Hokejisti Banskej Bystrice.
Hokejisti Banskej Bystrice. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|22. okt 2021 o 19:48 (aktualizované 23. okt 2021 o 00:17)

Prešov po dlhšej dobe naplno zabodoval.

BRATISLAVA. Hokejisti Nitry si držia prvú priečku v tabuľke aj po 10. kole Tipos extraligy. Vo víťaznom ťažení ich nezastavili ani krajskí rivali z Nových Zámkov.

Hráči spod Zobora vyhrali 3:2 po predĺžení a víťaznú šnúru natiahli už na šesť stretnutí. O rozhodnutie sa postaral v 62. minúte v presilovej hre Tomáš Hrnka. Nitrania vedú o bod pred Slovanom.

Regionálne derby naopak nezvládli Michalovce, ktoré nestačili na Prešov 1:4 na domácom ľade a ukončili štvorzápasovú víťaznú sériu.

Šarišania si naopak pripísali plný bodový zisk po štyroch prehrách. Naďalej sú poslední, no už iba s mankom jedného bodu na Spišskú Novú Ves.

Košičania si pripísali prvé víťazstvo vonku, keď uspeli na ľade Spišiakov hladko 7:1. Banská Bystrica zvíťazila na ľade Liptovského Mikuláša 4:2, keď všetky góly strelila v záverečnej tretine.

Tipos extraliga - 10. kolo

Liptovský Mikuláš - Banská Bystrica 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)

Góly: 11. Kriška (Hovorka, Obdržálek), 39. Varttinen (Hovorka, Šepelev) - 47. Žiak (Ihnačák), 51. Šoltés (Žiak). 54. Berger (Fossier, Crevier), 56. Fossier (Šoltés)

Rozhodovali: Goga, Krajčík - M. Orolin, Kacej

vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0

750 divákov

Liptovský Mikuláš: Vošvrda – Ventelä, Varttinen, Mezovský, Šepelev, Ilenčík, Kurali, Nemec – Kriška, Hovorka, Obdržálek - Michalík, Walega, Jurík - Matúš Paločko, Urban, Uhrík – Haluška, S. Petráš, Kalousek - Dunčko

Banská Bystrica: Belányi - Breton, Boldižár, Žiak, Crevier-Morin, Ďatelinka, Bdžoch - Gabor, Ihnačák, Šoltés - Fossier, Berger, Ščerbak - Fafrák, Bubela, Mistele - Výhonský, Tamáši, Kabáč

Hlasy po zápase

Milan Jančuška, tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš: "Musím objektívne povedať, že súper bol od začiatku zápasu lepší. Mal lepší pohyb, bol agresívnejší, vyhrával osobné súboje. Brankár Vošvrda nás držal v prvých dvoch tretinách.

Po nich sme vyhrávali 2:0, no po hrubých chybách sme si to nedokázali postrážiť. Škoda, že za stavu 2:1 nedal Marek Hovorka gól po tom, čo išiel sám na brankára. Keby sme dali tretí gól, určite by sme dnes bodovali. Nepodali sme však optimálny výkon k tomu, aby sme si dnes zaslúžili body."

Ivan Droppa, asistent trénera HC ´05 Banská Bystrica: "Sme veľmi radi, že sme konečne bodovali za tri body. V prvej aj druhej tretine bola pre nás bránka domácich zakliata, nemohli sme dať gól. V tretej sme to bojovnosťou, za ktorú chcem pochváliť celé mužstvo, dokázali vyhrať."

Michalovce - Prešov 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: Góly: 18. Mudrák (Cameranesi, Keränen) – 23. Vas (Růžička), 29. Bača (V. Fekiač, Charbonneau), 33. Charbonneau (Šimun), 45. Bača (Šimun, Turan)

Rozhodovali: Snášel, Štefik - Jurčiak, Ordzovenský

vylúčení: 8:5 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

646 divákov

HK Dukla Ingema Michalovce: Kaarlehto - Bokroš, Macejko, Pavlin, Stripai, Mudrák, Valtola, Ťavoda - Žitný, Cameranesi, Keränen - Fournier, Erkinjuntti, Kukuča - Regenda, Suja, Galamboš - Mašlonka, Tibenský, Chalupa

