Medzi Torontom a Winnipegom panuje rivalita.
Medzi Torontom a Winnipegom panuje rivalita. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|6. dec 2021 o 07:49

Zápas dvoch kanadských tímov bol plný emócií.

WINNIPEG. Logan Stanley odchádzal po šarvátke s Waynom Simmondsom z ľadu. Vedel, že je to jeho koniec v zápase. Sňal si helmu a zdvihol ruky.

Okamžite vyvolal vlnu reakcií na sociálnych sieťach. Fanúšikovia Toronta mu posielali všemožné odkazy.

"Veď ani nevyhral bitku!"

"Počkaj si na odvetu, Simmonds si ťa podá!"

Stanleyho gesto bolo iba vyvrcholením emóciami nabitého stretnutia. Winnipeg zvíťazil nad Torontom 6:3.

O tvrdé hity, slovné prestrelky a hromadné strkanice nebola núdza. Rozhodcovia mali čo robiť.

Situácia sa vyhrotila v tretej tretine. Po sérii diskutabilných hitov sa spustili hromadné šarvátky. Vtedy sa odohrala prvá medzi Simmondsom a Stanleym, rozhodcovia ich však k väčšej pästnej výmene nepustili.

Tvrdosti a emóciám sa nevyhli ani hviezdy.

Pierre-Luc Dubois a Auston Matthews dostali obaja po dve minúty za hrubosť po tomto momente. Matthewsovi sa rozhodnutie rozhodcov, pochopiteľne, nepáčilo.

"Dnes to bol vynikajúci hokejový zápas, čo poviete?" hovoril spokojnejší kouč Paul Maurice. "Mal zo všetkého niečo. Bola tam energia aj emócia, ktorá je potrebná. Vlastne to bol zápas proti rivalovi, veď proti Torontu sme vlani hrali desaťkrát."

Hoci Logan Stanley svojím gestom nenadchol každého, kabínu Winnipegu áno. Po výhre dostal špeciálnu helmu, cenu pre najlepšieho hráča zápasu.

Stretnutiu predchádzala ceremónia na počesť Blakea Wheelera. Kapitán Jets nastúpil do jubilejného tisíceho zápasu v Národnej hokejovej lige.

Najbližší zápas medzi Winnipegom a Torontom čaká už teraz natešených divákov až 31. marca.

Domov»Hokej»NHL»Vyhrotené emócie, hity a bitky. Toronto sľubuje Winnipegu tvrdú odvetu