Nemec? Bude najlepší slovenský obranca od čias Cháru, tvrdí expert

Šimon Nemec v zápase Slovensko - Lotyšsko na MS do 20 rokov 2023.
Šimon Nemec v zápase Slovensko - Lotyšsko na MS do 20 rokov 2023. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. feb 2023 o 16:40

Scott Wheeler pochválil mladého Slováka.

BRATISLAVA. Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec z tímu zámorskej AHL Utica Comets je ako úradujúca dvojka draftu nováčikov do NHL vysoko hodnotený mladý hráč s veľkým potenciálom do budúcnosti.

Podľa zámorského experta Scotta Wheelera z magazínu The Athletic je 18-ročný rodák z Liptovského Mikuláša jeden z najtalentovanejších hráčov, ktorých v ostatných rokoch draftoval klub New Jersey Devils.

V rebríčku pätnástich najväčších nádejí ho zaradil na druhé miesto.

"Nemec je inteligentný a všestranný obranca, ktorý dokáže organizovať hru, vyviezť puk z obranného pásma a založiť protiútok. Využíva svoju výbornú pohyblivosť na tvorbu hry a oklamanie súperov s pukom aj bez neho.

Na svoj vek je veľmi vyspelý. Aj keď nie je až taký dynamický a rozdielový po ofenzívnej stránke, má veľký talent. Vie, kedy a ako má vyraziť do útoku.

A tiež kedy zostať vzadu a brániť. Už teraz má postavu ako profesionál a vynikajúco bráni," napísal Wheeler o Šimonovi Nemcovi.

Šimon Nemec a Servác Petrovský sa tešia z gólu do siete Kanady na MS U20.
Šimon Nemec a Servác Petrovský sa tešia z gólu do siete Kanady na MS U20. (Autor: TASR/AP)

"Očakávam, že bude najlepší slovenský obranca od čias Zdena Cháru a člen prvej formácie, ktorý bude hrať účinne a moderne. Hrá s veľkou ľahkosťou a pôsobí na ľade prirodzene. Rozdáva krátke prihrávky a efektívne riadi hru.

Nevyniká stále, ale zažiari vtedy, keď ho tím potrebuje. Jeho herný štýl je príklad toho, ako by sa malo v budúcnosti na jeho pozícii hrať," dodal expert.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Nemec? Bude najlepší slovenský obranca od čias Cháru, tvrdí expert