HC GROTTO Prešov: Bespalov - Rajnoha, Bakala, Růžička, F. Fekiač, Turan, Bača, Lalík - Charbonneau, Čacho, Krasničan - Sýkora, Vas, Nauš - Jokinen, Zagrapan, Magdolen - Šimun, V. Fekiač, Klíma - Miškuf

Tomek Valtonen, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: "V hokeji je dôležitá príprava a ak mám byť úprimný, tak na tento zápas sme neboli pripravení. Neviem, či chlapci pozerali tabuľku a videli, že je Prešov poslední, no ja som vedel, že je to silný tím.

Jeho hráči tvrdo pracujú, videli sme to aj v zápasoch Slovenského pohára. Spravili sme veľa vylúčení z nedisciplinovanosti. Niekedy prehráte napriek veľkej snahe, no naša dnešná snaha nebola veľká."

Ernest Bokroš, tréner HC GROTTO Prešov: "Pre nás je toto víťazstvo dôležité najmä po mentálnej stránke. Vonku sme totiž odohrali veľmi zlé stretnutia. Domáce zápasy sme mali dobré, ale vonku sme nebodovali. Verím, že nám toto víťazstvo pomôže po všetkých stránkach."

Nitra - Nové Zámky 3:2 pp (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 13. Baláž (Mezei), 32. Buček (Hrnka, Tvrdoň), 62. Hrnka (Buček, Tvrdoň) - 4. Šiška (Barto, T. Varga), 20. Farley (Jackson)

Rozhodovali: Orolin, Jobbágy - Stanzel, Šoltés

vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0

1616 divákov

Nitra: O’Connor - Raskob, Mezei, Š. Nemec, Švarný, Vitáloš, Bodák - Tvrdoň, Hrnka, R. Varga - Buček, Holešinský, Krivošík - Bajtek, Baláž, Molnár - Drábek, A. Sýkora, Volko - Múčka

Nové Zámky: Engstrand – Bull, Hatala, Holenda, Ligas, Reini, Roman, Knižka, Šeliga – Farley, Jackson, Števuliak – Barto, Šiška, T. Varga – Klempa, Langkow, Mišiak – Kurbatov, Ondrušek, Hrabčák

Dušan Milo, asistent trénera Nitry: "Zápas nebol podľa našich predstáv. Súpera sme nechali ísť do vedenia a museli sme doháňať skóre. Paradoxne, v hre nás udržali oslabovky, keď sme sa donútili hrať na 100%. V hre 5 na 5 to už bolo horšie a na strely sme výrazne prehrali.

V tejto hernej činnosti to bolo biedne a to musíme hráčom prízvukovať. Sme radi za body, zároveň musím chlapcov pochváliť hlavne za oslabenia a výborne nám zachytal brankár."

Gergely Majoross, tréner Nových Zámkov: "Takýto zápas sa mi ťažko hodnotí, je to podobný scenár z tých predošlých. Hrali sme výborne a určite sme si vypracovali viac príležitostí ako súper, ale strelili sme málo gólov. Snažím sa vštepiť hráčom, že mnoho vecí urobíme dobre a musíme si zobrať z tohto zápasu tie dobré veci."

Spišská Nová Ves - Košice 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

Góly: 59. Štrauch (Atwal, Tyczynskí) - 2. Lapšanský (Belluš), 18. Paršin (Chovan), 30. Pereskokov (Jokeľ), 33. Pherson (Slovák), 37. Tansey (Chovan, Paršin), 45. Rogoň (Belluš), 49. Milý (Havrila, Jokeľ)

Rozhodovali: Žák, Konc st. – Junek, Crman

vylúčení: 8:4, navyše: Petgrave (SNV) 10+DKZ OT, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Spišská Nová Ves: Melicherčík (23. Surak) – Petgrave, Atwal, Romaňák, Ordzovenský, Česánek, Chovan, M. Malina, Olejník - Džugan, Černý, Kuru - Vrábeľ, Halama, Rapáč – Štrauch, Tyczynskí, Ščurko – Hamráček, Vartovník, Tomala

Košice: Riečický – Saucerman, Šedivý, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Parshin – Lapšanský, Rogoň, Belluš – Milý, Havrila, Jokeľ

Miroslav Mosnár, tréner HK Spišská Nová Ves: "Ťažšie sa mi hodnotí dnešný zápas. Určite nás naštrbil prvý gól, psychika išla dole. Súper hral dobre, my sme hrali staticky. Pri dorážkach sme boli málo razantní, súper nám dal lekciu z koncovky. Do nedele musíme dať dohromady kabínu."

