Duel ofenzívnych tímov nesklamal. Pod Zoborom padlo dvanásť gólov

Obranca Slovana Juraj Valach (vľavo) v tvrdom súboji s Martinom Volkom.
Obranca Slovana Juraj Valach (vľavo) v tvrdom súboji s Martinom Volkom. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|6. jan 2022 o 17:22 (aktualizované 6. jan 2022 o 21:43)

Hetrikom sa blysol americký útočník Andrew Yogan.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava uspeli vo svojom úvodnom zápase v roku 2022. V rámci duelu 49. kola Tipos extraligy zvíťazili na ľade Nitry 7:5.

Pod Zoborom sa stretli ofenzívne ladené mužstvá. V predošlých štyroch vzájomných zápasoch padlo dokopy 32 gólov a trikrát sa tešil z víťazstva Slovan.

Rolu mierneho favorita potvrdil aj tentokrát, hoci na začiatku druhej tretiny prehrával 1:2. Zaskveli sa najmä zámorskí útočníci - Američan Andrew Yogan pridal k hetriku jednu asistenciu a Kanaďan Brant Harris mal bilanciu 2+1.

V drese domácich dvakrát skóroval Samuel Buček, ale na body to nestačilo. Tešiť ho môže aspoň fakt, že momentálne je najlepším strelcom Tipos extraligy. V doterajšom priebehu sezóny strelil už osemnásť gólov.

Po piatich prehrách s hrozivým skóre 7:31 sa dočkali víťazstva hráči Liptovského Mikuláša. V súboji proti Banskej Bystrici zvíťazili 5:2.

Zverenci skúseného trénera Milana Jančušku ťažili z fantastického úvodu zápasu. V piatej minúte viedli 4:0, pričom dvoma gólmi vyhnali 20-ročného Filipa Belányiho z bránky už po 43 sekundách.

Po prvej tretine viedli Liptáci 5:1 a vo zvyšnom priebehu duelu sa hostia zmohli už len na kozmetickú úpravu skóre zásluhou obrancu Jakea Cardwella.

Veľmi dobrú domácu formu potvrdili Prešovčania, ktorí na domácom ľade zdolali Spišskú Novú Ves 3:2. Od 24. októbra 2021 prehrali doma len jeden z ôsmich súťažných zápasov, keď nestačili na Poprad.

Hráči Spišskej Novej Vsi si po troch víťazstvách nad Prešovom robili zálusk aj na štvrtý úspešný výsledok. Prvú tretinu ale prehrali 0:2 a hoci v ďalšom priebehu strelili dvakrát kontaktný gól, vyrovnať skóre už nedokázali.

V záverečnom zápase štvrtkového programu viedli Košice po dvoch tretinách nad Michalovcami 1:0, ale posledné dejstvo nezvládli. Domáci gólmi Pavla Regendu a Andreja Kukuču otočili skóre a ich výhru neskôr spečatil Žiga Pavlin.

Tipos extraliga - 49. kolo:

Nitra - Slovan Bratislava 5:7 (1:1, 2:3, 2:3)

Góly: 15. Švarný (Buček, Baláž), 22. Varga (Hrnka, Rockwood), 33. Buček (Hrnka, Rockwood), 47. Buček, 60. Hrnka (Rockwood, Švarný) - 5. Yogan (Haščák, Harris), 23. Preisinger (Gachulinec, Beňo), 28. Yogan (Haščák, MacKenzie), 36. Harris (Belluš, Kytnár), 42. Haščák (Yogan, Rapuzzi), 49. Harris, 55. Yogan (Haščák).

Rozhodovali: Korba, Žák - Beniač, Valo, vylúčení: 4:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Nitra: Honzík - Mezei, Š. Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Pupák - Buček, Baláž, Holešinský - A. Sýkora, Rockwood, Hrnka - Tvrdoň, Bajtek, R. Varga - Múčka, Šramaty, Volko - Molnár

Slovan: Hlavaj - Breton, MacKenzie, Golian, Gachulinec, Maier, Valach, Beňo, Královič - Yogan, Rapuzzi, Haščák - Gašpar, Harris, Jääskeläinen - J. Sukeľ, Kytnár, Belluš - Šotek, Preisinger, Bezák

Prešov - Spišská Nová Ves 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 2. Welychka (A. Nauš, Čacho), 10. Michnáč (Rajnoha, Šimun), 29. T. Nauš (Glazkov, Klíma) - 22. Petgrave (Štrauch), 54. Romaňák (Beaudry, Ščurko).

