Martin Pospíšil padá v súboji proti Minnesote.
Martin Pospíšil padá v súboji proti Minnesote. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|15. dec 2023 o 06:46 (aktualizované 15. dec 2023 o 07:19)

V nočných zápasoch NHL nastúpili štyria Slováci.

NEW YORK. V nočných zápasoch NHL nebodoval opäť ani jeden Slovák. Adam Ružička spolu s Martinom Pospíšilom nastúpili v drese Calgary na ľade Minnesoty pri prehre 2:3 po samostatných nájazdoch.

Prvý menovaný hral len 9 minút a 14 sekúnd a pripísal si jeden hit. Bol to pre neho jubilejný stý zápas v NHL. Nazbieral v nich 39 bodov.

Pospíšil odohral viac ako trinásť minút, počas ktorých stihol rozdať šesť hitov a trikrát vystreliť na bránu. Zaujal aj po skrumáži, ktorá nasledovala po tvrdom náraze na jeho spoluhráča Kadriho. Slovák sa pustil do slovnej prestrelky s Marcusom Folignom. Počas celého zápasu hral tvrdo a bol nepríjemným súperom.

Erik Černák pomohol Tampe Bay k výhre nad Edmontonom 7:4. Bez jednej sekundy odohral 24 minút a bol druhý najvyťaženejší hráč svojho tímu. V dueli si pripísal dva hity.

Obranca Martin Fehérváry si v noci odsedel dve trestné minúty a uštedril jeden hit. Odohral pri tom 20 minút a 15 sekúnd. Jeho Washinton podľahol Philadelphii 3:4 po samostatných nájazdoch.

Zmazali päťgólové manko, ale aj tak prehrali

Zápas Toronta proti Columbusu začal omnoho lepšie pre Blue Jackets. Po druhej tretine viedli už 5:0 a vyzeralo to na jasný priebeh. "Javorové listy" ale predviedli výborný návrat, v tretej tretine strelili päť gólov a vyrovnali.

Posledné dva góly strelili v úplnom závere tretej tretiny v hre bez brankára. V oboch prípadoch sa presadil hviezdny Auston Matthews.

Napokon ale duel vyhral Columbus. Gólom v predĺžení rozhodol mladík Kent Johnson. Český obranca David Jiříček odohral prvé dvojbodové stretnutie v kariére, pripísal si dve asistencie.

Kučerov prvý na päťdesiatke

Výhru Tampy Bay na ľade Edmontonu režíroval kapitán Steven Stamkos, ktorý vôbec prvýkrát v kariére strelil štyri góly v jednom zápase.

Nikita Kučerov strelil gól a pridal dve asistencie. Najproduktívnejší hráč celej NHL sa stal prvým, ktorý dosiahol na míľnik 50 bodov. Potreboval na to 30 zápasov. Z aktívnych hráčov to v minulosti v podobnej rýchlosti dokázali len McDavid, Draisaitl a Crosby.

Rus má pred druhým J.T. Millerov z Vancouveru sedembodový náskok.

"Blesky" zdolali "olejárov" 7:4 aj napriek streleckej prevahe súpera 57:24. Podržal ich brankár Andrej Vasilevskij, ktorý si pripísal 53 úspešných zákrokov. Edmontonu sa tak skončila osemzápasová víťazná séria.

St. Louis Blues vyhrali nad Ottawou 4:2. Dočasný tréner tímu Drew Bannister si pripísal svoju prvú výhru v NHL.

Útočník Vancouveru Brock Boeser strelil pri výhre nad Floridou 4:0 už svoj 22. gól v sezóne. Stal sa piatym hráčom v histórii klubu, ktorý to dokázal v rámci prvých 30 zápasov sezóny.

