Hlinka Gretzky Cup 2024: Slovensko po jasnej výhre s Nemeckom skončilo piate

Slovensko U18 vs. Nemecko U18: ONLINE prenos z turnaja Hlinka Gretzky Cup 2024.
Slovensko U18 vs. Nemecko U18: ONLINE prenos z turnaja Hlinka Gretzky Cup 2024. (Autor: Sportnet)
Sportnet|9. aug 2024 o 17:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu na turnaji Hlinka Gretzky Cup 2024: Slovensko U18 - Nemecko U18.

EDMONTON. Slovenskí hokejisti do 18 rokov dnes odohrali svoj záverečný zápas v rámci prestížneho Hlinka Gretzky Cupu 2024. V súboji o piate miesto vyzvali Nemecko, ktoré zdolali 5:2.

Zápas sa odohral v aréne Rogers Place, kde svoje domáce zápasy hráva finalista ostatného ročníka NHL Edmonton Oilers.

Slováci vstúpili do turnaja zápasom proti Švédsku, kde si proti favoritovi pripísali prvý bod do tabuľky, keď prehrali 3:4 po predĺžení.

Následne prehrali s domácom Kanadou 1:5 a stratili šancu na postup do semifinále. V poslednom skupinovom zápase zdolali Švajčiarsko 3:2 po predĺžení.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE: Slovensko U18 - Nemecko U18 dnes (Hlinka Gretzky Cup 2024, o 5. miesto, piatok, Edmonton, LIVE)

Hlinka Gretzky Cup O 5. - 6. miesto 2024/2025
09.08.2024 o 20:00
5:2
(0:0, 1:0, 4:2)
60' minúta
Ukončený
Nemecko
Prehľad
Góly a asistencie: 40. Goljer, 45. Straka (Chovan, Svrček), 50. Svrček (Chovan), 54. Čapoš (Kazda, Chrenko), 58. Tomík (Straka, Goljer) – 54. Ziergiebel (Willhöft), 57. R. Griva (G. Griva).
Slovensko poráža Nemecko 5:2 a obsadí tak na turnaji veľmi pekné piate miesto. Sledovali sme výborný hokej. Víťazstvo naších chlapcov je zalúžené. Od druhej tretiny boli lepším mužstvom.
Koniec zápasu.
59:01
Začala posledná minúta tretej tretiny a aj celého zápasu.
57:55
57:55
goalSlovensko dalo gól! Nemci prepadli v útočnom pásme. Straka vysunul do brejku TOBIASA TOMÍKA, ktorý sa rútil sám na prázdnu bránu a pridáva tak piaty gól slovenského tímu. Asistencie Andreas Straka, Adam Goljer.
57:33
importantNemecko hrá v šestici!
56:49
importantOddychový čas Slovenska!
56:49
56:49
goalNemecko dalo gól! Nemci sa vracajú do dnešného zápasu! Prádel spravil obrovskú chybu. K puku sa dostal RIHARDS GRIVA a ten chladnokrvne prekonáva slovenského brankára. Asistencie: Gustavs Griva.
56:42
Mišiak ukázal parádny presing a narobil problémy v obrane Nemecka.
55:46
Nemci sa dostali do prečíslenia, ale túto situáciu obetavo vyriešil obranca Tkáč.
54:38
Goljer napriahol od modrej čiary! Stuhrmann zrazil puk na zadný mantinel.
53:51
53:51
goalNemecko dalo gól! Dve veľké chyby v obrane Slovenska stoja čisté konto brankára Prádela. MAX ZIERGIEBEL sa dostal pred slovenského golmana a prudkou strelou ho prekonáva. Asistencie: Dustin Willhöft.
53:05
importantOddychový čas Nemecka!
53:05
53:05
goalSlovensko dalo gól! Dnešný zápas je už pravdepodobne rozhodnutý. Kazda našiel výbornou prihrávkou na osi klziska MICHALA ČAPOŠA, ktorý si puk prebral a krásnou strelou prekonal Stuhrmanna. Asistencie Timothy Kazda, Tomáš Chrenko.
52:43
Zubek nahadzoval puk na bránu. Chovan ho takmer dokazal tečovať. Zostávame v útočnom pásme.
51:37
Slovensko je už jasne lepším mužstvom. Kontrolujeme dianie na ľadovej ploche.
50:23
Následuje reklamný brejk.
49:56
49:56
goalSlovensko dalo gól! Tretí slovenský gól je na svete! Hneď po buly získal puk MICHAL SVRČEK, ten si puk spracoval a presnou strelou nedal šancu Stuhrmannovi, ktorý absolútne nič nevidel. Asistencie: Ján Chovan.
49:53
Chrenko pálil z osi klziska. Stuhrmann schoval puk v lapačke a prerušil hru.
49:10
Krásna kombinácia Kazdu s Nemcom. Chýbal tomu len gól.
48:25
Slovensko je v plnom počte.
47:56
Nemci nás zatlačili. Lewandowski pálil, ale jeho pokus zablokoval Tomík a puk vyhodil cez všetky čiary.
47:11
Oslabenie hráme zatiaľ výborne. Nemci sa nevedia usadiť v pásme.
46:25
Vylúčenie v tíme Slovensko:
Patryk Zubek – 2 min., podrazenie.
46:06
Zubek zakončoval po prihrávke od Goljera. Jeho strelu vyrazil vyrážačkou Stuhrmann.
45:10
Čapoš nahadzoval puk na Stuhrmanna. Aj tento puk bol zablokovaný.
44:01
44:01
goalSlovensko dalo gól! Slovensko využíva hneď prvú svoju presilovku v zápase. Krásna biliardová akcia, na ktorej konci bol ANDREAS STRAKA a ten už nemal žiadny problém poslať puk do odkrytej brány. Asistencie Michal Svrček, Ján Chovan.
43:33
Svrček stratil puk a Hempel ho vyhodil cez všetky čiary.
43:18
Vylúčenie v tíme Nemecko:
Andreas Grin – 2 min., hákovanie.
42:36
Murín pálil z pravého kruhu. Následne pálil Tkáč. Jeho strelu vyrazil Stuhrmann betónom.
41:12
Veľká chyba Tkáča, ktorý sa pošmykol. Griva išiel takmer sám na Prádela. Jeho zakončenie minulo slovenskú bránu.
40:36
Straka našiel prihrávkou v pásme Zubeka, ktorý z prvej vypálil. Jeho pokus bol však zablokovaný.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli jediný gól a dal ho slovenský obranca Adam Goljer. Sledujeme výborný a rýchly hokej. Uvidíme čo nám ponúkne tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:31
39:31
goalSlovensko dalo gól! Slováci idú do vedenia v dnešnom zápase! ADAM GOLJER najprv zakončil z pravej strany. Trafil brankára Stuhrmanna do masky. Následne sa dostal aj k dorážke a jeho druhý pokus už mieril do brány.
39:01
Začala posledná minúta druhej tretiny.
38:16
Lewandowski zakončoval z pravého krídla. Prádel chytil puk lapačkou a prerušil hru.
37:42
Zubek pálil od modrej čiary. Chrenko sa snažil puk tečovať. Následne zakončil aj Goljer, ale ani on nebol úspešný.
36:52
Straka bol sám pred Stuhrmannom! Tvrdo vypálil, ale nedokázal trafiť bránu.
36:08
35:27
Hempel pálil od modrej čiary. Následne doáražal Lewandowski, ale ani jeden pokus nepadol za Prádela.
34:02
Kazda v dobrej šanci! V poslednej chvíli mu zablokoval hokejku Händel.
33:16
Svrček vybojoval puk v útočnej tretine. Puk poslal na Chovana, ale toho zastavil Smith.
32:23
Tomík zakombinoval s Murínom. Prvý menovaný sa snažil zakončiť, ale puk mu skĺzol z čepele.
31:18
