NHL: Seattle doma nestačil na Detroit, Tomáš Tatar nebodoval

Seattle Kraken - Detroit Red Wings: ONLINE prenos zo zápasu NHL.
Seattle Kraken - Detroit Red Wings: ONLINE prenos zo zápasu NHL. (Autor: Sportnet)
Sportnet|19. feb 2024 o 18:30

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu zámorskej NHL: Seattle Kraken - Detroit Red Wings.

MONTREAL. Hokejisti Seattle Kraken dnes hrali ďalší zápas v rámci základnej časti NHL, ich súperom bol Detroit Red Wings.

V drese domáceho tímu nechýbal slovenský útočník Tomáš Tatar.

Kde sledovať NHL v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Seattle Kraken - Detroit Red Wings dnes (hokej, NHL, Tomáš Tatar, výsledky, pondelok, NAŽIVO)

NHL  2023/2024
19.02.2024 o 21:50
Seattle
3:4
(1:1, 1:2, 1:0, 0:1)
62' minúta
Ukončený
Detroit
Prehľad
Góly a asistencie: 19. McCann (Dunn, Burakovsky), 31. McCann (Oleksiak, Borgen), 48. Schwartz (Gourde, Borgen) – 14. Seider (P. Kane, DeBrincat), 28. Raymond (Compher, Petry), 36. Sprong (Fischer), 62. Chiarot (Larkin, Raymond). Rozhodca: Pochmara, Kozari – Knorr, Murray. Diváci: 17 151.
Utkání je u konce a bylo dramatické až do konce. Ve třetí třetině jsme sledovali snahu Seattlu srovnat nepříznivý výsledek a domácím se to povedlo ve 48. minutě, kdy po pěkné kombinaci skóroval do odkryté branky Jaden Schwartz. Další nápor domácích už ale končil na výborném Lyonovi a Seattle dokonce nevyužil ani přesilovku na přelomu třetí třetiny a prodloužení. Kdo naopak v nastaveném čase udeřil, byli hosté a v 62. minutě rozhodl o prémiovém bodu pro Detroit nepokrytý Ben Chiarot. Zápas tak skončil výsledkem 3:4, Seattlu po této porážce patří v Pacifické divizi páté místo s 57 body, zatímco Detroit je v Atlantické divizi na páté pozici s 64 body.

V dalším utkání se Seattle představí v pátek od 4:00 na svém ledě proti Vancouveru, Detroit bude hrát ve stejný den od 1:00 doma proti Coloradu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

goalDetroit právě vstřelil branku!
Je konec, hostující hráči podnikli výpad a rozhodli! Dostali se do útočného pásma, mezi kruhy zůstal trestuhodně nepokrytý BEN CHIAROT a ten prostřelil Daccorda – 3:4! Asistence: Dylan Larkin, Lucas Raymond.
60:16
Hosté přečkali oslabení, hraje se teď ve čtyřech na obou stranách.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:41
Schultzova rána se zastavila o Lyona, hosté poté opět vyhodili.
59:05
Rasmussen vybojoval v rohu puk a poté jej poslal přes všechny čáry k Daccordovi.
58:44
Hosté vyhazují k protější modré čáře.
58:19
Hned po vyhraném buly střílel od modré čáry Dunn, jenže přesně do míst, kde Lyon ještě dosáhl.
58:16
Seattle bude hrát přesilovku a na trestnou lavici půjde Olli Määttä. Ten u mantinelu tvrdě atakoval McCanna a obdržel za to dvě minuty za krosček.
57:55
Oba celky si už dávají větší pozor v obranném pásmu, každá chyba by mohla rozhodnout.
56:38
Bjorkstrand nahazoval do útočného pásma, puk skončil v rohu, kde jej hosté zvládli vybojovat a ukončit tak snahu Seattlu.
55:38
55:38
importantS pukem na holi si teď za kruhy najel Kane, vyslal prudkou střelu zápěstím a trefil Daccordovo břevno! Tady scházely jen centimetry.
55:00
Menší závar u branky Seattlu, Daccord vyrazil nepříjemný oblouček, o zbytek se pak postaral Tolvanen.
54:35
Borgenovo nahození tečoval McCann, puk zamířil přesně k Lyonovi, který se teď rozhodně nenudí.
53:23
Pěknou bekhendovou kličku předvedl Tatar a dostal se tak do zakončení, tomu ovšem scházelo více razance.
52:43
Tlak před brankou Detroitu, hosté dokázali s vypětím všech sil dostat puk z tohoto pro ně nebezpečného území.
52:02
Domácí celek začíná stupňovat svůj tlak. Od modré čáry vystřelil Beniers, i tohle ale letělo mimo Lyonovu branky.
51:18
Zakázané uvolnění Detroitu, vše se vrací před Lyona.
50:49
Daccord neměl zrovna ideální výhled na Rasmussenovu střelu od modré čáry, puk byl ale ještě před ním tečován a zmizel z ledové plochy.
49:41
Na opačné straně zakončoval z dálky Schultz, i on branku minul.
49:09
Od modré čáry vystřelil hostující Gostisbehere, jeho poměrně prudká střela skončila těsně vedle.
48:42
Oba celky střídají, do pozvolného útoku se chystá domácí Seattle.
47:25
47:25
goalSeattle právě vstřelil branku!
Potřetí srovnáno! Domácí měli ponechanou výhodu, v šesti se usadili v útočném pásmu, po rozhození obrany Detroitu přišla finální příhra na pravý kruh, přemisťující se Lyon podklouzl a upadl a na JADENA SCHWARTZE pak už zívala odkrytá branka – 3:3. Asistence: Yanni Gourde, Will Borgen.
46:55
Burakovskymu není zatím vůbec přáno, měl další možnost zakončit z mezikruží, ale i tohle mu obrana hostů zablokovala.
45:27
Hosté se usadili v útočném pásmu, puk si dlouho šteloval Määttä, neměl však dost prostoru na to, aby svou střelu procpal na branku.
44:48
Středem si to do útočného pásma namířil Burakovsky, střela zápěstím však byla sražena a puk skončil mimo ledovou plochu.
43:45
McCann byl blízko hattricku, jeho střelu od levého kruhu ale Lyon vytěsnil svým ramenem!
42:45
Obrovský závar před brankou Seattlu, jenže hosté nedokázali po celou dobu poslat poskakující puk za Daccorda. Domácí se pak ubránili a dostali hru k modré čáře.
42:21
Na opačné straně vystřelil Määttä, jeho prudký pokus skončil v Daccordově lapačce.
41:56
Petry zablokoval střelu domácích od modré čáry, puk pro tuto chvíli skončil v rohu kluziště.
41:28
Burakovskymu sjel puk z hole, když se pokoušel o střelu přes obránce.
40:38
Seattle začal útočně, výsledkem ale byly jen nepřesné pokusy z dálky.

