Martin Pospíšil sa raduje z gólu. (Autor: REUTERS)
Oh my Hockey, TASR|25. feb 2024 o 06:55

V NHL debutoval štvrtinový Slovák.

NEW YORK. V Edmontone sa udial veľký hokejový sviatok. V bitke o Albertu, jednom z najemotívnejších derby súčasnej NHL, sa McDavid a spol. postavili proti Calgary Flames.

Z víťazstva sa radovali hostia. Rivala zdolali 6:3.

Jeden z gólov strelil Martin Pospíšil. Slovenský mladík skóroval v druhom zápase po sebe, v 10. minúte presným švihom zvyšoval na 2:0.

Jeho gól vošiel do histórie ako jubilejný. Bol to 1000. presný zásah Calgary proti Edmontonu Oilers v dejinách.

Pospíšil strávil na ľade 12 minút a 24 sekúnd. Pripísal strelecký pokus, blok a šesť bodyčekov. Hoci bolo v zápase množstvo potýčok a výmen názorov, ostal bez trestnej minúty.

Cestu za výhrou Flames odštartoval jeho spoluhráč z útoku Nazem Kadri v 3. minúte. Následne sa presadili Pospíšil a Hanifin. Oilers do polovice duelu znížili na 2:3, ale potom trikrát po sebe udreli Flames a stav v 57. minúte už len kozmeticky upravil Janmark.

Hlavnou hviezdou stretnutia sa stal Noah Hanifin. Obranca "plameňov" ukončil duel so štyrmi bodmi, strelil dva góly a na dva prihral.

Nastúpil aj Tomáš Tatar, ktorý skončil bez bodu už v šiestom zápase v rade. Seattle prehral proti Minnesote 2:5.

Slovenský forvard odohral 12 minút a 15 sekúnd, pripísal si dve mínusky a štyri bodyčeky.

Demek s Fehérvárym nehrali

Vegas Golden Knights nastúpili bez Jakuba Demeka. Ten si s klubom odkrútil aspoň predzápasové rozkorčuľovanie.

Z Ottawy si vezú bod za prehru 3:4 po samostatných nájazdoch. Skóre stretnutia otvoril Jonathan Marchessault, ktorý pokoril 30-gólovú métu a stal sa prvým hráčom v histórii Golden Knights s dvomi takýmito sezónami.

Washington bez zraneného Martina Fehérváryho podľahol Floride 2:3 po predĺžení. Išlo o 1400. zápas Alexandra Ovečkina v súťaži, viac ich z aktívnych hráčov má iba Ryan Suter.

Colorado prehralo na domácom ľade 3:4 proti Torontu, no určite za to nik nebude viniť Nathana MacKinnona. Hviezdny forvard pozbieral tri asistencie a natiahol sériu domácich zápasov s bodom na 28. Táto šnúra je šiesta najdlhšia v histórii NHL.

Výhru "javorových listov" zariadil hetrikom Tyler Bertuzzi. Trojgólový večer zaznamenal na svoje narodeniny, čo sa za posledných 30 rokov podarilo len štyrom hráčom vrátane Pavla Demitru v roku 2002.

Premiéra štvrtinového Slováka

Víťazný debut v NHL zažil Logan Stankoven. Jeho Dallas zvíťazil na ľade Caroliny 2:1 a udržal si pozíciu lídra Centrálnej divízie.

Debutant odohral 15 minút a 20 sekúnd, získal plusku a brankára Kočetkova ohrozil tromi strelami.

Z publika ho sledovala rodina. Tá má korene na Liptove. Stankoven je štvrtinový Slovák, čo prezrádza aj jeho priezvisko pôvodom z Liptovských Revúc.

NHL - základná časť - 25. február:

Florida - Washington 3:2pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 25. Cousins (Kulikov, Montour), 57. Verhaeghe (Montour, Barkov), 64. Forsling (Bennett) – 39. Milano (Sandin, Pacioretty), 51. Wilson (D. Strome, Carlson)

Brankári: Stolarz 22/24 - Lindgren 26/29

Colorado - Toronto 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Góly: 3. Lehkonen (MacKinnon, Makar), 12. Cogliano (MacKinnon, Rantanen), 45. Rantanen (MacKinnon, Byram) – 14. Bertuzzi (Marner, W. Nylander), 35. Bertuzzi (W. Nylander, Domi), 37. Marner (Knies, Brodie), 58. Bertuzzi (W. Nylander, Matthews)

Brankári: Georgijev 26/30 - Samsonov 26/29

Ottawa - Vegas 4:3sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 29. Chabot (M. Joseph, Giroux), 39. Batherson (B. Tkachuk, Norris), 46. Norris (Chabot), rozh. náj. Stützle – 6. Marchessault (W. Karlsson), 24. Stephenson (Theodore, Marchessault), 59. Stephenson (W. Karlsson)

Brankári: Forsberg 26/29 - Thompson 30/33

Vancouver - Boston 3:2pp (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 53. Boeser (Zadorov, J. Miller), 59. Hronek (J. Miller, E. Pettersson), 62. Boeser (J. Miller, Q. Hughes) – 26. J. Boqvist (Brazeau), 32. Heinen (Frederic, Geekie)

Brankári: Demko 20/22 - Swayman 36/39

Carolina - Dallas 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 23. S. Aho II (Fast) – 17. J. Robertson (Heiskanen, Pavelski), 29. W. Johnston (Benn, Heiskanen)

Brankári: Kočetkov 14/16 - Oettinger 20/21

Edmonton - Calgary 3:6 (1:3, 1:2, 1:1)

Góly: 19. Hyman (McDavid, Bouchard), 25. Hyman (Draisaitl, McDavid), 57. Janmark – 3. Kadri (Duehr, Hanifin), 10. Pospíšil (Zary, Pachal), 16. Hanifin (Backlund, Huberdeau), 32. Dr. Hunt (Huberdeau, Kylington), 35. Hanifin (Zary, R. Andersson), 53. Coleman (Mangiapane)

Brankári: Skinner 25/30 - Vladař 32/35

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 12 minút a 24 sekúnd, pripísal si gól, strelecký pokus, blok a šesť bodyčekov/

San Jose - Nashville 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 42. Granlund (Emberson), 50. Zadina (Rutta) – 11. Sherwood (McCarron, Josi), 39. F. Forsberg (Novak, Nyquist), 44. Sherwood (A. Carrier), 60. Nyquist

Brankári: Kähkönen 31/34 - Saros 23/25

Seattle - Minnesota 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Góly: 1. Dunn (McCann, Beniers), 47. Eberle (Larsson) – 5. M. Johansson (Zuccarello, Middleton), 14. Kaprizov (Zuccarello, Hartman), 22. Boldy (Kaprizov, Zuccarello), 23. Kaprizov (Eriksson Ek, Faber), 27. Mermis (Zuccarello, Dewar)

Brankári: Daccord 9/13, Grubauer 17/18 - Fleury 29/31

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 12 minút a 15 sekúnd, pripísal si dve mínusky a štyri bodyčeky/

Los Angeles - Anaheim 3:2sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 16. Fiala (Kempe, Doughty), 35. Doughty (Kempe, Fiala), rozh. náj. Moore – 10. Silfverberg (R. Strome, Fowler), 30. Carrick (Henrique)

Brankári: Rittick 22/24 - Gibson 48/50

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Pospíšil skóroval v druhom zápase po sebe. Navždy sa zapísal do histórie Calgary