Kalle Kaskinen, tréner HC Košice: "Mali sme veľmi dobrý začiatok zápasu. Strelili sme rýchly gól, musím vyzdvihnúť koncentráciu počas celého zápasu, ako aj pohyb hráčov. Náš dobrý výkon podporil aj brankár, vždy keď sme ho potrebovali, bol tam. Som rád, že sme dokázali hrať celých 60 minút."

Zvolen – Trenčín 4:3 (4:0, 0:1, 0:2)

Góly: 4. Ully (Török, Meliško), 9. Krieger (Hain, Török), 11. Saracino (Csányi), 16. Gubančok (Saracino, Ďuriš) – 27. Tybor, 50. Honzek, 60. Bezúch (Mikyska)

Rozhodovali: M. Korba, Moller – Hajnik, Janiga

vylúčení na 2 min: 8:11, vyššie tresty: Krieger 5+DKZ za napadnutie, Kotvan DKZ za opustenie striedačky – Crinon 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

812 divákov

Zvolen: Rahm – Kotvan, Hain, Kubka, Hraško, Roy, Meliško – Jedlička, J. Mikúš, Zuzin – Saracino, Marcinek, Csányi – Török, Krieger, Ully – Chlepčok, Gubančok, Ďuriš

Trenčín: Bowns (21. M. Valent) – Starosta, E. Švec, Lemcke, Kudla, Nemčík, Cricon, Urban – Minárik, J. Švec, Beták – Tybor, Mikyska, Bezúch – M. Valach, L. Paukovček, Honzek – Krajčovič, Rehuš, Krajč

Andrej Kmeč, asistent trénera HKM Zvolen: "Mali sme dobre rozohraný zápas po prvej tretine, no potom sa začala hra kúskovať početnými vylúčeniami, najmä v tretej tretine toho bolo priveľa. Ale sme radi, že sme duel dokázali dohrať víťazne. Objavili sa tam i veci, ktoré nám to skomplikovali, ale tri body zostali doma, za čo treba chalanom poďakovať. V závere sa viac nehralo ako hralo, nebolo to jednoduché, ťažko sa k tomu vôbec vyjadrovať."

Nikolas Gubančok, strelec víťazného gólu Zvolena: "Nečakal som, že môj gól na 4:0 bude napokon víťazný, ale dôležité je víťazstvo. Dali sme viac gólov než súper a to rozhodlo. Chýbalo nám dnes od druhej tretiny lepšie korčuľovanie, Trenčín nás prekorčuľoval, mali sme slabú aktivitu, no i napriek tomu sme to zvládli. Našťastie nám v prvej tretine napadali góly. Potom nám to už nešlo. Hlavné je však, že sme si výsledok ustrážili."

Ján Pardavý, trénera Trenčína: "Videli sme dobrý zápas z oboch strán. Nemyslím si, že sme si dnes zaslúžili prehrať. O výsledku žiaľ rozhodla prvá štvrtina, v ktorej sme inkasovali štyrikrát. Urobili sme tam chyby a za každú jednu sme doplatili gólom v našej sieti. Brankár za to nemohol. Po prvej tretine sme si povedali, že treba v našej hre pokračovať, nerobiť už chyby, byť viac agresívnejší pred bránkou.

Rovnako agresívnejší po vhadzovaniach, aby sme boli nepríjemní v našom pásme, čo sa nám darilo. Náskok súpera však bol príliš veľký, aby sme ho stiahli, hoci pri troške šťastie sa to mohlo podariť. Záver bol príliš dlhý, boli tam zvláštne rozhodnutia, veľa sporných situácií, ale bližšie sa k tomu vyjadriť nemôžem."