Vymiešal brankára a strelil krásny gól. Tatar zažiaril

Tomáš Tatar strieľa úvodný gól v zápase New Jersey Devils a Columbusu Blue Jackets (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|7. jan 2022 o 06:26

V akcii boli štyria Slováci.

NEW YORK. V New Jersey sa to na Troch kráľov opäť hemžilo Slovákmi v domácich farbách. Z nich zažiaril Tomáš Tatar.

Útočník režíroval výhru Devils nad Columbusom 3:1 gólom a asistenciou. Hlavne jeho presný zásah potešil oko nejedného diváka. Išlo o jeho ôsmy presný zásah v sezóne.

Tatar odohral 14 minút a 57 sekúnd, strelil gól a pridal asistenciu, získal dva plusové body, trikrát strieľal na bránu a zblokoval dve strely.

Jeho kolega obranca Christián Jaroš odohral 9 minút a 26 sekúnd, na konte mal dve trestné minúty, dva hity a zblokoval strelu.

Nepríjemné spomienky na duel bude mať Marián Studenič. Ten odohral iba 6 minút a 4 sekundy, pripísal si mínusku, hit a blok. Bol na ľade pri jedinom góle súpera.

Erik Černák bol pri výhre Tampy Bay 4:1 nad Calgary. Odohral 17 minút a 52 sekúnd, pripísal si dva plusové body, dve strely na bránu, dve trestné minúty a štyri hity.

Voráčkova tisícka

Český útočník Columbusu Blue Jackets Jakub Voráček sa stal jediným stále aktívnym českým hokejistom s tisíc zápasmi v NHL.

Nastúpil na duel proti New Jersey. Pri prehre 1:3 nebodoval.

V kariére nastúpil jeden z najlepších českých hokejistov súčasnosti len za dva kluby. Vo Philadelphii odohral 727 zápasov, v Columbuse 273.

Prvý zápas, prvý gól

Debut v NHL si vo štvrtok pripísali mladíci Matt Boldy a Marco Rossi. Prvý menovaný ho okorenil gólom, a nie hocijakým - rovno víťazným.

Minnesota Wild vyhrali na ľade Bostonu Bruins 3:2.

Boldyho gól prišiel v druhej tretine po peknej akcii. Dostal prihrávku pred modrou čiarou, následne si vymenil puk s Marcusom Folignom a zavesil do Swaymanovej brány.

Dva hetriky

Trojgólové predstavenie predviedli dvaja hráči.

Vysoké víťazstvo Colorada nad Winnipegom 7:1 zariadil aj hetrik kapitána Gabriela Landeskoga. Pre švédskeho útočníka išlo o štvrtý hetrik v kariére.

Vôbec po prvý raz zažil pocit hetriku v NHL Johan Larsson. Útočník Arizony výraznou mierou prispel k výhre "kojotov" nad Chicagom Blackhawks 6:4.

NHL - základná časť - 6. január:

Boston - Minnesota 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Góly: 7. T. Hall (M. Reilly, Haula), 36. B. Marchand (Bergeron) – 16. Kaprizov (Zuccarello, K. Fiala), 17. N. Sturm (J. Brodin, Dewar), 33. Boldy (M. Foligno, J. Brodin)

Brankári: Swayman 27/30 - Kähkönen 36/38

Buffalo - San Jose 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Góly: 28. J. Skinner (V. Olofsson), 59. Girgensons (Tage Thompson, Dahlin) – 13. Nieto (Cogliano, Bonino), 14. T. Meier (Hertl, M. Ferraro), 18. Hertl (Barabanov)

Brankári: Luukkonen 18/21 - Hill 37/39

New Jersey - Columbus 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 1. Tatar (Bratt, J. Hughes), 42. Bratt (J. Hughes, Bastian), 59. J. Hughes (Tatar, Graves) – 5. Domi (Gavrikov, Sillinger)

Brankári: Blackwood 31/32 - Korpisalo 25/27

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 57 sekúnd, strelil gól a pridal asistenciu, získal dva plusové body, trikrát strieľal na bránu a zblokoval dve strely/