Trestné minuty: 2:2
Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře mají hosté z Detroitu. Druhá třetina přinesla opět povedený a akční hokej a hned tři branky. Hosté se dostali do vedení ve 28. minutě, kdy se po dlouhé kombinaci prosadil dorážející Lucas Raymond, ale ve 31. minutě bylo zase srovnáno po neméně důrazné práci Jareda McCanna na brankovišti. Poslední slovo ale patřilo opět Detroitu a na konci 36. minuty zakončil přečíslení dva na jednoho Daniel Sprong. Do šaten se tak odešlo za stavu 2:3.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:29
39:29
Larkin byl po své střele tvrdě atakován u branky, Tanev jej trefil do obličeje svou přilbou, sudí to jako faul nevyhodnotili.
39:17
Zprava střílel Larkin, jeho ránu zablokoval Dumoulin.
38:45
Závěr třetiny se nese v duchu tlaku Detroitu, na branku to létá ze všech stran.
37:51
Raymond se neprosmýkl mezi dvěma obránci Seattlu, o puk přišel a už se musí vracet.
37:11
Po Daccordově nepříliš povedené rozehrávce letěl od zadního mantinelu pas před jeho brankoviště, nakonec ale zasahovat nemusel, neboť hráči v červenobílé kombinaci nedokázali puk zpracovat.
36:54
Domácí tým je teď v mírném útlumu, na Daccorda to zkoušel Kane, tentokrát gólman Seattlu zvládl jistě zakročit.
35:58
35:58
Hosté dnes potřetí vedou. Dostali se do rychlého brejku dva na jednoho, Fischer přihrál na pravou stranu na volného DANIELA SPRONGA a ten nekompromisní ranou překonal přemisťujícího se Daccorda – 2:3. Asistence: Christian Fischer.
35:18
Veleno zakončoval přes domácího obránce, puk byl zablokován a k Daccordovi se nedostal.
34:55
Domácí Schwartz se objevil před Lyonem a několikrát se snažil dostrkat puk do branky. Gólmanův levý beton byl ale proti.
34:05
Další Larkinova možnost, elitní útočník Detroitu se ale dnes zatím pouze hledá a nemá seřízená mířidla.
33:36
Neuspěl ani Larkin, puk po jeho tečované střele opustil ledovou plochu.
32:48
Po Sprongově přihrávce střílel přes obránce Seider, trefil však přesně Daccorda a tak si na dnes svůj případný druhý gól musí ještě počkat.
31:40
Sledujeme velice akční hokej bez zbytečných přerušení, nyní se zase hraje u Daccorda, který si musí dávat velký pozor na tečované puky.
30:51
30:51
Zase máme srovnáno! Domácí podnikli výpad, na Lyon letělo několik střel, nakonec se ale radoval důrazný JARED MCCANN, který stál u brankoviště, odrazil se k němu od gólmana puk a on jej pak nadvakrát dotlačil za brankovou čáru – 2:2. Asistence: Jamie Oleksiak, Will Borgen.
30:30
Larkin s Kanem se vydali do protiútoku, rychlá výměna puku skončila u prvního jmenovaného, kterému sjel z hole.
29:59
Přiklepnutí za kruhy dostal McCann, na poslední chvíli jej zablokoval Michael Rasmussen.
29:03
Vyrovnání měl na holi Tatar, jeho střela z levé strany lízla Lyonovu brankovou konstrukci.
28:49
Seattle v mírném tlaku, hosté jsou zataženi do obranného pásma.
27:53
Puk opustil hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
27:18
27:18
Hosté jdou dnes podruhé do vedení! Po vyhraném buly v útočném pásmu rozjeli poměrně dlouhou kombinaci, od pravého mantinelu nahodil Petry, Compher tečoval pouze do Daccordova postavení, ale dorážející LUCAS RAYMOND už byl úspěšný a okolo tyčky upravil na 1:2. Asistence: J. T. Compher, Jeff Petry.
26:06
Bjorkstrand pouze nahazoval do útočného pásma, puk si pak hosté pohlídali a nedopustili nějakou střelu na Lyona.
25:34
Seattle se prodíral do útočného pásma levou stranou, vše skončilo u mantinelu u modré čáry.
24:29
Přes obránce vystřelil dnes velmi aktivní Burakovsky, Lyon puk vyrazil do rohu.
23:50
Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.
22:38
Za domácí zahrozil Tanev, někteří diváci se už radovali z gólu, ale Lyon dokázal zakročit svou rukou a střelu vytěsnit.
22:16
22:16
importantMäättä vysunul Coppa, ten se na Daccorda řítil levou stranou, mířil pod jeho ruku, gólman Seattlu ale puk zvládl zastavit!
21:47
Na druhé straně vystřelil od modré čáry Gostisbehere, jeho ránu ale Daccord viděl a neměl potíže puk vyrazit.
21:25
Burakovsky byl v celkem dobré pozici, Lyonovu branku ale přestřelil.
20:45
Úvodní okamžiky druhé třetiny se odehrávají v pásmu Detroitu před gólmanem Lyonem. Je to ale bez střeleckého vyjádření.

