Hokejisti Popradu sa tešia z gólu.
Hokejisti Popradu sa tešia z gólu. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|22. okt 2024 o 19:29 (aktualizované 22. okt 2024 o 19:39)

Vedenie HK Poprad pred duelom dekorovalo prvých popradských víťazov Slovenskej národnej hokejovej ligy.

Tipos extraliga - 13. kolo

Poprad - Liptovský Mikuláš 7:4 (3:0, 2:3, 2:1)

Góly: 2. Šiška (Giľák, Nauš), 8. Török (Kundrik, Romančík), 9. Cracknell (Nauš), 34. Calof (Bourque, Cracknell), 37. Centazzo (Kotvan, Murphy), 58. Calof (Murphy, Bourque), 59. Török (Murphy, Kotvan) – 22. Gerlach (Quince, Ullman), 23. Quince (Hraško, Ranford), 39. Lalík (Chmielewski, Foote), 55. Ranford (Ullman, Réway)

Rozhodcovia: Krajčík, Štefik – Stanzel, Pribula, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Chmielewski (L. Mikuláš) za pästný súboj/hrubosť 20 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0

Diváci: 1360 divákov

Poprad: Vay – Brejčák, Kotvan, Romančík, Bourque, Turan, Fereta, Sluka – Calof, Cracknell, Centazzo – Murphy, Suchý, Šotek – Giľák, Šiška, Nauš – Paločko, Török, Kundrik

Liptovský Mikuláš: Fitzpatrick (9. Surák) – Foote, Lalík, Ullman, Hraško, Jendroľ, Mezovský, Štrbáň – Gerlach, Quince, Ranford – Tkáč, Uhrík, Chmielewski – Žitný, Sukeľ, Réway – Vojtech, Vankúš, Šandor – Nespala

POPRAD. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v utorkovom zápase 13. kola Tipos extraligy nad HK 32 Liptovský Mikuláš 7:4.

"Kamzíci" triumfovali v treťom stretnutí za sebou a posunuli sa v tabuľke na 5. miesto.

Liptáci nenadviazali na úspechy s Trenčínom a Žilinou a patrí im 11. priečka.

Domáci sa dostali do vedenia už po 103 sekundách, keď sa presadil Šiška. V 7. minúte zvýšil Török a krátko na to "kamzíci" upravili už na 3:0.

Cracknell skóroval po individuálnom úniku v oslabení a vyhnal Fitzpatricka na striedačku, nahradil ho Surák.

V úvode druhej hostia počas 53 sekúnd znížili zásluhou Gerlacha a Quincea.

Poprad odpovedal po zakončeniach Calofa a Centazza, no v 39. minúte Lalík prekvapil Vaya a upravil na 3:5.

Ranford v presilovke dostal hostí späť do hry, ale Calof a Törok svojimi druhými gólmi v stretnutí poistili triumf.

Vedenie HK Poprad pred duelom dekorovalo prvých popradských víťazov Slovenskej národnej hokejovej ligy, tím LVS Poprad zo sezóny 1969/70.

Hlasy po zápase

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "Veľmi nebezpečný súper, húževnatý a bojovný. Nechcem povedať, že tú prvú tretinu sme dali jednoduché góly, ale skôr sme začali hrať veľmi jednoducho a na tom boli postavené tie presné zásahy. Všetko išlo smer brána. Za stavu 3:0 Mikuláš začal presne robiť to, čo my v prvej časti. Mali sme s tým veľké problémy, dostali sa v podstate veľmi rýchlo späť do zápasu. Pre nás bolo veľmi dôležité, že vždy sme dokázali zareagovať na to, keď sa Mikuláš dostal do zápasu. Vedeli sme na to odpovedať ďalším gólom, čím sme súpera trošku otupili na určitý časový úsek. Ale veľmi nepríjemný zápas pre nás až do samotného záveru. Veľmi si vážime tieto tri body, ktoré sú pre nás veľmi dôležité."