/Christián Jaroš (New Jersey) odohral 9 minút a 26 sekúnd, na konte mal dve trestné minúty, dva hity a zblokoval strelu/

/Marián Studenič (New Jersey) odohral 6 minút a 4 sekundy, pripísal si mínusku, hit a blok/

Philadelphia - Pittsburgh 2:6 (0:3, 1:0, 1:3)

Góly: 29. Atkinson (Farabee, Laughton), 53. Lindblom (Frost, MacEwen) – 13. Rust (Letang, Crosby), 15. Rust (Rodrigues), 17. Guentzel (Letang, Dumoulin), 49. Rodrigues (Kasperi Kapanen), 51. Guentzel (Crosby, Rust), 52. Boyle (Marino)

Brankári: Hart 26/32 - Jarry 18/20

Tampa Bay - Calgary 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 33. Perry (Bellemare, Hedman), 43. B. Point (Kučerov, McDonagh), 51. Palát (Kučerov), 51. Killorn (Stamkos, McDonagh) – 56. D. Dubé (Monahan, Kylington)

Brankári: Vasilevskij 26/27 - Vladař 29/33

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17 minút a 52 sekúnd, pripísal si dva plusové body, dve strely na bránu, dve trestné minúty a štyri hity/

Dallas - Florida 6:5 sn (1:1, 3:3, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. M. Raffl (J. Klingberg, Faksa), 22. Gurianov (Jamie Benn, M. Heiskanen), 34. J. Robertson (J. Klingberg, Pavelski), 34. Seguin (Gurianov), 47. Jamie Benn (Gurianov), rozh. náj. Pavelski – 9. Barkov (Huberdeau, Ekblad), 21. Barkov (Ekblad, A. Lundell), 25. Hörnqvist (Forsling, Gudas), 38. Weegar (Luostarinen, Hörnqvist), 60. Huberdeau (Ekblad, Barkov)

Brankári: Holtby 37/42 - Bobrovskij 31/36

Arizona - Chicago 6:4 (2:0, 1:2, 3:2)

Góly: 4. Mayo (Gostisbehere, Galchenyuk), 20. Johan Larsson (J. Moser, Gostisbehere), 30. T. Boyd (Kessel, J. Moser), 44. Keller (T. Boyd), 45. Johan Larsson (T. Boyd, Kessel), 60. Johan Larsson (Crouse, Keller) – 21. Dach (Kurashev, C. Murphy), 26. Entwistle (J. Toews, de Haan), 47. J. Toews (McCabe, R. Stillman), 54. DeBrincat (D. Strome, P. Kane)

Brankári: Vejmelka 32/36 - Fleury 20/25

Colorado - Winnipeg 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Góly: 17. Kadri (E. Johnson, Burakovsky), 26. Landeskog (Rantanen, MacKinnon), 31. Rantanen (MacKinnon, Landeskog), 36. Landeskog (MacKinnon, D. Toews), 53. MacKinnon (Girard, Byram), 58. Landeskog (Rantanen, MacKinnon), 60. Byram (E. Johnson, Burakovsky) – 3. Scheifele (Copp, Pionk)

Brankári: Kuemper 34/35 - Hellebuyck 35/42

Vegas - NY Rangers 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 19. Marchessault (R. Smith, N. Roy), 29. Mark Stone (Dadonov, Stephenson), 34. Janmark (Kolesar, B. Hutton), 43. B. Howden (Patrick, Coghlan), 53. Marchessault (R. Smith) – 21. Kreider (Zibanejad, Kakko)

Brankári: Lehner 18/19 - Georgijev 30/35

Los Angeles - Nashville 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Góly: 30. D. Brown, 51. Frk (Doughty) – 4. F. Forsberg (Josi, Mikael Granlund), 20. Duchene (F. Forsberg, Josi), 23. Luff (McCarron, Cousins), 59. Trenin (Jeannot)

Brankári: Quick 16/19 - Saros 46/48