Hity: 7:4
Je za námi první třetina, která přinesla hodně zajímavý hokej. Oba celky předváděly útočnou hru, jak Daccord, tak i na druhé straně Lyon museli vytáhnout několik těžkých zákroků a dlouho se jim dařilo držet útočníky na uzdě. Přesto padly dva góly. Skóre otevřeli hosté, když se ve 14. minutě trefil tvrdou ranou od modré čáry Moritz Seider a vypadalo to, že Detroit si těsný náskok uhlídá. Jenže v 19. minuté využili domácí přesilovku a přesným pokusem do horního růžku srovnal na současných 1:1 Jared McCann.
20:00
První třetina skončila.
19:58
Ještě jedna střela domácích z dálky a Lyonův zákrok.
19:30
Seattle se snaží ještě do pauzy strhnout vedení na svou stranu, sledujeme kombinaci před Lyonovým brankovištěm.
18:32
18:32
Přesilovka je na poslední chvíli využitá a domácí srovnávají krok. Předvedli kombinaci v útočném pásmu, puk doputoval do kruhu na vhazování a JARED MCCANN trefil tvrdou ranou horní růžek Lyonovy branky – 1:1. Asistence: Vince Dunn, André Burakovsky.
17:24
Schultzova bomba od modré byla lehce tečována a i tohle skončilo vedle Lyonovy branky.
16:57
Beniers z levého kruhu minul, puk poté domácím vyjel ven z útočného pásma.
16:37
Po přerušení hry rozhodčí vylučovali, dvě minuty za krosček si vyslechl hostující Ben Chiarot. První přesilovka pro Seattle.
16:37
Střela od modré čince Dunn, Lyon má další úspěšný zákrok.
16:10
Seattle se teď ocitl pod mírným tlakem a tak hráči raději vyhodili na zakázané uvolnění.
15:37
15:37
importantTeď už to ale bylo jen o centimetry, neboť Lyon vytlačil Burakovskyho střelu na svou levou tyčku.
15:07
Borgenovi nesedla střela podle představ, Lyon tak nemusel zasahovat.
14:38
Vstřelená branka nalila hostům další energii a zase se tak hraje před Daccordem.
13:30
13:30
Teď už to ale hostům vyšlo a vedou. První Kaneovo nabití DeBrincatovi na kruh sice skončilo střelou vedle, ale puk se k němu vrátil, on přihrál na modrou čáru na MORITZE SEIDERA a jeho tvrdý pokus z první skončil za Daccordovými zády – 0:1. Asistence: Patrick Kane, Alex DeBrincat.
12:48
Sledujeme dlouhou kombinaci Detroitu v útočném pásmu, chybí tomu ale více překvapivých momentů a hlavně střelby. K té se nedostal ani zablokovaný Kane.
11:24
Do útočného pásma se kličkami probíjel Tanev, kousek za modrou čárou jej ale zastavil Christian Fischer.
10:45
V obraně domácích se teď blýskl Tolvanen, když vypomohl svému brankáři a odvrátil případnou hrozbu.
09:06
Šance Eberleho po střele z levého kruhu, Lyon našel puk ve svém podpaží. Tohle byla zatím zřejmě největší možnost zápasu.
08:14
Je po přesilovce, která se Detroitu nepovedla a skoro to vypadalo, že ji má domácí celek.
07:56
Další šanci měl Schwartz, i tentokrát zakročil pozorný Lyon.
07:19
Seattle se ve vlastním oslabení vydal do útoku, pas na pravou stranu dostal Gourde, jeho dělovku z první vyrazil přemisťující se Lyon.
06:50
Úvod oslabení se domácím vydařil, puk letí přes všechny čáry.
06:14
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Detroit. Dvě minuty za krosček vyfasoval Kailer Yamamoto.
05:44
Oba celky střídají během nepřerušené hry, do útoku pak půjde Detroit.
05:07
Schwartz dostal pas na levou stranu, jeho střelu Lyon vyrazil a poté si poradil i s dorážkou od Burakovskyho.
04:28
Raymond mohl sám zakončovat z mezikruží, rozhodl se ale ještě vybídnout DeBrincata na teč. Chtělo to ale střílet a nepřemýšlet.
03:53
Beniers přihrával zpoza branky na Eberleho, jeho ránu z první Lyon jen tak tak vytěsnil vedle své levé tyčky.
03:10
Lyon se roztáhl na svém brankovišti a povedlo se mu zastavit hned dvě střely z levého křídla.
02:33
Hostující Määttä natahoval ke střele zápěstím, puk se mu ale svezl po holi a ze zakončení nic nebylo.
Na opačné straně se musel blýsknout i gólman Lyon, aby lapil nepříjemný bekhend z pravého kruhu.
01:40
O malou chvíli později před brankou Seattlu operoval Perron a neúspěšně se snažil o teč střely od modré čáry.
01:17
Daccord za svou brankou předvedl skvělou práci holí a rozehrál na své spoluhráče.
00:29
Utkání začalo tvrdě, Oleksiak vytáhl hit na kapitána hostí, Dylana Larkina.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson (A), Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), Beniers, McCann – Burakovsky, Wennberg, Schwartz – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – B. Tanev, Yamamoto, Tatar.
Trenér: Dave Hakstol