NHL - základná časť - 15. december:

Philadelphia - Washington 4:3sn (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 2:1)

Góly: 23. Brink (M. Staal, Frost), 46. Farabee, 58. Tippett (Frost), rozh. náj. Brink – 23. McMichael (Protas, Mantha), 36. Wilson (D. Strome, Oshie), 50. D. Strome (Protas, Wilson)

Brankári: Ersson 27/30 - Lindgren 29/32

/Martin Fehérváry (Washington) nebodoval, pripísal si dve trestné minúty a jeden hit, odohral 20:15 min./

Toronto - Columbus 5:6pp (0:2, 0:3, 5:0 - 0:1)

Góly: 41. W. Nylander (Matthews, Lagesson), 44. Marner (Tavares, McMann), 55. McCabe (Timmins, N. Robertson), 59. Matthews (W. Nylander, Marner), 60. Matthews (Marner, Tavares) – 7. Laine (K. Johnson), 12. K. Johnson (Peeke), 29. Danforth (Provorov, Jiříček), 31. Činachov (Provorov, Jiříček), 35. J. Gaudreau (Činachov, Werenski), 64. K. Johnson (Werenski, Danforth)

Brankári: Samsonov 29/35 - Merzlikins 43/48

Detroit - Carolina 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 26. Rasmussen (Copp, Berggren) – 5. Drury (Noesen, Nečas), 32. J. Staal (Pesce)

Brankári: Husso 37/39 - Kočetkov 25/26

Minnesota - Calgary 3:2sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 2:1)

Góly: 5. Boldy, 45. Rossi (Goligoski, M. Johansson), rozh. náj. Boldy – 34. Šarangovič (E. Lindholm, Zary), 45. Coleman (Šarangovič)

Brankári: Gustavsson 35/37 - Vladař 30/32

/Adam Ružička (Calgary) nebodoval, pripísal si jeden hit, odohral 9 minút a 14 sekúnd/

/Martin Pospíšil (Calgary) nebodoval, odsedel si dve trestné minúty, pripísal si šesť hitov a tri strely, odohral 13:04 min./

St. Louis - Ottawa 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 9. Thomas (Faulk, Bučnevič), 26. Thomas (Faulk, Krug), 29. Saad (Leddy, Kapanen), 48. Bučnevič (Kyrou, Thomas) – 31. Kubalík (Batherson, Chychrun), 59. M. Joseph (Greig, Chychrun)

Brankári: Binnington 32/34 - Korpisalo 26/30

Edmonton - Tampa Bay 4:7 (0:2, 3:0, 1:5)

Góly: 22. Nurse (Nugent-Hopkins, Ryan), 28. McDavid, 31. Hyman (Bouchard, Nugent-Hopkins), 58. Nugent-Hopkins (Bouchard, McDavid) – 2. Stamkos (Paul, Point), 8. Motte (D. Raddysh, Eyssimont), 47. Stamkos (H. Fleury, Sheary), 53. Kučerov (Point, Sergačov), 55. Stamkos (Sheary), 59. Cirelli, 60. Stamkos (Kučerov, de Haan)

Brankári: Skinner 17/22 - Vasilevskij 53/57

/Erik Černák (Tampy Bay) nebodoval, pripísal si dva hity a odohral 23 minút a 59 sekúnd/

Seattle - Chicago 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Góly: 4. Yamamoto (Borgen), 18. Yamamoto (Larsson, Dunn), 25. Bjorkstrand (R. Evans), 35. Kartye (Borgen, B. Tanev), 38. Tolvanen (Gourde, Bjorkstrand), 44. McCann (R. Evans, Bjorkstrand), 44. Bellemare (Shore, Dumoulin) – 24. T. Raddysh (Beauvillier)

Brankári: Daccord 21/22 - Söderblom 17/24, Mrázek 5/5

Vancouver - Florida 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 5. Kuzmenko (Garland), 14. Joshua (Blueger), 31. Joshua, 36. Boeser (J. Miller, E. Pettersson)

Brankári: Demko 36/36 - Bobrovskij 13/17, Stolarz 1/1

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Ružička odohral stý zápas v NHL. Pospíšil sa nebál otvoriť ústa