Tomáš Török, útočník Popradu, v zápase 2+0: "Zaujímavý zápas, potrebovali sme potvrdiť víťazstvo zo Zvolena. Prvá tretina bola skvelá, ale vstup do druhej sme nemali ideálny a stratili sme našu identitu. Potom nás podržali presilovky, napadalo nám to a máme ďalší dôležitý triumf. Teší nás, že sme to po 60 minútach dotiahli do víťazného konca."

Juraj Faith, tréner Liptovského Mikuláša: "Takto nemôžete nastúpiť. Absolútne mužstvo nepripravené na zápas, bez nejakého nasadenia a ´chtíča´. Úplne odovzdané mužstvo po tých dvoch víťazných zápasoch. Samozrejme, potom je ťažko naháňať výsledok za stavu 0:3. Aj keď sme sa dostali do hry a boli tam šance, Poprad nám stále odskočil a držal si komfortný odstup. Síce v závere za stavu 4:5 mal Tkáč veľkú šancu, ale nezmyselne niekde prihrával. Vypomstí sa vám však, keď nie ste pripravení na zápas. To rozhodlo o výsledku stretnutia."

Lukáš Lalík, obranca Mikulás, strelec gólu na 3:5: "Mali sme strašne zlý vstup do zápasu, nemôžeme dostať tri góly za desať minút. Odohrali sme dva dobré domáce zápasy a vonku sa nám toto stane. Doťahovať výsledok je ťažko, aj keď sme sa chytili dvomi gólmi. Nemôžeme takto začať duel, musíme byť pripravenejší a koncentrovanejší."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HK Poprad - Hk 32 Liptovský Mikuláš dnes (Tipos extraliga, 13. kolo, utorok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
22.10.2024 o 17:00
13. kolo
Poprad
7:4
(3:0, 2:3, 2:1)
60' minúta
Ukončený
Lipt. Mikuláš
Prehľad
Góly a asistencie: 2. Šiška (Giľák, Nauš), 8. Török (Romančík, Nauš), 9. Cracknell (Nauš), 34. Calof (Bourque, Cracknell), 37. Centazzo (Kotvan, Murphy), 58. Calof (Murphy, Bourque), 59. Torok (Murphy, Kotvan) – 22. Gerlach (Quince, Ullman), 23. Quince (Hraško, Ranford), 39. Lalík (Chmielewski, Foote), 55. Ranford (Ullman, Réway). Rozhodca: Krajčík, Štefík – Stanzel. Pribula.
Prenos
Domáci Poprad poráža Liptovský Mikuláš v divokom zápase 7:4. Sledovali sme výborný obojstranný hokej. Ja sa s vami lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:13
Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Oldrich Kotvan – 2 min., držanie.
58:26
goalPoprad dal gól! Tak a je rozhodnuté. TOMÁŠ TOROK si prebral prihrávku od Murphyho a prudkou strelou prekonal Suráka v bráne hostí. Asistencie Wade Murphy, Oldrich Kotvan.
57:25
goalPoprad dal gól! Domáci pridávajú šiesty gól v zápase a pravdepodobne ho už rozhodujú. ANDREW CALOF zakončil švihom a Surákovi prepadol puk do brány. Asistencie Wade Murphy, Trenton Bourque.
56:31
Následuje reklamný brejk.
55:46
Cracknell sa natlačil pred Suráka, ale nedokázal puk zdvihnúť nad betón hosťujúceho brankára.
54:42
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Liptáci opäť znižujú stav zápasu a prehrávajú už len o jeden gól. BRENDAN RANFORD využil prihrávku Ullmana a presnou strelou prekonal Vaya v domácej bráne. Asistencie Erik Ullman, Martin Réway.
54:36
Oliver Turan – 2 min., držanie.
52:09
51:55
Liptáci sú v plnom počte.
50:33
Kotvan vyslal bombu od modrej čiary. Jeho pokus však končí na zadnom mantineli.
49:55
Calof bol v dobrej šanci! Jeho pokus vyráža Surák. Domáci zostávajú usadení v útočnom pásme.
48:18
Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