Rozhodovali: Štefik, Goga - Stanzel, Staššák, vylúčení: 8:7 na 2 min., navyše Ťavoda (Preš.) 5 min.+DKZ za vrazenie na mantinel presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Prešov: Bespalov - Lalík, Rajnoha, F. Fekiač, Růžička, Turan, Glazkov, Ťavoda - Klíma, Zagrapan, A. Nauš - Žilka, Šimun, Michnáč - Welychka, Čacho, T. Nauš - Sýkora, Vas, Lialka

Spišská Nová Ves: Surák - Petgrave, Atwal, Beaudry, Romaňák, Chatrnúch, Malina, Česánek - Giľák, Salituro, Ščurko - Rapáč, Rauter, Kuru - Ďžugan, Vrábeľ, Štrauch - Hamráček, Vartovník, Tomala

Liptovský Mikuláš - Banská Bystrica 5:2 (5:1, 0:1, 0:0)

Góly: 1. Hovorka (Handlovský, Ventelä), 1. Walega (Karpinnen, Salija), 2. Murček (Matúš Paločko, Jurík), 5. Handlovský (Kriška, Hovorka), 20. Ventelä (Handlovský, Hovorka) - 14. Ščerbak (Michaud, Výhonský), 36. Cardwell.

Rozhodovali: T. Orolín, Baluška - M. Orolín, Jurčiak, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Liptovský Mikuláš: Ivannikov - Ventelä, Varttinen, A. Salija, Mezovský, Krempaský, Pacalaj, S. Droppa - Hovorka, Kriška, Handlovský - Karppinnen, Walega, Obdržálek - J. Jurík, Murček, Matúš Paločko - J. Nemec, Haluška, Dunčko

Banská Bystrica: Belányi (1. Gajan) - Cardwell, Bačík, Boldižár, Crevier-Morin, Hudák, Kostromitin, Rákoš - Fossier, Berger, Galbavý - Bubela, Michaud, Ščerbak - Výhonský, Tamáši, Kabáč - Vašaš, Gabor, Melcher

Hlasy po zápase:

Milan Jančuška, tréner Liptovského Mikuláša: "Vynikajúci úvod a celá prvá tretina. Tá určila vývoj celého zápasu. Umnou a taktickou hrou sme to uhrali. Tešíme sa z víťazstva, za ktoré som veľmi rád. Verím, že nás to povzbudí k ďalším víťazstvám."

Ivan Droppa, tréner Banskej Bystrice: "Dnes vyhralo mužstvo, ktoré hralo 60 minút. Mikuláš hral výborne, veľmi dobre sa na nás pripravil. My sme do 15 minúty ani nevedeli, že hráme hokej. Bolo to 4:0 pre domácich a z nášho pohľadu sa s tým ťažko dalo niečo robiť. Mali sme síce nejaké šance, v tretej tretine sme sa mohli vrátiť do zápasu. Spravili sme však zbytočný faul. Dnes to bolo zaslúžené víťazstvo domácich."

Michalovce - Košice 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 46. Regenda (Cameranesi), 54. Kukuča (Žitný, Buc), 60. Pavlin - 15. Cibák (McPherson, Mrázik).

Rozhodovali: Kalina, Snášel - Bogdaň, Hajnik, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Michalovce: Vošvrda - Pavlin, Macejko, Bokroš, Stripai, Luža, Gajdoš - Regenda, Cameranesi, Mráz - Erkinjuntti, Suja, Galamboš - Žitný, Buc, Kukuča - Lačný, Mašlonka, Hajnik

Košice: Košarišťan - Snuggerud, Saucerman, Šedivý, Romančík, Cibák, Deyl, Jacko - McPherson, Slovák, Bartánus - Paršin, Chovan, Pereskokov - Klhůfek, Mrázik, Rogoň - Jokeľ, Linet, Milý - Havrila

Kasper Vuorinen, asistent trénera Michaloviec: "Do týchto zápasov sa nepotrebujeme špeciálne motivovať. Všetci hráči boli správne nastavení. Košice hrali v prvej tretine lepšie, mali herne navrch a dokázali držať puk v útočnom pásme. V prvej prestávke sme si preto prešli základné veci a v druhej a tretej tretine sme sa herne zlepšili. Košice sú vždy ťažký súper a aj dnes to potvrdili. Nanešťastie tomuto zápasu opäť chýbali diváci. Oba tímy boli dnes dosť dobré na to, aby zvíťazili."

Kalle Kaskinen, tréner Košíc: "Naše zápasy s Michalovcami sú vždy o jednom góle. Dnes tomu tiež tak bolo. Začali sme dobre, ale potom sme spravili hlúpe chyby a rovnako hlúpe vylúčenia. Michalovce boli v tretej tretine lepšie, preto zvíťazili."

Tabuľka

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Duel ofenzívnych tímov nesklamal. Pod Zoborom padlo dvanásť gólov