro by sa mal posunúť na prvú priečku v histórii Nashvillu Predators. Viac v ich drese nastrieľal iba David Legwand, 210.

Hetrik Millera

J. T. Miller pravidelne dokazuje, v akej veľkej podobe hrá. Vo štvrtok si to odniesli Winnipeg Jets, Miller im nastrieľal hetrik

Góly dával v 14., 26. a 33. minúte. Vancouver jeho pričinením zdolal kanadského súpera vysoko 5:1.

NHL - základná časť - 27. január:

Florida - Vegas 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 20. Barkov (A. Lundell), 22. S. Bennett, 60. Marchment, 60. S. Bennett (Huberdeau, Barkov) – 8. Whitecloud (Janmark, Theodore)

Brankári: Knight 24/25 - Lehner 28/30

NY Islanders - Los Angeles 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 58. Barzal (Nelson, Bailey), 60. Cizikas (M. Martin, Clutterbuck) – 18. Byfield (Athanasiou, D. Brown), 40. Athanasiou (Kopitar, Doughty), 60. A. Kempe (Kopitar, T. Moore)

Brankári: Varlamov 27/29 - Petersen 23/25

/Zdeno Chára (Los Angeles) odohral 18 minút a 14 sekúnd, pripísal si tri hity, dva bloky, strelu na bránu a jednu mínusku/

Ottawa - Carolina 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 25. N. Paul, 46. Formenton (Mete, Gaudette) – 23. Stepan (Skjei, Kotkaniemi), 57. Niederreiter (Slavin, Trocheck), rozh. náj. A. Svečnikov

Brankári: Murray 27/29 - Andersen 37/39

Pittsburgh - Seattle 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 49. Malkin (Letang, Rust) – 57. McCann (Vince Dunn, Marcus Johansson), 62. A. Larsson (Wennberg, Järnkrok)

Brankári: Jarry 27/29 - Grubauer 23/24

Tampa Bay - New Jersey 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 22. Killorn (Hedman, Stamkos), 35. M. Joseph, 52. Cirelli (B. Point, Palát) – 5. Severson (Bratt), 51. J. Hughes (Bratt, Severson)

Brankári: Vasilevskij 31/33 - Gillies 32/35

/Tomáš Tatar (New Jersey) strávil na ľade 12 minút a 22 sekúnd, nebodoval a nijako sa nezapísal do štatistík/

Columbus - NY Rangers 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Góly: 6. Nyquist (Laine, Jenner), 8. Jenner (Werenski, O. Bjorkstrand), 27. Kuraly (Domi, Werenski), 33. Jenner (Laine), 58. Kuraly (Werenski, Jenner) – 2. Panarin (A. Fox, R. Lindgren), 5. Goodrow (B. Schneider, Panarin), 48. Zibanejad (Panarin, B. Schneider)

Brankári: Korpisalo 33/36 - Georgijev 14/18

Montreal - Anaheim 4:5 (0:3, 2:2, 2:0)

Góly: 22. Evans (R. Pitlick, Josh Anderson), 30. Lehkonen (M. Hoffman, Toffoli), 42. Evans (R. Pitlick), 55. Dauphin (t.s.) – 9. S. Carrick (Steel, B. Robinson), 16. Fowler (T. Terry, Shattenkirk), 18. T. Terry (Fowler, Shattenkirk), 22. Zegras (Silfverberg, Benoit), 35. Zegras (T. Terry, Drysdale)

Brankári: Primeau 6/9, Montembeault 13/15 - Stolarz 36/40

St. Louis - Calgary 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Góly: 7. Saad (B. Schenn, Krug), 14. B. Schenn (Mikkola), 30. Saad (Perron, B. Schenn), 45. Kyrou (R. Thomas, M. Scandella), 60. R. O'Reilly (Tarasenko) – 11. Backlund (Mangiapane)

Brankári: Husso 28/29 - Markström 23/28

/Adam Ružička (Calgary) odohral 9 minút a 45 sekúnd, zapísal si dva mínusové body, jednu strelu na bránu a dve trestné minúty/

Winnipeg - Vancouver 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Góly: 16. Copp (Wheeler, Dubois) – 14. J. T. Miller (Boeser, Elias Pettersson), 26. J. T. Miller (Boeser, L. Schenn), 33. J. T. Miller (Ekman-Larsson, L. Schenn), 42. Boeser (J. T. Miller, Q. Hughes), 54. Elias Pettersson (T. Myers, B. Hunt)

Brankári: Hellebuyck 28/33 - Martin 33/34

Edmonton - Nashville 3:2 sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. McDavid (Nugent-Hopkins, Nurse), 35. Bouchard (Devin Shore, D. Ryan), rozh. náj. McDavid – 6. F. Forsberg (A. Carrier, Mikael Granlund), 29. Duchene (F. Forsberg, Benning)

Brankári: Koskinen 28/30 - Saros 44/46

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Z troch Slovákov nevyhral nikto. Debutový gól v NHL strelila draftová dvojka