Cehlárik skóroval v KHL, jeho Omsk však vedenie neudržal

Peter Cehlárik v drese Avangard Omsk.
Peter Cehlárik v drese Avangard Omsk. (Autor: Twitter/Avangard Omsk)
TASR|3. nov 2021 o 19:50

Nový tím Tomáša Jurča skóroval len raz.

MOSKVA. Hokejisti Neftechimiku Nižnekamsk vyhrali v stredajšom stretnutí KHL nad favorizovaným Avangardom Omsk 2:1 po predĺžení.

Hostia sa dostali do vedenia v 52. minúte, keď si dorážka slovenského útočníka Petra Cehlárika našla cestu do siete.

Už o minútu neskôr však vyrovnal Jevgenij Miťakin a o triumfe domácich rozhodol v druhej minúte predĺženia po úniku Dan Sexton.

Cehlárik v Omsku nazbieral v 18 zápasoch dovedna 15 kanadských bodov za jedenásť gólov a štyri asistencie.

Traktor Čeľabinsk zdola doma Admiral Vladivostok jednoznačne 6:1. V tabuľke Východnej konferencie si poistil druhú priečku, Vladivostok je po piatej prehre v rade naďalej na 11. mieste.

KHL - základná časť - 3. november:

Čeľabinsk - Vladivostok 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Góly: 4. a 60. Tertyšnyj, 7. a 34. Pulkkinen, 40. Sedlák, 46. Kapustin - 51. Lugin

Barys – Helsinki 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 43. Michajlis – 20. a 29. Jensen, 17. Kossila, 60. Anttila

Ufa – Chabarovsk 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Góly: 27. Hartikainen, 36. Šmeljov, 37. Granlund – 22. Fajzullin, 26. Pivcakin

Nižnekamsk – Omsk 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 53. Miťakin, 62. Sexton – 52. Cehlárik

Soči – Kchun-lun 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 25. Garajev – 8. Wong, 28. Foo, 60. Sproul