Nemec vyrovnal historický rekord a bol hviezdou zápasu. Opäť skóroval

Šimon Nemec v drese tímu AHL Utica Comets.
Šimon Nemec v drese tímu AHL Utica Comets. (Autor: Daniel DeLoach/ twitter)
Oh my Hockey|12. mar 2023 o 08:19

Okrem Nemca skóroval aj Kelemen.

NEW YORK. Šimon Nemec pridal po hviezdnom dueli proti Belleville skvelé vystúpenie aj proti Wilkes-Barre/Scranton Penguins. Zo zápasu proti farme Pittsburghu Penguins si odniesol gól.

Strelil ho už v tretej minúte, keď dokonale využil zakrytý výhľad súperovho brankára.

Išlo už o jeho ôsmy gól v sezóne. Vďaka tomu vyrovnal historický rekord klubu v počte gólov obrancu do 19 rokov, ktorý stanovil Slava Vojnov v ročníku 2008/09.

Nemca vyhlásili za tretiu hviezdu duelu. Okrem gólu zaznamenal aj dva plusové body, dvakrát vystrelil na bránku.

Gólovo sa presadil aj jeho krajan Miloš Kelemen. Pri prehre 3:5 s Milwaukee znižoval v druhej tretine na 1:3.

Do bodovania sa nezapísal Marián Studenič. Pri výhre Texasu 4:2 nad Coachella Valley si odsedel štyri trestné minúty a trikrát vystrelil.

Pavol Regenda bol na ľade pri výhre San Diega 4:2 nad Hendersonom. Zaznamenal štyri trestné minúty a strelu na bránku

AHL - základná časť - 11. marec:

Charlotte - Bridgeport 3:4 sn

Utica - Wilkes-Barre/Scranton 4:1

/Šimon Nemec (Utica), strelil gól, zaznamenal dve strely na bránu a dva plusové body/

Grand Rapids - Cleveland 2:3 sn

Iowa - Manitoba 5:2

Milwaukee - Tucson 5:3

/Miloš Kelemen (Tucson) si do štatistík pripísal gól, plusový bod, päť striel a dve trestné minúty/

Tabuľka AHL

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Nemec vyrovnal historický rekord a bol hviezdou zápasu. Opäť skóroval