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – P. Kane, Larkin (C), Rasmussen – Raymond, Compher, DeBrincat – Perron (A), Copp, Veleno – Sprong, Fischer, Fabbri.
Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Pochmara, Kozari – Knorr, Murray.
Začátek zápasu se nám trochu posunul, nicméně, oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Climate Pledge Areně začne ve 21:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Tomáš Tatar (SEA) 11 (6+5)
Marián Studenič (SEA) 0 (0+0)
Detroit Red Wings

I hosté jsou na pátém místě tabulky, ale v Atlantické divizi, když nasbírali 62 bodů. Na čtvrtou Tampu Bay ztrácí tři body, na třetí Toronto už body čtyři. Detroit v posledním utkání dal zapomenout na dvě předchozí porážky v Edmontonu a Vancouveru a odvezl si oba body z Calgary. James Reimer vychytal nulu, Kane, Compher, Larkin, Perron a Raymond soupeři nasypali pět gólů a zápas skončil jasným výsledkem 5:0 pro tým z města motorů.

Lídři kanadského bodování

Dylan Larkin 48 (24+24)
Alex DeBrincat 46 (19+27)
Lucas Raymond 44 (15+29)
Seattle Kraken

Domácí tým je v tuto chvíli na pátém místě Pacifické divize se ziskem 56 bodů, což znamená šestibodovou ztrátu na čtvrté Los Angeles a už devítibodovou na třetí Edmonton. Do dnešního duelu jde Seattle s dvěma výhrami v zádech, když nejprve udolal NY Islanders na jejich ledě 2:1 po nájezdech a poté si tým odvezl body i z Bostonu, kde po gólech Eberleho, Tolvanena, Benierse a McCanna vyhrál 4:1.

Oliver Bjorkstrand 41 (13+28)
Jared McCann 39 (22+17)
Vince Dunn 39 (8+31)
Dobrý večer u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Seattle Kraken a Detroit Red Wings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.