Michal Uhrík – 2 min., hrubosť,
Arin Chmielewski – DKZ, hrubosť.
47:25
Liptáci vyhadzujú puk až za bránu Vaya. Obidve mužstvá striedajú.
46:39
46:07
Kamzíci vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie.
44:53
43:21
Calof zakončoval z pravej strany. Surák opäť výborne zakročil.
42:38
Giľák napriahol z ľavej strany. Surák vyráž betónom.
41:22
Nauš hľadal pred bránou Šišku, ale toho zablokoval telom Foote.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme sledovali obojstranne výborný hokej. Liptáci ožili a do tretej tretiny je zápas stále otvorený.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:02
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:16
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Hostia opäť znižujú stav dnešného stretnutia! LUKÁŠ LALÍK napriahol od modrej čiary a prepálil všetko čo mu stálo v ceste. Asistencie Callan Foote, Aron Chmielewski.
38:01
37:2
Jendoľ pálil od modrej čiary, ale Sluka sa mu hodil do strely a jeho pokus zablokoval.
36:07
goalPoprad dal gól! Domáci využívajú presilovú hru a opäť vedú o tri góly. Cracknell výborne clonil Surákovi pred bránou a ORRIN CENTAZZO to trafil ideálne. Asistencie Oldrich Kotvan, Wade Murphy.
35:10
Hneď po buly získal puk Lalík a vyhodil ho cez všetky čiary.
34:57
Aron Chmielewski – 2 min., sekanie.
34:00
goalPoprad dal gól! Domáci strelili kásny gól na 4:2. ANDREW CALOF sa parádne pohral s celou obranou hostí a aj brankárom Surákom a do prázdnej brány pridáva štvrtý gól svojho mužstva. Asistencie Trenton Bourque, Adam Cracknell.
33:17
Oldrich Kotvan – 2 min., hrubosť.
33:10
Dominik Jendroľ – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
32:33
Fereta nebezpečne zakončil. Surák však zasahovať nemusel.
31:27
Liptáci pokračujú vo svojom nápore. Brejčák len vyhodil puk na zakázané uvoľnenie.
30:40
Domáci prežili veľký tlak hostí a sú v plnom počte.
30:10
Chmielewski zakončoval z tesnej blízkosti. Jeho pokus minul domácu bránu. Liptáci tlačia svojho súpera!
29:08
Réway pálil z ľavého kruhu! Vay jeho pokus vyrazil betónom.
28:41
Hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
28:07
27:45
Calof sa prebíjal cez Lalíka a chcel prihrať Cracknellovi, ale v poslednej chvíli výborne zakročil obranca hostí.
26:33
Domáci vyhadzujú puk len na zakázané uvoľnenie.
25:56
Ullman nahadzoval puk na bránu, ale Vay napokon zasahovať nemusel.
24:33
Hostia sa dostali do prečíslenia! Quince to zobral na seba a Vay predviedol parádny zákrok lapačkou.
22:36
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Už je to len o jeden gól! MARLAND QUINCE sa natlačil pred Vaya a zakončením pod hornú tyčku pridáva druhý gól hostí. Asistencie Peter Hraško, Brendan Ranford.
21:43
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Hostia znižujú stav dnešného zápasu! MAX GERLACH dostal dobrú prihrávku od Ranforda a strelou švihom prekonáva prvý krát Vaya v domácej bráne. Asistencie Marland Quince, Erik Ullman.
21:06
Píska sa ofsajd domáceho mužstva.
20:56
Domáci začali druhú tretinu okamžite náporom. Hostia sa bránia zubami nechtami.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Kamzíci vedú po prvej tretine jasne 3:0. Sledujeme zatiaľ dominantný výkon domáceho mužstva. Uvidíme čo nám ponúkne druhé dejstvo.