Špekulácie sa potvrdili. Liptovský Mikuláš má nového trénera

Tréner Peter Mikula. (Autor: TASR/Oliver Ondráš)
TASR, SITA|25. jan 2022 o 13:25

Nahradí skúseného Milana Jančušku.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Novým trénerom hokejistov Liptovského Mikuláša sa stal Peter Mikula. Na striedačke Liptákov vystriedal Milana Jančušku aj s jeho asistentom Pavlom Paukovčekom. Klub o tom informoval na svojom webe.

O odvolaní Jančušku sa hovorilo už pred nedeľňajším zápasom s Prešovom, v ktorom Liptáci uspeli 2:1 po predĺžení. Televízia Markíza prišla aj s menom jeho potenciálneho nástupca, čo sa napokon aj potvrdilo.

"Ide o úspešnú a zohranú trénerskú dvojicu, ktorá posledné sezóny potvrdzovala svoje znalosti a kvality na striedačke HK Poprad, keď sa v minulom ročníku dostali v play-off až do finálovej série.

Touto cestou sa chceme poďakovať Milanovi Jančuškovi a Pavlovi Paukovčekovi za odvedenú prácu v našom klube," napísalo vedenie MHK 32 Liptovský Mikuláš k aktuálnej trénerskej zmene.

Mikula bol do začiatku novembra koučom Popradu, klub s ním ukončil spoluprácu po sérii negatívnych výsledkov. Liptovský Mikuláš je štvrtým mužstvom Tipos extraligy, ktoré v tejto sezóne vymenilo trénera.

Pred výmenou Jančušku za Mikulu pristúpili k rovnakému kroku v Poprade (Mikula – Corey Neilson), Banskej Bystrici (Tuukka Poikonen – Ivan Droppa – Antti Karhula) a Trenčíne (Ján Pardavý – Tero Lehterä).

Liptáci sú v tabuľke na poslednom mieste s päťbodovou stratou na jedenáste Nové Zámky. Odohrali pritom o tri stretnutia viac ako ich konkurent.

Súvisiace články

Najčítanejšie
Najnovšie
4 hod
24 hod
7 dní
    Nachádzate sa tu: