Slovan posilnil aj Brian Ihnačák, príchod Libora Hudáčka je však otázny

Hráči HC Slovan Bratislava.
Hráči HC Slovan Bratislava. (Autor: TASR - Martin Baumann)
TASR|24. dec 2021 o 08:45

Prichádza je Martin Belluš, ktorý vo štvrtok skončil v Košiciach.

BRATISLAVA. Hokejistov Slovana Bratislava posilnia na nadchádzajúcom Spenglerovom pohári (26.-31. decembra) útočníci Brian Ihnačák a Martin Belluš. Klub o tom informoval na svojom facebookovom profile.

"Napriek krátkosti času sme oslovili viacero prevažne slovenských hokejistov pôsobiacich v Európe. Žiaľ, v drvivej väčšine prípadov sme od ich klubov dostali zamietavé stanovisko," uviedol generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

"Všade v Európe sa počas sviatkov hrajú dôležité a atraktívne ligové zápasy. Mame troch zranených útočníkov (Zigo, Matoušek, Fominych), budeme hrať minimálne tri zápasy proti top európskym mužstvám, budeme sa musieť PCR testovať každý deň, s vysokým rizikom pozitívneho testu. Brian aj Martin nám v tejto situácii určite veľmi pomôžu."

Taliansky reprezentant Ihnačák nedávno ukončil spoluprácu s HC '05 Banská Bystrica, Belluš len vo štvrtok rozviazal zmluvu s HC Košice.

Slovan dávnejšie avizoval, že klub môže na Spengler Cupe počítať aj s kmeňovým hráčom HC Lugano Liborom Hudáčkom. Situácia sa však skomplikovala a nie je isté, či 31-ročný útočník bratislavský klub posilní.

Vedenie Spenglerovho pohára pozvalo bratislavský tím ako náhradníka po tom, ako sa z podujatia odhlásili Ambri-Piotta a výber Kanady.

Slovan štartoval na prestížnom turnaji v minulosti štyrikrát a v rokoch 1972, 1973 a 1974 ho vyhral.

Slovanisti sa predstavia v skupine s fínskym tímom KalPa Kuopio a švédskou Frölundou, v druhej skupine budú hrať domáci HC Davos, Sparta Praha a Výber Bernu.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Slovan posilnil aj Brian Ihnačák, príchod Libora Hudáčka je však otázny