Jakub Demek v drese Vegas Golden Knights.
Jakub Demek v drese Vegas Golden Knights. (Autor: REUTERS)
Oh my Hockey|17. mar 2024 o 07:40

Hviezdami zápasov sa v AHL stali až traja Slováci.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Jakub Demek odohral prvý dvojgólový zápas v AHL. Pomohol k triumfu Hendersonu 7:3 nad Abbotsfordom.

Prvý presný zásah si pripísal už v 10. minúte. Svoj tím poslal po prvý raz do vedenia, keď dorazil puk spred bránky.

Po druhý raz sa presadil v druhom dejstve. Hendersonu dal pokoj na hokejky presným švihom a zvýšením na 4:1.

Slováka vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Ujali sa obe jeho strely na bránku.

"Každý zápas je pre nás ako finále. Chceme bojovať, držať sa systému a robiť správne veci," povedal po stretnutí. Henderson potrebuje vyhrávať, aby si udržal šancu na play-off.

Druhou hviezdou zápasu sa stal aj Miloš Kelemen, ktorého Tucson zvíťazil nad Texasom 4:1.

Zaznamenal tri body za gól a dve asistencie. Raz vystrelil na bránku, odsedel si menší trest a pridal tri plusky.

Jeho spoluhráč Patrik Koch si rozšíril štatistiky o asistenciu pri víťaznom presnom zásahu Onyebuchiho.

Dlhé štrnásť zápasov trvajúce čakanie na bod ukončil junior Adam Sýkora gólom proti Utice.

Aj jeho vyhlásili za tretiu hviezdu stretnutia. Pozbieral plusku a tri strely. Hartford však prehral 2:4.

Jediným Slovákom bez bodu bol útočník Martin Chromiak. Jeho Ontario utrpelo prehru 0:4 na ľade Bakersfieldu.

AHL - základná časť - 17. marec:

Toronto - Rochester 7:3 (0:0, 3:3, 4:0)

Charlotte - Springfield 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Hartford - Utica 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

/Adam Sýkora (Hartford) strelil gól, pridal k nemu plusku a tri strely, stal sa treťou hviezdou/

Belleville - Bridgeport 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Hershey - Syracuse 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Providence - Lehigh Valley 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Grand Rapids - Iowa 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Chicago - Manitoba 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)

Rockford - San Jose 4:3pp (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)

San Diego - Milwaukee 2:3 (1:1, 1:0, 2:0)

Tucson - Texas 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

/Miloš Kelemen (Tucson) si pripísal gól a dve asistencie, raz vystrelil na bránku, odsedel si menší trest a pridal tri plusky, stal sa druhou hviezdou/

/Patrik Koch (Tucson) zaznamenal asistenciu a plusku/

Colorado - Calgary 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Abbotsford - Henderson 3:7 (1:3, 0:2, 2:2)

/Jakub Demek (Henderson) strelil dva góly z dvoch striel, stal sa druhou hviezdou zápasu/

Bakersfield - Ontario 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

/Martin Chromiak (Ontario) zaznamenal mínusku, dve strely na bránku a dve trestné minúty/

Tabuľky AHL

Západná konferencia:

Východná konferencia:

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»VIDEO: Demek chce späť do NHL. Po prvý raz strelil dva góly, bol hviezdou zápasu