Gólová radosť hokejistov Nových Zámkov. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|22. sep 2024 o 18:17 (aktualizované 22. sep 2024 o 18:31)

Diváci videli do 16. minúty štyri góly.

Tipos extraliga - 2. kolo

Nové Zámky - Zvolen 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Góly: 6. Ondrušek, 16. Komuls (Tvrdoň, Hamaliuk), 24. Guay - 3. Robertson (Marcinek), 16. A. Mišiak

Rozhodcovia: Klejna, Goga - D. Konc ml., Vyšný, vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 2124

Nové Zámky: Grande - Komuls, Roman, Luža, Kowalczyk, Novajovský, Semaňák, Meszároš - Ducharme, Guay, Golod - Tvrdoň, Slovák, Hamaliuk - Lapšanský, Linet, Handlovský - Kodhaj, Ondrušek, Ružek - H. Kováč

Zvolen: Kantor - Bindulis, Halbert, Hudec, Oligny, Beňo, Robertson, Sládok - Hecl, Sheehy, Kudrna - Zuzin, Olson, Bondra - A. Mišiak, Jendek, Marcinek - L. Lunter, Senčák, Macek

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili nad HKM Zvolen 3:2 v nedeľňajšom zápase 2. kola Tipos extraligy.

V úvodnom domácom zápase sezóny si napravili chuť po piatkovej prehre na ľade Slovana Bratislava. Zvolenčania neuspeli ani v druhom zápase začínajúcej sezóny.

Už do 16. minúty videli diváci štyri góly, po dva na oboch stranách.

Tímy si následne dávali väčší pozor na defenzívu a napokon o víťazstve domácich rozhodol kanadský útočník Nicolas Guay, ktorý v 24. minúte skóroval v presilovke.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HC Mikron Nové Zámky - HKM Zvolen dnes (Tipos extraliga, 2. kolo, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
22.09.2024 o 16:00
2. kolo
Nové Zámky
3:2
(2:2, 1:0, 0:0)
60' minúta
Ukončený
Zvolen
Prehľad
Góly a asistencie: 6. Ondrušek, 16. Komuls (Tvrdoň, Hamaliuk), 24. Guay – 3. Robertson (Marcinek), 16. Mišiak. Rozhodca: Klejna, Goga – Konc, Vyšný.
Nové zámky vyhrávajú dnešný tesný zápas nad Zvolenom 3:2 a tak si domáci pripísujú prvé tri body do tabuľky. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:16
importantHostia hrajú v šestici!
58:01
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
56:29
Hostia sú v plnom počte.
55:24
V dobrej šnaci bol Hamaliuk. Jeho strelu Kantor nemusel vyrážať.
54:29
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Kyle Laine Olson – 2 min., podrazenie.
53:07
Domáci sa previnili zakázaným uvoľnením.
52:33
Hecl posunul puk na Halberta, ktorý pálil od modrej čiary. Jeho pokus bol zablokovaný.
51:50
Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
Marek Tvrdoň – 2 min., hrubosť.

