Ešte 47 sekúnd pred koncom prehrávali. St. Louis predviedli veľký obrat

Hráči St. Louis Blues oslavujú gól.
Hráči St. Louis Blues oslavujú gól. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|10. jan 2022 o 06:22

Darilo sa domácim mužstvám.

NEW YORK. Jediným Slovákom v nočných zápasoch NHL bol Andrej Sekera z Dallasu. Hral druhý zápas za dva dni.

Celkovo sa v noci z nedele na pondelok odohrali dva duely.

Veľký obrat

V St. Louis videli drámu so šťastným koncom pre domácich Blues. Tí prehrávali v stretnutí proti Dallasu 0:1 od tridsiatej minúty.

V závere však dostali šance v presilovkách a využili ich. Najprv sa v čase 19:13 trafil Ryan O'Reilly a o 18 sekúnd neskôr ho nasledoval Jordan Kyrou.

Nešťastný duel prežil Jani Hakanpää. Víťazný gól "bluesmanov" si sám zrazil do siete, keď sa snažil blokovať Kyrouovu prihrávku.

"Bola to zábava," povedal šťastný strelec rozdielového zásahu. "Nestáva sa každý deň, že otočíte zápas v poslednej minúte."

"Sme veľmi odolné mužstvo, čo sme aj ukázali," myslí si O'Reilly. "Vždy hľadáme cestu, ako vyhrať."

Podľa trénera Dallasu Ricka Bownessa môže za nezvládnutý koniec duelu únava. Myslí si, že za výkon sa jeho zverenci nemusia hanbiť,

"Odohrali sme parádny hokejový zápas a zaslúžili sme si viac," uviedol. "Jednoducho nás dostihla únava."

Zápas mladíkov

V dueli Anaheimu Ducks proti Detroitu Red Wings zaujali mladí hráči. Jednou z kľúčových postáv bol Trevor Zegras - strelil gól, pridal asistenciu a rozhodol nájazdovú lotériu.

Išlo už o jeho desiaty viacbodový zápas v sezóne, viac ich má v sezóne 2021/22 len deväť hráčov.

Asistencie si zapísali ďalší adepti na zisk Calder Trophy, Lucas Raymond a Moritz Seider. Hviezdičky Detroitu patria medzi najlepších nováčikov v histórii organizácie.

Len štyria hráči Detroitu zaknihovali prvých 30 bodov v NHL rýchlejšie ako Raymond, ktorý na to potreboval 36 duelov - Sergej Fjodorov (27), Steve Yzerman (30), Jim McFadden (30) a Nicklas Lidström (33).

Moritz Seider je zas tretím najrýchlejším zadákom v histórii Red Wings, ktorý dosiahol métu 20 asistencií. Stačilo mu 36 duelov, menej potrebovali len Nicklas Lidström (26) a Jeff Sharpless (32).

V zápase sa presadil Čech Filip Hronek, skóroval.

Prekonal svojho krajana Lukáša Dostála. Ten debutoval v NHL. Premiéru zvládol, pochytal 33 striel a vybojoval dva body pre Anaheim.

NHL - základná časť - 9. január:

St. Louis - Dallas 2:1 (0:0 0:1, 2:0)

Góly: 60. R. O'Reilly (Krug, Kyrou), 60. Kyrou – 30. J. Robertson (Pavelski, M. Heiskanen)

Brankári: Binnington 26/27 - Holtby 29/31

/Andrej Sekera (Dallas) odohral 10 minút a 39 sekúnd, zblokoval strelu a raz vystrelil na bránu/

Anaheim - Detroit 4:3 sn (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 7. Zegras (Fowler, Rakell), 39. T. Terry (Milano, Getzlaf), 43. Comtois (Rakell, Zegras), rozh. náj. Zegras – 21. Hronek (Seider, Bertuzzi), 36. Bertuzzi (M. Staal, L. Raymond), 48. Namestnikov (Oesterle, M. Rasmussen)

Brankári: Dostál 33/36 - Greiss 24/27

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Ešte 47 sekúnd pred koncom prehrávali. St. Louis predviedli veľký obrat