Lewandowski sa dostal cez Tkáča. Pred bránou hľadal prihrávkou Ziergiebela, ale toho výborne pokryl Goljer.
30:26
Kazda, Chrenko a Nemec opät narobili problémy Nemcom. Kazdove zakončenie trafilo len dobre postavného Stuhrmanna.
29:41
Griva zakončil z ľavého kruhu. Prádel puk chytá a prerušuje hru.
28:41
Tomík výborne napádal rozohrávku súpera. Takmer sa dostal k puku pred Stuhrmannom.
27:49
Grin sa mohol dostať do nebezpečného zakončenia, ale v rozhodujúcej chvíli sa pošmykol.
26:45
26:45
importantVeľká šanca Nemcov! Lewandowski dostal prihrávku pred bránu a z prvej zakončil! Trafil tyč Prádelovej brány!
26:22
Straka sa snažil natlačil pred bránu, ale telom ho rezolútne odstavil Händel.
25:06
25:06
24:35
importantDve veľké šance slovenského mužstva! Najprv zakončil Chovan a následne aj Svrček, ale ani jeden z hráčov nedokázal prekonať dezorientovaného Stuhrmanna.
23:16
Hra ma rýchly spád. Sledujeme výborný zápas.
22:14
Lewandowski prepadol cez hokejku Goljera, ale vylučovať sa nebude.
21:24
Kazda výborne potiahol akciu. Puk prenechal Chrenkovi, ktorý z prvej vypálil. Jeho strelu zablokoval Hempel.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme gól nevideli. Prvá polovica patrila Nemcom, ktorí boli veľmi aktívni. Druhá časť patrila našim reprezentantom. Sledujeme výborný a rýchly hokej.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:47
Slováci opäť zatlačili svojho súpera. Čapoš zakončil švihom, ale Stuhrmann je stále pozorný.
19:01
Začala posledná minúta prvej tretiny.
18:10
Prádel nevidel strelu Grina, ale reflexívne ju dokázal vyraziť.
17:31
Händel nahodil puk na Prádela, ktorý ho neudržal. K dorážke sa dostal Wijacki, ale jeho pokus zablokoval telom Tomaškovič.
16:24
Tomík sa výborne prekľučkoval až pred nemeckého brankára, ale puk poslal nad bránu.
15:53
Chrenko s Nemcom poriadne potrápili nemeckú obranu. Nemcovu strelu musel riešiť Stuhrmann.
15:04
Chrenko vo výbornej šanci! Sám pred Stuhrmannom však nebol úspešný. Posledné minúty patria slovenskému mužstvu.
14:26
Händel poslal tvrdo k zemi Zubeka, ale vylučovať sa nebude.
13:11
Nemci sú pod tlakom! Zakončoval Tkáč a následne aj Svrček, ale ani jeden pokus nebol presný.
12:16
Tomík zakončoval z ľavého kruhu. Opäť chytá Stuhrmann lapačkou a prerušuje hru.
11:26
Prvý krát sme poriadne zatlačili Nemcov. Chovan zakončil z otočky. Stuhrmannovi puk vypadol. Dorážať chcel Chrenko, ale napokon to nemecký brankár zvládol.
10:04
Chovan vyslal prvú strelu na Stuhrmanna. Nemecký brankár si pripísal prvý úspešný zákrok.
09:34
Svrček vybojoval puk za bránou a okamžite hľadal spoluhráča. Puk však Tomík nedokázal zachytiť.
08:58
Nemci sú zatiaľ jasne lepším mužstvom. Straka opäť vyhodil puk len cez všetky čiary.
08:38
08:03
Saloň nedokázal zachytiť puk. Píska sa icing Slovenska.
07:31
Griva robil problémy naším obrancom. Napokon to poslal k zemi čisto Lisý.
06:14
Mišiak pekne potiahol akciu a svoju strelu schoval za protihráča. Puk tesne minul nemeckú bránu.
05:26
Händel našiel prihrávkou Koseho, ktorý z prvej vypálil, ale výborný zakrok vytiahol Prádel!
04:35
Chrenko stratil puk a Lewandowski sa dostal za zakončenia. Jeho strelu zablokoval telom Goljer.
03:16
Čapoš hľadal dlhou prihrávkou Chovana, ten však puk nezachytil. Píska sa icing Slovenska.
02:02
Murína odstavil telom od puku Wijacki. Nemci do zápasu vstúpili lepšie.
01:25
Tomík si prebral prihrávku v útočnej tretine a chcel vystreliť. Bleicher mu puk vypichol.
00:24
Nemci začali aktívne. Händel pálil od modrej čiary. Prádel jeho pokus vyrazil betónom.
00:01
Úvodné buly získali hráči Nemecka.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Prádel (Brezáni) – Čapoš, Goljer, Lisý, Raška, Rusznyák, Tkáč, Tomaškovič, Zubek – Chovan, Chrenko, Kalis – Kazda, Mišiak, Morávek – Murin, Nemec, Saloň – Straka, Svrček, Tomík – Tomka.
Tréner: Martin Dendis

Nemecko: Stuhrmann (Kaiser) – Krüger, Händel, Bleicher, Wijacki, J. Smith, Warnecke, F. Kose, Hempel – Kessler, Zwickl, Schneider – Schäfer, Späth, Kronhardt – Willhöft, T. Kose, Lewandowski – Ziergiebel, Brandt, Grin – G. Griva, R. Griva.

Mladí Slováci odohrali na turnaji zatiaľ tri zápasy. V prvom zápase predviedli naozaj výborný výkon a podľahli favorizovaným Švédom 3:4 po predĺžení. V druhom zápase podľahli domácej Kanade 1:5. V treťom zápase zdolali Švajčiarov 3:2 po predĺžení a dnes si zahrajú o piate miesto.

Nemecko

Nemeckí reprezentanti zvládli hneď svoj úvodný zápas, kde prekvapivo zdolali favorizovaných Fínov 2:1 po predĺžení. V druhom zápase podľahli Česku vysoko 2:7 a v poslednom zápase ich zdemolovalo mužstvo USA 3:12.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.
Domov»Hokej»Reprezentácie»Hlinka Gretzky Cup 2024: Slovensko po jasnej výhre s Nemeckom skončilo piate