Kristofers Bindulis – 2 min., hrubosť.
51:03
Lapšanský pálil z osi klziska. Kantor jeho pokus vyráža betónom.
50:04
Marek Hecl dostal prihrávku pred bránu a z pravej zakončil! Jeho pokus vyrazil Grande reflexívne betónom.
49:26
Nové Zámky sú v plnom počte.
49:10
Zuzin stratil puk a domáci ho opäť vyhadzujú cez všetky čiary.
48:22
Hostia sa trápia. Domáci sa bránia bez väčších problémov.
47:26
Marek Slovák – 2 min., hákovanie.
46:33
Golod výborne zablokoval strelu Bondru. Puk už smeroval do odkrytej brány.
44:15
43:23
Domáci zavreli svojho súpera v pásme. Zakončoval z pravej strany Tvrdoň, ale Kantor jeho pokus vyráža betónom.
42:15
Patrik Marcinek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
41:02
Domáci sú v plnom počte.
40:56
Roman sa veľmi obetavo hodil do strely Halberta.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine sú vo vedení domáci hokejisti. Jediný gól druhej tretiny strelil domáci útočník Nicolas Guay. Uvidíme či sa rozhodne v tretej tretine.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:02
Marek Slovák – 2 min., sekanie.
38:52
Slovák sa dopustil faulu a bude vylúčený.
37:44
Bondra sa natlačil pred Grandeho, ale ani on nedokázal dostať puk do brány!
36:17
Hostia v presilovke absolútne nič nevymysleli. Domáci sa ubránili bez problémov.
34:17
Nicolas Guay – 2 min., podrazenie.
34:06
Následuje reklmný brejk.
33:27
Handlovský tvrdo vypálil z ľavej strany. Jeho pokus tesne minul bránu hostí.
32:50
32:24
Domáci sa bránia veľmi dobre. Linet vyhadzuje puk cez všetky čiary.
31:24
Halbert tvrdo vypálil od modrej čiary! Jeho pokus chytá Grande a prerušuje hru.
30:50
Marek Slovák – 2 min., hrubosť.
30:40
Zuzin sa natlačil pred Grandeho a zakončil. Domáci brankár bol pozorný a jeho pokus schoval v lapačke.
30:05
Máme za sebou polovicu riadnej hracej doby. Domáci stále vyhrávajú 3:2.
28:24
Golod bol rýchlejší ako puk. Píska sa ofsajd domáceho mužstva.
27:22
Následuje reklamný brejk.
26:59
Kudrna vybojoval puk pri mantineli a švihom zakončil. Grande jeho strelu vyrazil vyrážačkou.
25:19
Ružek zakončoval z prvej po prihrávke od Ondrušeka, ale netrafil bránu.
24:42
Domáci hrajú v druhej tretine podstatne lepšie. Hostia sa trápia.
23:39
goalHC Nové Zámky dali gól! Domáci využívajú presilovú hru a idú opäť do vedenia v dnešnom zápase! NICOLAS GUAY zakončil švihom. Kantor jeho pokus vyrazil, ale na následnú dorážku už nemal nárok.
23:15
Dávid Senčák – 2 min., podrazenie.
22:17
Lapšanský zakončoval švihom z ľavej strany. Kantor jeho pokus schoval v lapačke a prerušil hru.
21:11
Domáci mali veľkú šancu! Golod našiel pred bránou Guaya a ten z tesnej blízkosti nedokázal dostať loptu do siete.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine je stav zápasu nerozhodný 2:2. Sledujeme veľmi dobrý a vyrovnaný zápas.
18:41
Kudrna tvrdo pálil po Heclovej prihrávke, ale Grande bol pozorný a jeho pokus chytil lapačkou.
17:33
Golod si vymenil puk s Hamuliakom a vypálil. Jeho pokus tesne minul bránu Kantora.
16:55
Hecl napriahol z ľavého kruhu. Grande jeho pokus vyrazil betónom.
15:53
goalZvolen dal gól! Domáci sa opäť dlho neradovali a Zvolenčania bleskovo vyrovnávajú. ALEX MIŠIAK sa natlačil pred Grandeho a aj so šťastím prekonáva domáceho brankára. Bez asistencie.
15:33
goalHC Nové Zámky dali gól! Domáci idú opäť do vedenia. Pred Kantorom vznikol veľký chaos, v ktorom sa najlepšie zorientoval MARKUSS KOMULS a ten poslal puk v páde do brány. Asistencie Marek Tvrdoň, David Hamaliuk.
15:05
Golod sa natlačil pred Kantora a veľa nechýbalo, aby puk skončil v bráne.
14:35
Halbert nahadzoval puk na domácu bránu, ale jeho pokus bol zablokovaný.
13:16
Ondrušek nabil Komulsovi, ktorý od modrej okamžite vypálil. Kantor jeho pokus vyráža betónom.
12:01
Hecl vysunul Kudrnu na pravom, krídle, ktorý tiesnený zakončil, ale Grandeho neprekonal.
10:05
Lapšanský pálil z ľavého kruhu. Kantor schoval puk v lapačke.
09:32
Kodhaj zvádzal súboj so skúseným Bindulisom. Napokon bol úspešný hosťujúci obranca.
08:33
Sledujeme zatiaľ veľmi bojovný zápas.
07:21
Hudec pálil od modrej čiary. Grande jeho pokus zrazil na zadný mantinel.
06:11
05:27
goalHC Nové Zámky dali gól! Domáci vyrovnávajú stav dnešného zápasu! RICHARD ONDRUŠEK zobral puk v útočnej tretine Patrikovi Marcinekovi a presnou strelou prekonal Kantora. Bez asistencie.
04:22
Marcinek zakončil zľavej strany. Kantor jeho pokus vyrazil betónom.
03:47
Guay pálil z prvej po prihrávke od Ducharmeho, ale Kantor predviedol veľmi pekný zákrok lapačkou.
02:28
goalZvolen dal gól! Hostia idú dnes veľmi rýchlo do vedenia. Marcinek našiel prihrávkou CARTERA ROBERTSONA, ktorý strelou z prvej prepálil Grandeho v domácej bráne. Asistencie Patrik Marcinek.
02:12
Lapšanský našiel prihrávkou pred bránou Lineta, ktorý z prvej zakončil. Boľo jeho pokus vyrazil.
01:04
Píska sa icing hostí.
00:01
Domáci hokejisti získali úvodné buly zápasu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC MIKRON Nové Zámky: Grande (Mičík) – Roman, Komuls, Kowalczyk, Luža, Semaňák, Hájovský, Kováč, Mészároš – Golod, Guay, Ducharme – Hamaliuk, Slovák, Tvrdoň – Handlovský, Linet, Lapšanský – Ružek, Ondrušek, Kodhaj
Tréner: Erik Čaládi

HKM Zvolen: Kantor (Boľo) – Halbert, Bindulis, Oligny, Hudec, Robertson, Beňo, Sládok – Kudrna, Sheeny, Hecl – Bondra, Olson, Zuzin – Marcinek, Jendek, Mišiak – Macek, Senčák, Lunter
Tréner: Martin Štrba

Rozhodca: Klejna, Goga – Konc, Vyšný.
HC Mikron Nové Zámky

Domáce mužstvo prešlo po minulej sezóne obrovskou premenou. Takmer nič nezostalo pokope a tak sa čakalo ako začnú Novozámčania sezónu. Prvý zápas odohrali na ľade bratislavského Slovana a v tesnom zápase prehrali 1:2. Podali však veľmi sympatický výkon.

HKM Zvolen

Zverenci Martina Štrbu odohrali prvý zápas na ľade Popradu a určite na neho budú chcieť čím skôr zabúdnuúť. Po prvej tretine bol stav zápasu vyrovnaný 1:1. Napokon však dostali debakel. Prehrali vysoko 2:7. Dnes budú chcieť určite podať lepší výkon a zvíťaziť. Uvidíme či sa im to podarí.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Zvolen siahal na prvé body, Nové Zámky si však plný bodový zápis ustrážili